Rusza plebiscyt „Przyjazny dzielnicowy 2018”

9545.nsmed

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach zaprasza do zgłaszania policjantów w Plebiscycie o tytuł „Przyjaznego dzielnicowego 2018”. Od 1 marca do 10 maja 2018 roku każdy mieszkaniec naszego województwa, instytucja lub organizacja może listownie lub pocztą elektroniczną przesyłać wypełnioną kartę i w ten sposób wyróżnić funkcjonariusza z terenu garnizonu świętokrzyskiego. Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach, powiatowym oraz wojewódzkim. 

Celem Plebiscytu jest przede wszystkim wyróżnienie dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i  profesjonalizmem zawodowym, co skutkowało lub przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązania problemu lokalnej społeczności. Plebiscyt ma również wesprzeć wyróżniających się dzielnicowych i zwiększać ich motywację do podejmowania kolejnych działań na rzecz społeczeństwa. Będzie to również szczególne wyróżnienie dla policjantów, których cechuje rzetelność, bezstronność i profesjonalizm w rozwiązywaniu ludzkich problemów, a także otwartość, komunikatywność i wrażliwość w trakcie wyjaśniania zaistniałych konfliktów oraz sporów. 

W ramach plebiscytu każdy mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, instytucja czy organizacja może przesłać kartę zgłoszeniową listownie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adresy poszczególnych Komend Powiatowych Policji naszego regionu i Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 maja br. 

Ogłoszenie wyników Plebiscytu nastąpi podczas obchodów wojewódzkich Święta Policji. Wtedy też zostanie przyznany tytuł „Przyjazny Dzielnicowy 2018”.

Info: KWP Kielce, fot. archiwum Starachowice-Net.pl

Reklama

Dodane: 13.02.18 | komentarze (5)

Komentarze użytkowników

mieszkaniec | 2018-02-13 17:08:50 napisał(a):

Ha ha ha a kto ich zna chyba tylko czytnik przy wejściu na komendę. A zmieniają się tam cały czas że nie wiadomo kto jest kto. To jest latający cyrk monty paytona

zwolennik | 2018-02-13 19:41:30 napisał(a):

A czy zna ktoś dzielnicowych w swoim rejonie, chyba ze rodziny patologiczne itp. Na osiedlach ich nie widać, nawet w komendzie trudno go zastać, poczta na telefonie jest przepełniona i nie odbiera, nie wiem po co im tel służbowe chyba do rozmów "prywatnych". Dzielnicowi wyjdźcie do ludzi pokażcie się na co dzień niech mieszkaniec dzielnicy, ulicy pozna swojego "opiekuna" prawnego na dobre i na złe - nie tylko wtedy jak trzeba pobrać mandat czy ukarać danego delikwenta - a gdzie jest profilaktyka panowie POLICJANCI - "WŁADZO" w teren do ludzi a nie czekać aż ci ktoś doniesie o przestępstwie czy innym wykroczeniu.

dzielnicowy ? | 2018-02-13 21:04:04 napisał(a):

panie nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem

He he | 2018-02-13 21:29:34 napisał(a):

Był jeden ale odszedł... Cała komenda do tej pory nie może się nacieszyć tym faktem teraz jest fachowcem ekipy...

Starachowicznka | 2018-02-13 22:14:31 napisał(a):

Powinni dzielnicowi mieć konta na FB
Jan Kowalski - dzielnicowy z Osiedla X
Byłoby fajnie

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie