Ruszyło drugie w województwie świętokrzyskim laboratorium diagnostyczne dedykowane koronawirusowi

12542.nsmed

W poniedziałek, 23 marca, ruszyło drugie w województwie świętokrzyskim laboratorium diagnostyczne dedykowane koronawirusowi. Działa w Podzamczu Chęcińskim. W najbliższych dniach zyska pełną przepustowość. 

- Laboratorium pozwoli około dwu/trzykrotnie zwiększyć liczbę wykonywanych dziennie testów. Będzie badało wyłącznie próbki z naszego województwa. Wyniki badań, podobnie jak w przypadku testów przeprowadzanych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, będą znane po upływie około 8 godzin, w pierwszych dniach funkcjonowania laboratorium testy mogą jednak potrwać dłużej. Przeprowadzane będą tą samą metodą, co w kieleckiej stacji - informuje rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego Ewa Łukomska.

Komunikat Ministerstwa Zdrowia sprzed godz. 13.00 

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.

Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 684 / 8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fot. pl.depositphotos.com

Dodane: 23.03.20 | komentarze (2)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Widz | 2020-03-23 17:52:57 napisał(a):

Na pewno dzięki naszemu posłowi.Jutro konferencja prasowa.

Mieszkanka | 2020-03-24 09:48:59 napisał(a):

A dlaczego nie w Starachowicach drugie laboratorium skoro tu utworzono szpital zakażny? W ten sposób wydłużony czas wyniku i podwyższone koszty dojazdów. Gospodarka super. Tylko bić brawo.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie