Ruszyły infolinia i strona internetowa poświęcone szczepieniom

14114.nsmed

Informacje o szczepieniach przeciw COVID-19 dostępne są pod numerem 989 i na stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie. Zainteresowani mogą dzięki nim znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić.

Od wtorku działa strona poświęcona szczepieniom https://www.gov.pl/web/szczepimysie. Można na niej znaleźć informacje o tym, kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić, poznać procedurę szczepień krok po kroku i odpowiedź na pytanie, dlaczego warto to zrobić. Dostępny na niej jest też Narodowy Program Szczepień                                                                                 przeciw COVID-19.

Internauci mogą również zapoznać się z historią szczepionek. Dowiedzieć się o pierwszych próbach szczepień, które podjęto już w średniowieczu w Azji i o przełomie w ich rozwoju i dacie 14 maja 1796 r., gdy podano ośmioletniemu Jamesowi Phippsowi szczepionkę przeciw ospie.

Dementowane są na niej nieprawdziwe informacje o szczepionce, chociażby takie, że może ona wpływać na ludzki genom, a koronawirus mutuje tak szybko, że nie da się wyprodukować skutecznego antidotum.

W środę uruchomiono specjalną infolinię pod numerem 989. Ma ona funkcjonować w dwóch etapach. Na początku udzielać ogólnej informacji o szczepieniach, a po 15 stycznia za jej pośrednictwem będzie można umawiać się konkretne terminy. Uwzględnione jednak będzie zapowiadane pierwszeństwo w ich przyjmowaniu przez kolejne grupy zawodowe i społeczne. W pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być personel medyczny, pracownicy sanepidu i domów pomocy społecznej, a po nich nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki. Szczepienia będą bezpłatne i dobrowolne.(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz/

Artykuł: PAP (licencja)

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 16.12.20 | Odsłony: 542 | komentarze (4)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Infolinia | 2020-12-16 07:57:00 napisał(a):

Była już infolinia w sprawie szczepień przeciwko grypie.Też było dużo dymu a ja od miesięcy nadal czekam na szczepienie..Przewiduje tu jeden wielki organizacyjny bałagan i brak chętnych do zaszczepienia się szczepionką o nieznanych skutkach ubocznych ..

Net mi | 2020-12-16 12:21:14 napisał(a):

Gratuluję rozumu wszystkim którzy pójdą się zaszczepić szczepionka której testy maja zakończyć się w grudniu 2022 roku. Od firmy której to będzie debiut w wyprodukowaniu czego kolwiek lub ewentualnie od innej która prowadzi oszustwa na skalę światową i płaci miliardowe odszkodowania na całym świecie. Do tego wszyscy odpowiedzialni za te szczepionki jak i szczepienia począwszy od producenta po służby medyczne zostały już zwolnione z odpowiedzialności za powikłania. Ciekawe jest też to że wirus szybko mutuje i za pół roku ta szczepionka będzie nieaktualna i co znów kolejna co 3 miesiące? ZACZNIJCIE MYŚLEĆ! Badania powinny trwać minimum 10 lat!

wilk | 2020-12-16 12:43:08 napisał(a):

Popieram Net mi.Reszcie proponuje antidotum przeciwko głupocie.

mrd | 2020-12-16 22:00:01 napisał(a):

Jedyne co nie martwi to zdanie które widzę i słyszę co dziennie "ZACZNIJCIE MYŚLEĆ!" Już mine wku r w ia zmięcie je na inne.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie