Rzecznik rządu: rozważamy zmianę przepisów, aby mający problem z oddychaniem nosili np. przyłbicę

13403.nsmed

Rozważamy zmianę przepisów w taki sposób, żeby osoba, która deklaruje problemy z oddychaniem, zamiast maseczki nosiła innego rodzaju rzecz zasłaniającą nos i usta; to może być przyłbica, która pozwala na normalne oddychanie - podkreślił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller w TVN 24 pytany był o obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zwolnione są z tego jak na razie osoby, które mają problem z oddychaniem lub ust i nosa nie mogą zasłaniać z innych powodów zdrowotnych. Jak zapowiedział rzecznik rządu, ta kwestia ma zostać doprecyzowana.

Wskazał, że usta i nos można zasłaniać nie tylko maseczką, lecz także np. przyłbicą, którą mogą stosować również osoby deklarujące problemy z oddychaniem. W jego ocenie dostępność maseczek i przyłbic jest także na poziomie, który zapewnia posiadanie ich przez każdego obywatela.

"W związku z tym faktycznie rozważamy zmianę przepisów w taki sposób, żeby osoba, która deklaruje problemy z oddychaniem, po prostu nosiła innego rodzaju przedmiot zasłaniający nos i usta. To może być właśnie przyłbica, która pozwala na normalne oddychanie" - powiedział.

Aktualnie obowiązek noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa dotyczy sytuacji, gdy na zewnątrz nie można zachować 1,5-metrowej odległości od innych. Maseczki lub np. przyłbice należy nosić też m.in. w sklepach, w galeriach, w bankach, w środkach komunikacji zbiorowej, na targach, w kinach, w teatrach, w salonach masażu i tatuażu, w przychodniach, w szpitalach, w kościołach, w urzędach i innych w budynkach użyteczności publicznej. Ust i nosa nie trzeba zakrywać np. w lasach lub po zajęciu miejsca przy stole i jedzeniu i piciu w restauracji czy barze.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ krap/

Artykuł prasowy: PAP (licencja)

Fot. Pixabay

Dodane: 03.08.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

arti | 2020-08-03 16:15:12 napisał(a):

nie dalej jak w zeszłym tygodniu słyszałem jak członek rządu z ministerstwa zdrowia tłumaczył że jak ktoś nie może nosić maseczki to i tak nie ma usprawiedliwienia (dla niezakrywania twarzy), bo może nosić przyłbice, a tera kolejny "artysta" mówi że muszą zmienić przepisy by móc nosić przyłbice zamiast maseczek. czyli co który z nich to niedouczony? któremu brak wiedzy?

Artur | 2020-08-03 18:38:43 napisał(a):

Jakim DEBILEM trzeba być żeby powiedzieć że po zasłonięciu ust i nosa można normalnie oddychać !!!

gość | 2020-08-03 18:53:14 napisał(a):

Jak widzę,zwiedzając kraj,niektórzy w ogóle maja problem z czymkolwiek.Tylko piwo i wódka jak zwykle idzie dobrze.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie