Rzutki na medal

6097.nsmed

Bartłomiej Seweryn i Michał Wysocki to dwaj kolejni medaliści trenujący na co dzień w Świcie Starachowice. Obaj wywalczyli swoje medale we Wrocławiu. Gratulujemy!

Sportowe sukcesy Świtu Starachowice to nie tylko medalowe występy trójki aktualnych stypendystek Gminy Starachowice. Do grona tegorocznych medalistów dołączyli tym razem nasi „rzutkarze”.

Srebrny i brązowy medal to dorobek podopiecznych Małgorzaty Wadowskiej oraz Adam Gregorczyka w rozgrywanych we Wrocławiu zawodów rangi Mistrzostw Polski. Stolica Dolnego Śląska gościła na swoich obiektach uczestników dwóch takich imprez. Odbywały się tutaj finałowe zawody XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelaniu do rzutków.

Zresztą rzutki okazały się szczęśliwe dla zawodników Świtu również podczas Olimpiady Młodzieży. W konkurencji trap (100 rzutków) doskonale spisał się Bartłomiej Seweryn. Zawodnik Świtu zajął trzecie miejsce i w znakomitym stylu wywalczył brązowy medal. Seweryn zdobył 75 punktów i przegrał jedynie z dwójką reprezentantów gospodarzy: Wojciechem Brzezichą oraz Michałem Sielczakiem (obaj Śląsk Wrocław).

Drugi medal dla starachowickiego klubu był dziełem Michała Wysockiego. Nasz reprezentant z wynikiem 96 punktów zajął drugie miejsce w konkurencji double trap (150 rzutków). Wysocki wywalczył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Tytuł mistrzowski wywalczył Marcin Zasadziński z Legii Warszawa.

Info: UM Starachowice

Dodane: 26.07.14 | Odsłony: 425