Sąd oddalił pozew w trybie wyborczym kandydata Marka Materka, ale będzie ciąg dalszy

10563.nsmed

Wczoraj 18 października br. przed Sądem Okręgowym w Kielcach odbyła się rozprawa w trybie wyborczym. Kandydat Marek Materek pozwał starachowickiego przedsiębiorcę Zbigniewa Kroczka za to, że ten miał rozsyłać oczerniające prezydenta Marka Materka wiadomości SMS.

Kandydat Marek Materek złożył pozew o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym i wniósł, aby sąd zakazał osobie, którą pozwał, rozpowszechniania informacji zawartych w wiadomości SMS o rzekomych nieprawidłowościach w działaniu Prezydenta Miasta. Aby nakazał zamieszczenie sprostowania w mediach oraz przekazanie własnoręcznie spisanego przeproszenia, a także wpłacenie kwoty 30.000 zł na rzecz Starachowickiego Stowarzyszenia „Niepełnosprawni Plus” Starachowice. 

Podczas wczorajszej rozprawy, sąd uznał jednak, że wysyłanie SMS-ów, to nie była to agitacja wyborcza i brak jest publicznego charakteru tego działania, dlatego oddalił wniosek nakazując Markowi Materkowi zapłacenie kwoty 257 złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania. „Sąd w swoim uzasadnieniu nie stwierdził, że treść SMS-a to prawda lub nie. Uznał bowiem, że SMS-y wysłane przez Kroczka do grupy 20-30 znajomych nie są materiałem wyborczym. Ponadto przedsiębiorca nie działa w imieniu jakiegokolwiek komitetu wyborczego.” – napisała Gazeta Wyborcza. 

W czwartek po południu Marek Materek przesłał do mediów oświadczenie:

Szanuję orzeczenie Sądu Okręgowego w Kielcach, który uznał, że rozsyłanie kłamliwych wiadomości SMS przez Pana Zbigniewa Kroczka nie ma publicznego charakteru. 

Nie zgadzam się jednak z argumentacją przedstawioną przez pozwanego, do której przychylił się Sąd. Uważam, że rozpowszechnianie kłamliwych treści w formie wiadomości sms, szkalujących osobę kandydata startującego w wyborach na stanowisko prezydenta miasta jest formą opartej na oszczerstwach agitacji wyborczej. 

Nie pozwolę na rozpowszechnianie kłamliwych treści na mój temat i tego typu działanie będę kierował do Sądu.

Podczas rozprawy, która odbyła się dziś Pan Kroczek nie potrafił udowodnić żadnej z tez, które zawarł w przedmiotowej wiadomości rozsyłanej do swoich znajomych z prośbą o przekazanie jej dalej. 

Szanując decyzję sądu dotyczącą trybu skarżenia, zdecydowałem o wytoczeniu panu Kroczkowi sprawy z powództwa cywilnego o zniesławienie. Nie pozwolę na bezkarnie rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat moich działań jako prezydenta miasta.

Zbigniew Kroczek powiedział dzisiaj w rozmowie telefonicznej, że podtrzymuje to, co było napisane w wiadomości SMS.

– Całkowicie podtrzymuję, to co było napisane w wiadomości. W trybie wyborczym czas jest ograniczony i zabrakło go, by zaprezentować dowody. Nie ukrywam, że ucieszę się, jeśli pan Materek zdecyduje się na powództwo cywilne. Będę miał wtedy czas na przedstawienie wszystkich dowodów. I nie jest to jakaś próba wybicia się z mojej strony, ale i ja i osoby skupione wokół LFD będziemy dążyć do wyjaśnień, czy to w sprawie oczyszczalni ścieków, czy spalarni odpadów. Najpierw u starachowickich włodarzy, a jak będzie trzeba to dalej i w wyższych instancjach. Formuła LFD będzie kontynuowana, jednak będziemy chcieli być bliżej ludzi i ich problemów. Będziemy chcieli spotykać się z mieszkańcami na ich terenie, by wysłuchać ich i pomóc im w ich niemocy – powiedział Zbigniew Kroczek. 

Zbigniew Kroczek mieszka w Starachowicach od 1984 roku. Tu się ożenił. W 1993 roku założył działalność gospodarczą związaną z branżą budowlaną. Uczestnik wielu akcji charytatywnych, chętnie wspiera społeczne działania związane z wychowaniem młodzieży poprzez sport czy muzykę. Inicjator Lokalnego Forum Dyskusyjnego (LFD). 

TREŚĆ WIADOMOŚCI SMS [KLIKNIJ]

FOT. Archiwum 

Dodane: 19.10.18 | komentarze (25)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Samorządowiec | 2018-10-19 12:32:31 napisał(a):

Brawo pan Zbigniew Kroczek. Czas najwyższy odkłamywać propagandę sukcesu !!! Będę czynnym uczestnikiem LFD, mieszkańcy Starachowic zasługują na prawdę i szacunek.

. | 2018-10-19 12:43:16 napisał(a):

Ale jaką propagandę sukcesu? Sukces jest. Ile dróg zostało wyremontowanych lub wybudowanych w porównaniu do poprzednich karencji każdy wie. A jeśli chodzi o obwodnicę - no cóż, nie udało się jej wybudować, ale poczyniono w tym kierunku odpowiednie kroki. Już nie wspomnę o wielu innych mniejszych i większych przedsięwzięciach za tej kadencji.

do. | 2018-10-19 13:12:31 napisał(a):

Mnie najbardziej z sukcesów gwiazdy podobają się inwestycje w kwiatki. Szczególnie we wrzosy, na które pół urzędu poświęca czas :)

zadowolony | 2018-10-19 13:18:18 napisał(a):

Serce roście patrząc na te czasy. Na gwałtu rety układane są chodniki, naprawiany asfalt, budowane ronda. Chwilo trwaj! Gdyby tak jeszcze udało się wybory przesunąć o jakieś pół roku mielibyśmy w mieście posprzątane jak domku dla lalek.

wszystko jedno | 2018-10-19 13:22:02 napisał(a):

co byśmy chcieli wytknąć młodemu prezydentowi, ale jak żaden jego poprzednik ma dobre relacje z ludźmi, zwykłymi mieszkańcami i to nie tylko w czasie kampanii wyborczej.

Lula | 2018-10-19 13:32:41 napisał(a):

Panu prezydentowi jednak chyba odbiło. Za prywatne smsy pozywać kogoś o to ze robi agitację wyborcza??? Niedługo pozamyka wszystkim buzie na klodke. To jest terroryzowanie ludzi. Zastraszanie. Na szczęście sąd nie dał się zastraszyć.

Kurka | 2018-10-19 14:06:48 napisał(a):

Na szczęście Starachowice to jeszcze nie Białoruś panie Materek. Sodówa bije aż miło.

Wiesia | 2018-10-19 14:10:12 napisał(a):

Jedni piszą smsy, inni posty kiedyś

Do gluta | 2018-10-19 14:15:59 napisał(a):

Pamiętamy historie z komputerem dziadka zakłamany mały prostaczku.

Ha ha. | 2018-10-19 14:32:43 napisał(a):

No właśnie materek zrobił bardzo mało dróg w porównaniu do poprzedników, ha ha. Wogole mało zrobił. Taka prawda.

do Kurka | 2018-10-19 14:53:03 napisał(a):

Brawo dla pana Kroczka .Nie znam pana ale po tym co Pan zrobił i chce robić dalej- mam wielki szacunek dla pana .Umiał się pan przyznać do błędu jakim było sponsorowanie Materka w poprzedniej kadencji -każdy się może pomylić i wiem że takich rozczarowanych jak pan jest wielu.Widać że nie liczy pan na jakieś "odpadki z pańskiego stołu"jak wielu popleczników władzy.W obecnej kadencji rada miejska nie funkcjonowała jak powinna czyli jako miejsce ścierania się opinii i poglądów nad rozwiązywaniem problemy mieszkańców ale była narzędziem zadufanego w siebie kacyka. Bardzo uważnie śledziłem każdej jej obrady i wielu radnych którzy dzisiaj z komitetu Materka startuje nie zabierało głosu w ogóle lub pytało o przysłowiowe "czy mogę otworzyć okno" Wielu z nich uśmiecha się dzisiaj do nas z pogardą z plakatów i bilbordów wciskając nam kit jak to dbali o nasze interesy-a w domyśle o swoje i swojej rodziny.Boję się że taka sytuacja powtórzy się po tych wyborach dlatego uważam iż pana pomysł aby wyjść do ludzi z Lokalnym Forum Dyskusyjnym i rozmawiać tam o ich problemach jest pomysłem godnym uwagi i kontynuowania,Dotyczy to również i rady powiatu bo tam lepiej nie jest.Na prawdę warto panie Zbyszku bo inaczej grozi nam "Starachowicka Białoruś"

Samorządowiec | 2018-10-19 17:10:29 napisał(a):

Starachowiczanie, obudźcie się, nie głosujcie na celebrytę, którego celem jest wyłącznie dalsze rządzenie. Nasze codzienne sprawy, to on ma w głębokim poważaniu, to szkodnik jakich mało. Namieszał ludziom w głowach nibyinwestycjami i lud myśli, że już jest, lub niebawem będzie w nowej fantastycznej rzeczywistości. A to wszystko drodzy mieszkańcy to FATA MORGANA !!! Będziecie spłacać długi przez całe pokolenia. Celebryta się bawi, zamawia wrzosy do gabinetu za pieniądze z PFRON-u, zatrudnia osobistego fotografa za grubą kasę, zachowuje się jak pan i władca z przyklejonym uśmieszkiem i brakiem odporności na jakąkolwiek, nawet najmniejszą krytykę. Ten człowiek szkodzi naszemu miastu !!!

Mieszkaniec | 2018-10-19 18:55:43 napisał(a):

ŚWIĘTE SŁOWA!! NIGDY WIĘCEJ MATERKA!!
MY GŁOSUJEMY NA LEWKOWICZA!

laik | 2018-10-19 19:00:44 napisał(a):

Konkretnie to na kogo głosujecie? Bo jak głosy się rozbiją pomiędzy Lewkowiczem a Szwajnochem, to wygra ten którego nie chcemy.

Be | 2018-10-19 19:12:02 napisał(a):

do Laik
Oczywiście że głosujemy na Marka Materka

Do laik | 2018-10-19 19:12:35 napisał(a):

Szwajnoch wczoraj poległ. Czyli Lewkowicz. Materka nie biorę pod uwagę, bo to opcja dla ćwierć.... w.

Do laik | 2018-10-19 19:13:33 napisał(a):

Oo i "be" potwierdził moja tezę.

Gość | 2018-10-19 19:28:26 napisał(a):

Oczekuję relacji medialnych od starachowickich mediów z tych rozpraw. Bez względu na to jak bardzo i blisko powiązane są z materkiem, np finansowo bądź przez inne sposoby.

Starzech | 2018-10-19 20:20:50 napisał(a):

Wszystko jedno na kogo, byle była druga tura i niech lepszy do niej wejdzie. Chociaż bardziej bym skłaniał się ku Lewkowiczowi po wczorajszej "debacie", na którą jako jedyny przyszedł. @laik, niech się głosy rozbijają, byle Materek nie miał powyżej 50% w pierwszej turze. A do tego potrzebna jest mobilizacja.

Wyborca | 2018-10-19 20:44:19 napisał(a):

Musi być druga tura. Bo jak Materek wygra w pierwszej to go duma rozsadzi. Pomimo wczorajszej wpadki itak głosuję na Szwajnocha.

Gość | 2018-10-19 21:00:13 napisał(a):

PiS w 1 turze poprze lewkowicza i będzie 2 tura. Potem wycisnie z obecnego co chce i ten wygra. Ale za jaką cenę. "Taka jest moja koncepcja"

Starzech | 2018-10-19 21:00:46 napisał(a):

@Wyborca, mam dokładnie takie samo zdanie odnośnie dumy miłościwie nam panującego. A co do panów Lewkowicza i Szwajnocha, myślę, że w razie wygranej któregoś z nich, drugi powinien zostać wiceprezydentem i wyniknęłyby z tego same korzyści dla miasta. Póki co celem druga tura, wszystkie ręce na pokład!

Obserwujący | 2018-10-19 21:15:51 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>

Mały hipokryta z wielkim przerostem ego | 2019-09-06 08:11:54 napisał(a):

Materek plujesz na A. Kuś a jeszcze nie dawno sam byłeś w takiej samej sytuacji. Sada sądem a procesem odgrazałes się Zbyszkowi. I co? Jajco!!!

Czajnik | 2019-09-06 11:27:35 napisał(a):

Witam wszystkich forumowiczów. NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! NIE w referendum!!! ; Wszyscy którzy zagłosują na TAK są naiwniakami że będą płacić mniej za śmieci. Chcę tylko powiedzieć że tym beznadziejnym menadżerom się nie ufa. Ja rozumiem że ktoś uwielbia "lanie wody" o super inwestycjach i niskich fakturach, ale ...... Właśnie. Dobrze tutaj ktoś zaznaczył że ten chłopiec w niebieskim garniturze jest na chwilę w tym mieście. Zostawi po sobie syf inwestycyjny i wiele nie skończonych spraw. Szanowny Zarządzie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych. Że Wy jako rodowici starachowiczanie dajecie się omamić takimi bzdurami to naprawdę kierunek psycholog. Powiem tak. Jeśli moja nieruchomość straci na wartości chociażby 1 zł, poprzez tą przeinwestowaną, chorobliwie głupią inwestycję , zbieram podpisy od mieszkańców którzy będą mieli interes prawny - a takich na pewno znajdę - i składamy pozew zbiorowy o odszkodowanie. Po drugie odszkodowanie o zatruwanie środowiska i nasilenie substancji niekorzystnych w powietrzu dla zdrowia mieszkańców którzy muszą to g.... wdychać. Oj.... będzie się działo. I jeszcze jedno do Zarządu
Spółdzielców i Wspólnot. Bardzo się cieszę że ZEC podał sprawę do Sądu. Dla Pani Kramek WIEEEEEEELLLLLLLLKIEEEE BRAWA - bo mówi prawdę i nie boi się pseudo fachowców którzy dostali stanowisko od Materka po linii politycznej. No ale cóż ... Okazuje się że nawet W-F sta może być Prezesem Wodociągów. DRAMAT. A władza się dziwi młodym że wyjeżdżają z tego absurdalnego miasta tak źle zarządzanego. No po prostu SZOK. Proponuje 4 inne lokalizacje budowania spalarni. I miejsce Suchedniów i posesja Państwa Materków, II miejsce Brody i posesja Pana Gliwińskiego, III miejsce Mirzec i posesja Pana Miśkiewicza, IV miejsce Wąchock i posesja Pani v-ce Prezydent Skiby.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie