Samotny pielgrzym. Ze Starachowic na Jasną Górę

13440.nsmed

W samotną pielgrzymkę na Jasną Górę wyruszył w czwartek 6 sierpnia ks. Damian Spiżewski, wikariusz parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

„W czwartek pomimo obostrzeń wyruszyła z naszej diecezji piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W naszym mieście przyjęła ona formę pielgrzymki duchowej. Samotnie na pielgrzymkę w naszych intencjach oraz w intencji powołań udał się ks. Damian, który na trasie pielgrzymki na Jasna Górę niesie nasze sprawy, trudy intencje do Najpiękniejszej Pani - Matki Bożej. Wołając o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne dla naszej diecezji pamięta również w modlitwie o rodzinach naszej parafii i serdecznie pozdrawia pielgrzymów duchowych i wszystkich parafian! Życzymy księdzu Damianowi siły na szlaku pielgrzymim. ” - Czytamy w mediach społecznościowych Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

- Ksiądz Damian od wielu lat pielgrzymuje na Jasną Górę  i również tego roku nie wyobrażał sobie bez pielgrzymki. Jako miłośnik wypraw górskich i organizator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ze Starachowic na Święty Krzyż, pełen sił i determinacji zmierza również w tej - innej niż zawsze, bo samotnej - pieszej pielgrzymce. - Powiedział dla portalu Diecezji Radomskiej ks. Karol Kostecki, wikariusz parafii pw. MBNP w Starachowicach. 

Jednocześnie w starachowickich kościołach odbywają się spotkania w ramach „pielgrzymki duchowej”. 

- Codziennie wieczorem w kościele Świętej Trójcy i Wszystkich Świętych gromadzą się duchowi pielgrzymi. - Mówi ksiądz Karol.

Fot. FB Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dodane: 09.08.20 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

Idź | 2020-08-10 12:09:57 napisał(a):

Idź Chłopie idź. ,,To nam się stanie, jaka Wiara nasza,, Jestem z Tobą.

Kto jeszcze?

Gość | 2020-08-10 12:45:58 napisał(a):

Też się modlę.Proszę uważać na siebie w ten upał.

miasto nad kamienną | 2020-08-10 13:56:17 napisał(a):

Szczęść Bożę i szerokiej drogi.

lena | 2020-08-10 14:51:35 napisał(a):

Niech się pomodli za ofiary księży pedofilów

Do lena | 2020-08-10 15:23:18 napisał(a):

Sama Mu to powiedz,w oczy.Za Ciebie zapewne też się pomodli,tylko zastanów się zanim powiesz,że ci to kompletnie nie potrzebne.Znam takich zuchów co bardzo pyskuja ale w ciężkich momentach wiesz co robią?Lecą do Kościoła.

Idź do Iena | 2020-08-10 16:12:34 napisał(a):

Pomodli się niezawodnie. Apropo Iena jak sądzisz, to księża stają się pedofilami? czy pedofile księżami? zadamy Towarzystwu uczty intelektualnej?

Do powyżej | 2020-08-10 19:37:26 napisał(a):

Zobacz,jakoś nikt się nie dał sprowokować.Towarzystwo uznało,że jednak to nie ten poziom.Acha,nie mówimy "księża mi" tylko księżmi.Popracuj ,pamiętaj to Twój język ojczysty.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie