Seniorka potrącona na przejściu dla pieszych przy Galerii Skałka

18571.nsmed

Po raz kolejny doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych przy Galerii Skałka w ciągu alei Armii Krajowej w Starachowicach. W poniedziałek 13 maja przed południem została tam potrącona starsza kobieta. 

- W Starachowicach na Al. Armii Krajowej kierujący pojazdem marki Opel 76-latek potrącił przechodzącą po oznakowanym przejściu dla pieszych 79-latkę. W związku ze zdarzeniem kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy – mówi sierż. sztab. Emil Jaros z KPP Starachowice. 

To jedyne przejście dla pieszych w pobliżu „Skałki” o dużym natężeniu ruchu pieszych. Mieszkańcy od lat apelują o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. 

Aleja Armii Krajowej, to droga wojewódzka. Gmina Starachowice jest na etapie zlecenia opracowania dokumentacji projektowo–kosztorysowej rozbudowy drogi wojewódzkiej DW 744 – alei Armii Krajowej oraz odcinka ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starachowicach. W projekcie założono, iż przy Galerii Skałka powstałaby sygnalizacja świetlna. 

Dodane: 14.05.24 | Odsłony: 1390

Komentarze użytkowników

Znając.. | 2024-05-14 09:58:05 napisał(a):

..tempo działania gminy na tym przejściu wydarzy się jeszcze wiele wypadków . Policja jest tam tylko już po wypadku. A gdzie prewencja ???

Najprościej | 2024-05-14 10:08:13 napisał(a):

Przebić się pod ulicą przejściem podziemnym. Proste i skuteczne i wcale nie takie kosztowne jak inne zielone pomysły.

Chłoporobotnik | 2024-05-14 13:27:15 napisał(a):

Żądam aby pociągi ustępowały przejazdu ssmochodom osobowym

mieszkaniec | 2024-05-14 15:08:38 napisał(a):

Jak się wchodzi pod auto to nie ma co się dziwić. Ludzie nawet nie oglądają się w lewo i prawo, a potem dzwon i wielkie zdziwienie

do mieszkaniec | 2024-05-14 15:14:58 napisał(a):

Puknij się w głowę i przejrzyj kodeks drogowy . Kierowcy nie szanują pieszego na przejściach i łamią przepisy...

obserwator | 2024-05-14 15:39:14 napisał(a):

To nie wina pieszych ani przepisów. Tam jest potrzebny monitoring miejski, wtedy będzie widać jak jeżdżą kierowcy. Wymuszanie pierwszeństwa przez auta, chamstwo kierowców jest na porządku dziennym. Gdyby prezydent był porządnym zarządcą, monitoring w tamtym miejscu byłby już dawno ze względów bezpieczeństwa. Znak na wysepce, leży średnio co dwa tygodnie. To pokazuje jak przepisowo jeżdżą kierowcy w okolicach tego przejścia dla pieszych.

Łukasz | 2024-05-14 16:20:10 napisał(a):

Nie wiem kto był winny ale wiem że w starciu z samochodem nie mam szans więc zawsze się zatrzymuje i czekam. Nie ważne kto ma pierwszeństwo bo życie i zdrowie mam jedno. Takie przemyślenia dla jednych i drugich. Bo zawsze ktoś raz jest pieszym a raz kierowcą.

@Łukasz | 2024-05-14 16:35:15 napisał(a):

Czasami kierowcy zmuszają pieszych do wejścia na przejście, bo nikt nie przepuszcza, wszystkim kierowcom się spieszy a człowiek stoi i czeka kilka minut. Niektórym trzeba bata nad sobą, aby zaczęli przestrzegać prawa.

Pablo | 2024-05-14 18:08:20 napisał(a):

Co do monitoringu to mam watpliwosci czy on cokolwiek daje, wg mnie nic. Ale moze sie myle, bez dostepu do statystyk mozemy tylko gdybać. Zgadzam się co do tego że prewencji w policji nie ma.

arti | 2024-05-14 21:52:30 napisał(a):

do do mieszkaniec: jeśli jeździsz po ulicach to powinieneś dostrzec że rzeczywiście ludzie wchodzą nagle na pasy bo..... im sie to należy często wprost pod koła bo jednym smartfon tłumaczy jak dojść do domu innym tak się spieszy że życie nie jest ważne itd. Ale też masz racje jeśli chodzi o nas kierowców też czynimy różne cuda bo przyspieszymy bo 10 sekund to czas najważniejszy ze wszystkich itd. innymi słowy i jedni i drudzy warto pomyśleć

Kraksa | 2024-05-15 07:43:55 napisał(a):

Wczoraj o mały włos skasowałbym auto. Dziewczynka zapatrzona w telefon wskoczyła na przejście, nawet się nie rozejrzała. Dobrze, że jeżdżę uważnie, jednak musiałem uciekać na prawy pa, bo byłby dzwon. Pierwszeństwo pieszych nie jest dobrym rozwiązaniem, nawet dla spokojnych kierowców tworzą sytuacje krytyczne.

Do Kraksa | 2024-05-15 08:47:07 napisał(a):

To jakaś mistrzyni świata w skoku w dal była, że nagle wyskoczyła na przejście. Dojeżdżając do przejścia kierujący zobowiązany jest zachować ostrożność, zwłaszcza widząc dziecko. Oczywiście można mieć pretensje że włażą bez upewnienia się, ale to kierowcy też muszą się upewnić przed przejściem czy wszystko jest OK. Tak to działa na zachodzie Europy, gdzie ofiar pieszych jest stosunkowo mniej, a mają jeszcze większe prawa. Statystycznie procentowo to kierowców jest zdecydowanie więcej niż pieszych, którzy łamią przepisy na drodze.
Ponadto przypominam, że osoby z widoczną niepełnosprawnością, a więc babcia czy dziadek o lasce, mogą przechodzić poza przejściem i należy ich przepuszczać.

DoDO Kraksa | 2024-05-15 09:13:32 napisał(a):

Przede mną były dwa auta, pocałowały się serdecznie, jechaliśmy 25 na godzinę aż nagle łup.. ta panienka nie zwracała uwagi na drogę, wpatrzona w smartfona stała tyłem do ulicy, nagle się zdecydowała na wejście na pasy. Pierwsze auto stanęło dęba... panna nawet tego nie zauważyła terkocząc do telefonu. Przypominam, nie wolno rozmawiać przez telefon na przejściu. Trzeba się upewnić czy swoim wejściem nie spowodujemy zagrożenia.

Do Kraksa | 2024-05-15 09:36:35 napisał(a):

Jadąc 25 km/h? Toż musieli wszyscy jechać na zderzakach.
Poza tym nie jest prawdą że nie można zawsze korzystać z telefonu przechodząc przez jezdnię. Nie można, jeśli powoduje ograniczenie możliwości obserwacji sytuacji na drodze. Czyli mogę przechodzić kiedy jedną ręką trzymam przy uchu ale wzrokiem kontroluję sytuację i się rozglądam. Nie mogę gdy się patrzę w telefon i np piszę sms. I co tu dużo mówić kierowcy częściej łamią prawo gadając przez telefon trzymając go i jednocześnie kierując.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie