Siódma edycja „MANii Biegania”

10324.nsmed

Rozpoczynamy odliczanie do kolejnej edycji starachowickiej imprezy biegowej - „MANia Biegania”. Święto miłośników biegania i zdrowego stylu życia odbędzie się już w niedzielę 23 września.

Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia kolejnej edycji starachowickiej „MANii Biegania”. Sportowe wydarzenie odbędzie się 23 września. Tegoroczny bieg będzie już siódmą edycją imprezy organizowanej w Starachowicach od 2012 roku. Miłośnicy biegania ruszą na trasę biegu głównego ulicami naszego miasta tradycyjnie w południe.

Organizatorzy przygotowali tę samą trasę co w roku ubiegłym. Zawodnicy będą musieli poradzić sobie z „pętlą” długości około 4 kilometrów. Uczestnicy biegu głównego przebiegną dwukrotnie ten odcinek (łącznie około 8 km), a część pracowników firmy MAN Bus (głównego partnera biegu) będą mieli do pokonania dystans tylko jednej pętli.

Tradycyjnie również biuro zawodów, a także linia startu i mety zlokalizowana będzie przy ul. Armii Krajowej, w okolicach Placu pod Skałkami.

Zmiany w kategoriach

Siódma edycja „MANii Biegania” organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach we współpracy z licznymi partnerami przyniesie jednak kilka istotnych zmian w regulaminie. Podczas dzisiejszego spotkania organizacyjnego zadecydowano o zmianach kategorii wiekowych biegu głównego.

Jeszcze w ubiegłym roku uczestnicy biegu i kibice czekali na dekorację łącznie 11 kategorii. Były to dwie kategorie w klasyfikacji generalnej (kobiet i mężczyzn), trzy kategorie dla pracowników firmy MAN Bus (8 km i 4 km) oraz 6 kategorii wiekowych dla biegu głównego. W tym roku zamiast sześciu kategorii wiekowych będziemy ich mieli aż 10 !

Organizatorzy zadecydowali o nowym podziale kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn. W ubiegłym roku panie rywalizowały tylko w dwóch kategoriach. Panowie 4-krotnie mieli okazję do zajmowania miejsc na podium. Podczas wrześniowej „MANii Biegania” to się zmieni. Zarówno kobiety jak i mężczyźni rywalizować będą w pięciu tych samych kategoriach wiekowych. Razem daje to 10 kategorii wiekowych.

Nowy podział kategorii wiekowych wygląda następująco:

kobiety i mężczyźni: 16 – 19 lat, 20 – 29 lat, 30 – 39 lat, 40 – 49 lat, powyżej 50 lat.

- Wsłuchujemy się w głos uczestników poprzednich edycji „MANii Biegania” i zmieniamy się właśnie dla Was. Większa liczba kategorii wiekowych powinna wpłynąć na zwiększenie poziomu sportowego imprezy. Z pewnością nie zabraknie emocji i sportowej walki o zwycięstwo, choć podczas naszej imprezy najważniejsza jest przecież dobra zabawa i popularyzacja biegania. Liczymy na kolejne rekordowe występy miłośników biegania – uważają organizatorzy siódmej edycji biegu.

                                                                                 Reklama

Zapisy w internecie i biurze zawodów

Już wkrótce zostaną uruchomione zapisy internetowe do wrześniowego biegu. Ruszy również oficjalny fanpage wydarzenia w mediach społecznościowych, na którym znajdzie Państwo wiele interesujących informacji dotyczących trasy, nagród czy innych atrakcji.

Możemy już dziś zapewnić, iż podczas wydarzenia nie zabraknie biegów dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi rywalizować będą w biegach na dystansie 200, 400 i 600 metrów, a trasy przygotuje Stowarzyszenie „Zabiegane Starachowice”. Łącznie odbędzie się 6 biegów w rywalizacji dziewcząt i chłopców. Organizatorzy przewidzieli trzy kategorie wiekowe (5-8 lat, 9 – 11 lat, 12 – 15 lat).

Udział w biegu głównym oraz biegach dzieci jest bezpłatny. Zapisy do biegu głównego na stronie internetowej firmy zajmującej się pomiarem czasu potrwają do 21 września. Tradycyjnie będzie istniała jednak możliwość zgłoszenia do biegu w dniu imprezy.

Biuro zawodów starachowickiej imprezy ruszy w dniu 23 września (niedziela). Od godziny 9-ej planowane jest rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do biegu głównego i biegów dzieci. Otwarcie zawodów rozpocznie się o godzinie 11.30.

Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 12.00. Tuż przed samym startem uczestników czeka wspólna rozgrzewka.

Biegi dzieci rozpoczną się o godzinie 13.00, a pół godziny później na Placu pod Skałkami odbędzie się dekoracja triumfatorów siódmej edycji „MANii Biegania”.

Historyczny triumfator

Przypominamy, iż w ubiegłym roku bieg główny wygrał Dawid Kubiec.

- Starachowiczanin wygrał niedzielny bieg główny i stał się pierwszym zawodnikiem, który triumfował w tej imprezie po raz drugi. W biegu wystąpiło ponad 200 osób – informowaliśmy wówczas na naszym portalu.

Szósta edycja „MANii Biegania” przeszła do historii z powodu historycznego sukcesu prezesa KLKS Juventa-Kobex. Tradycyjnie jednak impreza zakończyła się również organizacyjnym sukcesem.

- Ponad dwustu zawodników, amatorów biegania i profesjonalistów, którzy kochają biegać stanęło na starcie biegu głównego szóstej edycji MANii Biegania. Pogoda dopisała i w słonecznych warunkach wszystkim uczestnikom zabawy przyszło stoczyć walkę o zwycięstwo w biegu.

Dla kilkudziesięciu zawodników była to walka o medale, trofea i jak najszybsze tempo biegu. Dla pozostałych uczestników to doskonała zabawa, walka z własnymi słabościami, sprawdzenie swojej formy i pokazanie wszystkim, że ruch to zdrowie. Taka właśnie jest MANia Biegania. To rywalizacja, ale przede wszystkim święto biegaczy w Starachowicach – opisywaliśmy ubiegłoroczną edycję.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 22.08.18 | Odsłony: 1076

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie