SMS Absolwenci Starachowice. Pierwszy krok do awansu

9498.nsmed

Siatkarze SMS Absolwenci Starachowice od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w fazie play off rozgrywek czwartej ligi. W czwartkowy wieczór nasza drużyna pokonała 3:1 Spartę Zagnańsk.

Trwa znakomita seria siatkarzy SMS Absolwenci. Starachowicka drużyna występująca w rozgrywkach czwartej ligi wciąż może pochwalić się znakomitym bilansem spotkań. Rundę zasadniczą nasi siatkarze zakończyli na pierwszym miejscu w swojej grupie odnosząc komplet ośmiu zwycięstw.

W półfinale gramy ze Spartą

Po wygraniu grupy przyszedł czas na decydującą fazę rozgrywek z udziałem czterech najlepszych drużyn obu grup. Stawką tej rywalizacji jest awans jednej drużyny do trzeciej ligi. Poza Absolwentami o awans powalczą jeszcze Sparta Zagnańsk, Emeryk Nowa Słupia oraz MSS Masłów. Wyniki fazy grupowej sprawiły, iż rywalem starachowickiej drużyny w spotkaniu półfinałowym jest Sparta.

Absolwenci do niedawna nie mieli zbyt wielu okazji do rywalizacji z zespołem z Zagnańska. Tymczasem w tym tygodniu mają za sobą już dwa bezpośrednie pojedynki. W poniedziałek SMS zagrał w Zagnańsku mecz pucharowy.

Absolwenci pokonali Spartę 3:2 i zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki rozgrywek Świętokrzyska Siatkówka Cup 2018. W czwartek – już w Starachowicach – SMS i Sparta rozpoczęły rywalizację ligową w fazie play off.

W czwartkowym pojedynku rozgrywanym w Gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej starachowiczanie zagrali bez kontuzjowanych Bartosza Kosowskiego i Krystiana Września. Pozostali zawodnicy byli w pełni sił i zapowiadali przed meczem walkę o zwycięstwo i udane rozpoczęcie rywalizacji.

Emocje na początek

Spotkanie nie należało jednak do najłatwiejszych. Rywal z Zagnańska postawił trudne warunki naszemu zespołowi. W pierwszym secie emocje trwały do samego końca, choć wydawało się, że po skutecznym ataku Artura Dudka (22:20) Absolwentom w tej partii rywale nie zagrożą. Sparta jednak najpierw zaliczyła udany atak, a po chwili zablokowany został Karol Strabanik i na tablicy wyników widniał remis 23:23. W kolejnej akcji Strabanik był już skuteczny, a po błędzie rywali Absolwenci dołożyli kolejne oczko i pierwszy set padł łupem SMS-u.

W drugiej odsłonie czwartkowego meczu starachowicka drużyna była już znacznie skuteczniejsza. Nasz zespół dosyć szybko objął wysokie prowadzenie i konsekwentnie dążył do zwycięstwa w tej partii. Po skutecznej akcji Dudka i bloku Szymona Wojtasa Absolwenci prowadzili już 21:12. Kilka akcji później Rafał Erbel skończył „wystawę” Maćka Kosowskiego i po zwycięstwie 25:14 gospodarze prowadzili 2:0.

Przegrana partia

Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców liczyła na to, że kolejna partia będzie już tylko formalnością i Absolwenci wygrają ten mecz bez straty seta. Od początku trzeciej partii starachowiczanie nie radzili sobie jednak z rywalami i wynik na tablicy oscylował w granicy remisu (5:5, 7:9, 10:10). W kolejnych akcjach skuteczna „starachowicka maszynka” nieco się zacięła.

Absolwenci nie imponowali już przyjęciem, zagrywka też nie robiła wrażenia na rywalach, a starachowickie ataki były zbyt czytelne i punkty zdobywali rywale (11:13, 12:16, 14:18, 14:21). Za chwilę jednak udaną akcję zaliczyli gospodarze, siatkarze z Zagnańska zaatakowali w aut i przewaga zmalała do pięciu oczek (16:21, 17:22). Niestety starachowiczanie dołożyli później tylko dwa punkty i przegrali tego seta 19:25.

Zwycięstwo starachowiczan

Początek czwartego seta to znów walka obu zespołów i wynik w okolicy remisu (3:3, 9:9). Wydawało się, że nasi znów będą mieli problemy ze Spartą, ale tym razem nasze ataki były już skuteczne. Dudek skończył atak na 13:10 dla Absolwentów, Strabanik zdobył punkt na prowadzenie 20:13 i tej przewagi nasz zespół już nie stracił.

Ostatecznie starachowiczanie wygrali tego seta 25:14, a ostatni punkt zdobył Strabanik.

SMS Absolwenci Starachowice – Sparta Zagnańsk 3:1 (25:23, 25:14, 19:25, 25:14)

SMS Absolwenci Starachowice: Michał Dziarmaga, Krzysztof Sitek, Rafał Erbel, Karol Wróblewski, Konrad Raczyński, Szymon Wojtas, Karol Strabanik, Maciej Pietras, Artur Dudek, Maciej Kosowski, Hubert Kuźdub.

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla Absolwentów.

Rywalizacja w tej parze półfinałowej rozgrywana jest do dwóch zwycięstw. Po czwartkowym zwycięstwie nasi prowadzą 1:0 i do awansu do finału wystarczy nam jeszcze jedna wygrana. Kolejny mecz odbędzie się w Zagnańsku.

Zgodnie z terminarzem mecz nr 2 w tej rywalizacji ma odbyć się w poniedziałek (5 lutego). Wiele wskazuje jednak na to, że spotkanie zostanie przełożone na inny termin (12 lub 19 lutego). Ostateczna decyzja zostanie podjęta w ciągu najbliższych godzin.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 02.02.18 | Odsłony: 1085