Solidarność żąda odpraw dla zwalnianych pracowników

16767.nsmed

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN Bus Sp. z o. o skierowała pismo do Zarządu MAN Bus Sp. z o. o., którego treść przedstawiamy poniżej:  

W związku z planowanym zwolnieniem 860 osób Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN Bus Sp. z o. o. wnioskuje o: 

1. Uruchomienie programu dobrowolnych odejść, co wiąże się z finansową zachętą do zgłaszania się do odejścia z firmy. Pracownikom tym należy zaoferować nie mniej niż sześciokrotność dotychczasowego wynagrodzenia. Oferta ta powinna być skierowana do wszystkich pracowników firmy, bez względu na formę zatrudnienia. 

2. Wypłatę pracownikom wytypowanym do zwolnienia dodatkowej odprawy w wysokości nie mniejszej niż sześciokrotność dotychczasowego wynagrodzenia. 

3. Do 10 grudnia 2022 r. poinformować pracowników przewidzianych do zwolnienia (w tym również tych, którym umowy o pracę nie będą przedłużone), od kiedy firma ma zamiar zakończyć z nimi współpracę. 

4. Pracownikom, którzy zadeklarują chęć wyjazdu do pracy do Niepołomic i na Słowację zapewnić stałe miejsca pracy i bezpłatne zakwaterowanie. 

Za Komisję Międzyzakładową Przewodniczący Jan Seweryn  

Źródło: solidarnosc.starachowice.pl

Dodane: 24.11.22 | Odsłony: 1219 | komentarze (15)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Pytający | 2022-11-24 21:53:49 napisał(a):

Może być 4 gwiazdkowy hotel czy musi być 5 ?

Mieszkaniec | 2022-11-24 22:16:54 napisał(a):

Panie Seweryn weź Pan największe od autobusu koło i puknij się w czoło. Żądać to wy sobie możecie

Jaa | 2022-11-24 22:22:29 napisał(a):

Musi udawać, że coś dla ludzi ,,robi,, bo dotychczas to gdy pojawiały się problemy to obrażał się i wychodził ze spotkań zamiast siąść do rozmów i szukać wyjścia Teraz też udaje, że działa chociaż wiadomo ,że te ,, żądania,, są niedorzeczne

Działacz | 2022-11-24 22:34:10 napisał(a):

Wiekowy człowiek nieskalany pracą nadal sądzi że związki zawodowe są od stawiania wymagań, gdzie są problemy na produkcji wiedzą wszyscy! Tylko związki nie nagłaśniały ich wyżej twierdząca że to wina zarządzania i na tym się kończyło. Zresztą od kogo wymagać..

Nie wiem, nie znam się | 2022-11-24 22:50:51 napisał(a):

Myślę, że ten pan powinien poszukać rynków zbytu, a nie pisać takie popeliny. Przecież oni to mają w poważaniu co ten pan myśli i robi, a i tak wiadomo, że spadnie na cztery łapy.

Kobi | 2022-11-24 22:52:09 napisał(a):

Akurat z odprawami i dobrowolnymi odejściami to ma Pan Janek rację, to zadne wygórowane żądania. Zwolnienia w MAN w Niemczech odbywały się na podobnych zasadach, co prawda było wiele warunków do spełnienia ale pracownicy dostali dużo lepsze oferty, szkoda bo tym samym widać jak traktowany jest zakład w Starachowicach przez zarząd MAN, jak traktowani są pracownicy. No tak wyszło,pytanie dlaczego? Poznań byl kiedyś malym zakladem ale miał duży respekt, w Starachowicach na odwrót. Co czynicie nie tak?

Dobry wujek | 2022-11-25 08:49:12 napisał(a):

Dobry wujek Seweryn nie zna pojęcia " odprawa" i jest bardzo hojny w swoich żądaniach... Teraz się okazuje, że to machanie związkowymi chorągiewkami na placu zakładu nie dało żadnych efektów...

do Kobi | 2022-11-25 08:58:38 napisał(a):

A ja bym proponował kolegom związkowcom z Solidarności szybko zmienić przewodniczącego. Czy w tak dużej organizacji nie macie człowieka wykształconego,doświadczonego w prawach pracowniczych, ekonomii produkcji itp. Na pewno się taki znajdzie .Dzisiaj nie wystarczy tylko krzyczeć, negować, pyskować.Te czasy minęły wraz z komuną ale widać że niektórzy nadal mentalnie tkwią w dawnej epoce.Co do respektu, honoru i tym podobnych określeń to są to określenie pejoratywne nijak nie nadające się do twardych negocjacji o byt setek a nawet tysięcy pracowników. Czas na zmiany w tym związku dla dobra pracowników .

Ewa | 2022-11-25 10:33:05 napisał(a):

Man sie zwine...a strefa parkowania zostanie :D nawet nie jest mi zal wyborcow Materka

Wezyr | 2022-11-25 12:37:07 napisał(a):

Członkowie Solidarności powinni żądać zwołania
walnego zgromadzenia (które można zwołać na wniosek członków ZZ)i powinni głosować wniosek o odwołanie pana Seweryna z funkcji przewodniczącego. Dzisiejsze żądania wobec zarządu są kuriozalne! Przecież Man robi wszystko aby nie płacić odpraw z tytułu zwolnień grupowych a ten Pan żąda półrocznych odpraw dla wszystkich zwalnianych!

Tu powinien być chociażby postulat ocen pracownika i każdy pozytywnie oceniony powinien mieć szansę ponownego zatrudnienia w pierwszej kolejności(jeśli Man znów będzie zatrudniał) na stawce (grupie zaszeregowania którą ma obecnie).

Oby | 2022-11-25 18:03:46 napisał(a):

Jak pracodawcą zgodzi się na te postulaty to może być więcej chętnych do odejścia niż chcą zwolnić.

@wezyr | 2022-11-25 19:47:03 napisał(a):

Odnośnie Twojego ostatniego akapitu - ale to właśnie z reguły gwarantują zwolnienia grupowe

Ktos | 2022-11-25 22:15:04 napisał(a):

Ale pracownicy agencyjne nie są pracownikami Mana, a jeśli wygasa umowa to też pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużyć więc to nie jest kwalifikowane jako zwolnienie tylko wygaśnięcie umowy Był czas aby rozmawiać o rozwiązaniach wtedy można było negocjować . Te ,,żądania,, odpraw teraz są śmieszne pokazują, nieznajomość prawa i nieudolnosc związków Jak zwykle pod publiczkę musztarda po obiedzie

Wezyr | 2022-11-26 11:55:05 napisał(a):

@wezyr
W Manie nie będzie zwolnień grupowych mimo, że pracę straci co trzeci pracownik. Więc związek kolejny raz pokazuje jak jest beznadziejny w swych działaniach.

Stary Pijany | 2022-11-27 19:45:34 napisał(a):

Ten typ to *, pisior i typowy wąsaty *, który jedyne czym się zajmuje to wrzucaniem na Facebooku postów o Wołyniu i Ukraińcach oraz obrażaniu firmy Brico Marche, która jest otwarta w Starachowicach w ND.W sumie wszędzie statystyczny związkowiec to cymbał, więc gość idealnie wpisuje się w statystykę.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie