Spotkanie policjantów z pracownikami banków

10945.nsmed

We wtorek 5 lutego w sali narad im. por. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” Komedy Powiatowej Policji w Starachowicach odbyło się spotkanie z pracownikami banków. Głównym celem spotkania było ograniczenie, przy wspólnej współpracy, przestępstw jakimi są oszustwa na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”.

Funkcjonariusze policji podczas spotkania omówili metody działania jakimi posługują się przestępcy. Niestety oszustwa na tzw. ”wnuczka” czy „policjanta” przybierają różne formy i ewaluują w taki sposób, aby stały się na tyle „wiarygodne” i „prawdziwe”, żeby potencjalny pokrzywdzony w nie uwierzył, a sprawca osiągnął zamierzony cel. Dlatego bardzo ważna jest współpraca z pracownikami banków, którzy bardzo często mogą zapobiec utracie pieniędzy, ostrzegając osobę, której zachowanie może wskazywać, że jest potencjalnym pokrzywdzonym.

Przypominamy!!!

Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy lub zakładanie dodatkowych kont na które należy przelać pieniądze. W takich sytuacjach zawsze mamy do czynienia z oszustami. Należy nie podawać żadnych informacji, szybko się rozłączyć z taką osobą i niezwłocznie poinformować policję, rodzinę i znajomych.

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Dodane: 07.02.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie