Sprawdzą jaki jest faktyczny stan liczników

12189.nsmed

Zgodnie obowiązującymi przepisami modyfikacja stanu drogomierza jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci od 1 stycznia br. mają obowiązek sprawdzenia przebiegu auta i wpisywania go do bazy danych. Wczoraj opatowscy policjanci ujawnili trzy przypadki nieprawidłowych stanów licznika.

Wczoraj rano na drodze krajowej K74 w miejscowości Maruszów policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej renaulta. Podczas sprawdzenia stanu licznika okazało się, że różni się on od danych zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Od zapisu wprowadzonego podczas ostatniego przeglądu technicznego jest niższy o blisko 130 tysięcy kilometrów. Kierujący, podczas rozmowy z policjantami oznajmił, iż auto nie jest jego własnością i nie potrafił wytłumaczyć skąd powstała taka różnica.

Kilka godzin później mundurowi z drogówki w miejscowości Adamów zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. I w tym przypadku policjanci realizując czynności w ramach nowych uprawnień sprawdzili także aktualny stan drogomierza, który wynosił ponad 58 tys. km. Następnie funkcjonariusze zweryfikowali pojazd w bazie danych, uzyskując informację, że stan jego licznika podczas ostatniego badania technicznego wykonanego w październiku 2019 roku wynosił ponad 93 tys. km. To o ponad 35 tys. km więcej. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika jest niższy niż ten, który wpisany został podczas badań na stacji kontroli.

Z kolei podczas kontroli pojazdu BMW w miejscowości Kobylany odczyt drogomierza w pojeździe i porównanie go z zapisem w bazie danych, wskazywał na to, że przebieg auta zmieniony został  o ponad 15 tys. kilometrów.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw z art. 306a KK (Zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru) sprawami zajmować się będą policjanci Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze w toku prowadzonych postępowań wyjaśniać będą przede wszystkim to, jak doszło do zmiany wskazań drogomierzy i kto jest za to odpowiedzialny.

Opr. AF

Źródło KPP w Opatowie

Ogłoszenie

Dodane: 09.01.20 | komentarze (9)

Komentarze użytkowników

Francuz | 2020-01-09 15:08:15 napisał(a):

W TST to jest kilku specjalistów od tej roboty
Ciekawe czy im się wreszcie ktoś do d.... dobierze

do Francuza | 2020-01-09 16:15:59 napisał(a):

Kto wie o popełnianiu przestępstw a nie zgłasza tego w prokuraturze jest współodpowiedzialny , panie Francuz...

Czarny | 2020-01-09 16:29:38 napisał(a):

I bardzo dobrze czas skończyć z tym jednym wielkim oszukiwaniem ludzi przez cwaniakow!!!Karac i jeszcze raz karac oszustów. A swoją drogą nigdy bym nie kupił samochodu od handlarza lepiej kupić nowy i dać bankowi zarobić jak złodziejowi!

skazany | 2020-01-09 19:47:44 napisał(a):

Wcześniej rowerzystom zabierali prawa jazdy i wsadzali do więżeń teraz będzie polowanie na kierowców nadal stoją w krzakach i kasują np na przejściu dla pieszych w nocy w szczerym polu bez żadnego zagrożenia bezpieczeństwa bo tam nikt o tej porze nie przechodzi. Ale 10 punktów i 400 złoty mi ukradli złodzieje.

zbyszek | 2020-01-09 21:25:26 napisał(a):

jest dużo niejasności i obaw z nimi związanych, ale fakt jest taki że najwyższy czas ukrócić ten proceder.

Kierowca | 2020-01-10 06:13:32 napisał(a):

A czy jest możliwe że diagnosta się pomyli i źle spisze licznik ? I jak się obronić nie masz żadnego potwierdzenia ze stanem licznika.

Do kierowca | 2020-01-10 07:21:46 napisał(a):

Ja jestem takim przykładem. Jadę na przegląd a Pan mi mówi że stan licznika jest mnniejszy niż w zeszłym roku. Oczy jak pięć zł, przecież byłem za granicą, samochód w garażu cały rok. Dobrze ze u nich robię od kilku lat, sprawdził w historii, dwa lata wstecz i się zgadza, pomylił się.:)

do kierowca | 2020-01-10 09:22:08 napisał(a):

Za takie pomyłki odebrać uprawnienia diagnoście. Bo przecież przekręcanie licznika to pospolite złodziejstwo.

bez litości | 2020-01-10 09:49:40 napisał(a):

Jak dla mnie taki człowiek który oszukuje drugiego to wesz , gnida ,insekt, najgorsze ścierwo które trzeba tępić jak stonkę.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie