Stanowisko Klubu Radnych Rady Powiatu Starachowickiego „Razem dla Mieszkańców” w sprawie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach

8692.nsmed

Poniżej przedstawiamy stanowisko Radnych Rady Powiatu Starachowickiego „Razem dla Mieszkańców”:

Kierując się troską o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego Powiatu sprzeciwiamy się likwidacji Centrum Kardiologiczno-Angiologicznego im. dr Wadiusza Kiesza w Starachowicach.

Ośrodek funkcjonuje już od 9-ciu lat na terenie miasta zapewniając pacjentom szansę wyboru oraz wysoką jakość usług w zakresie kardiologii i chirurgii naczyniowej. Centrum rozszerza dostęp mieszkańców Powiatu Starachowickiego do ww. świadczeń medycznych, a jego istnienie osadziło się już na trwale w świadomości społecznej. 

Wbrew lansowanej w mediach tezie, funkcjonowanie Centrum nie wyklucza, lecz uzupełnia działania Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej zarówno w zakresie kardiologii, jak też usług medycznych, których  PZOZ nie wykonuje (chirurgia naczyniowa!).

Istnienie Centrum kilkakrotnie zwiększa szansę na uratowanie życia pacjenta dotkniętego zawałem mięśnia sercowego. W roku 2016 w Centrum – w ramach procedur medycznych finansowanych przez NFZ, przyjęto:  hemodynamika ok. 2200 pacjentów, w poradni niemal 10 000 natomiast ponad 400 pacjentów przyjęto z zawałem.

Wypełniając wolę społeczeństwa, które opowiedziało się za utrzymaniem działalności AHP w Starachowicach (poprzez złożenie 4 tys. podpisów w obronie placówki), protestujemy przeciwko likwidacji Centrum Kardiologiczno- Angiologicznego w Starachowicach.

Wobec nieprzejednanego i nieuwzględniającego dobra pacjenta - stanowiska dyrektora szpitala Grzegorza Fitasa, który odmawia współdziałania z Polsko – Amerykańskimi Klinikami Serca zwracamy się do świętokrzyskiego oddziału NFZ o udzielenie zgody na cesję kontraktu i podwykonawstwo świadczeń dla szpitala w Skarżysku – Kamiennej. 

Takie rozwiązanie pozwoli również na utrzymanie ośrodka w Starachowicach, a co za tym idzie, jego potencjału materialnego i ludzkiego oraz obronę niemal 120 miejsc pracy wysoko wyspecjalizowanej kadry medycznej oraz personelu pomocniczego.

Zachowana zostanie możliwość natychmiastowej dostępności do usług medycznych wymagających – dla ich skuteczności – szybkiego reagowania w sytuacji zagrożenia życia pacjenta.

Jesteśmy przekonani, że nasze działania zmierzają do zapewnienia mieszkańcom Powiatu Starachowickiego szerokiego dostępu do świadczeń medycznych a ponadto, dzięki zdrowej konkurencji, do zagwarantowania  Pacjentom wysokiej jakości usług medycznych.

Informacja nadesłana

Reklama

Dodane: 19.06.17 | komentarze (10)

Komentarze użytkowników

Grażyna | 2017-06-19 15:12:39 napisał(a):

Brawo. Mądrzy radni. Dziękujemy za dbałość o nasze zdrowie i obronę naszego skutecznego leczenia.

Jasne | 2017-06-19 16:54:19 napisał(a):

Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi​ o pieniądze

Star | 2017-06-19 17:15:57 napisał(a):

Ciekawe czy Marian M ich przekupił

Xyz | 2017-06-19 18:07:40 napisał(a):

Marian M nie przekupił, po prostu radni używają zdrowego rozsądku w przeciwieństwie do ludzi piszących takie głupkowate komentarze jak ten powyżej oraz tych walczących z klinika łykających propagandę szpitalną o rzekomym wykańczaniu szpitala przez klinike.

Mimi | 2017-06-20 13:30:04 napisał(a):

pracę to może straci 0k 50 osób zakładem że z samych Starachowic to 10 max. Ale jak się ma po 2-3 etatu to takie statystyki. Działania pod publiczkę i na wyrost.

do Mimi | 2017-06-20 14:54:52 napisał(a):

W tym wszystkim wcale nie chodzi o dobro pacjentów bo jak by tak było to ten dyrektor szpitala powinien już dawno polecieć na zbity ryj.Tu jest wojenka między frakcjami w Pis przeciwko Lipcowi.Ludzie jemu niechętni skupili się wokół Krupki i szczekają gdzie się da.W szpitalu głośno sie mówi o radnym który został przyjęty nie dawno do pracy przez dyr.Fitasa i paple jęzorem dookoła.I to jest cały spór .

Dres | 2017-06-20 21:52:18 napisał(a):

Czas Lipca dobiega i tak końca a tu chodzi o 24 miliony . Za pieniądze ksiądz się modli , za pieniądze lud się podli. Tyle w temacie postawa radnych mnie nie dziwi - koryto.c

jaka postawa | 2017-06-20 22:02:31 napisał(a):

prospołeczna radnych. Ja też się sprzeciwiam likwidacji PAKS w Starachowicach , ale nie bardzo wiem do kogo ten sprzeciw mam kierować. Myślę , że i ci radni nie bardzo wiedzą o czym piszą i do kogo kierują ten sprzeciw. Przecież to nie dyr. Fitas likwiduje PAKS. Chyba radni pomylili adresy .

Do dres | 2017-06-21 17:33:52 napisał(a):

No piękny wierszyk. Szkoda że poza tym same głupoty piszesz.

do dres | 2017-06-21 21:37:21 napisał(a):

Z tego co słyszałem PAKS nie przejdzie do
Skarżyska więc będzie po kontrakcie,Teraz czekam kiedy to nasz szpital dostanie te 24 miliony o których mówił pan Fitas.Bo jak nie to sprawa zaczyna mi "śmierdzieć".

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie