Stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie zmiany lokalizacji III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach

10765.nsmed

Poniżej przedstawiamy stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie zmiany lokalizacji III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach:

Zarząd Powiatu Starachowickiego z otwartością przyjmuje propozycję gminy Starachowice, dotyczącą oferty lokalizacji siedzib III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w budynkach odpowiednio Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum nr 3 w Starachowicach.

Będziemy kontynuować debatę publiczną i przekonywać, że obydwie propozycje są korzystne zarówno dla samych placówek jak i dla uczniów. To ukłon w kierunku nowych roczników, mający na celu polepszenie dotychczasowej oferty edukacyjnej. Zarządowi Powiatu zależy na tym, aby zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki nauki, a szkołom jak najlepsze warunki funkcjonowania i rozwoju. 

Przeniesienie III Liceum Ogólnokształcącego do Gimnazjum nr 4 na osiedlu Południe, da szansę rozwoju tej placówki, jako pierwszej szkoły średniej w południowej części miasta. Polepszy się też dostęp do szkoły dla uczniów z terenu gmin Pawłów, Wąchock, Brody oraz powiatów skarżyskiego i ostrowieckiego. W proponowanej nowej siedzibie III LO dokonano kompleksowej termomodernizacji, wyremontowano sale lekcyjne i pracownie naukowe. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada boisko i dostęp do hali sportowej.

Obecny stan budynku ZSZ nr 3 pozostawia wiele do życzenia. Istnieje realna groźba zamknięcia użytkowania hali przez Sanepid. Z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić można, że szkoła nie otrzyma środków zewnętrznych na dofinansowanie budowy nowej hali sportowej. Ponadto budynek ZSZ nr 3 wymaga termomodernizacji. Na ten cel pozyskane zostały środki zewnętrzne, jednak decyzją poprzedniego Zarządu, w całości je zwrócono. 

W najbliższych latach budżet Powiatu Starachowickiego nie będzie w stanie udźwignąć wymienionych inwestycji.

W obliczu przytoczonych wyzwań pojawiła się propozycja ze strony gminy Starachowice. 

W Gimnazjum nr 3 mieści się więcej sal lekcyjnych niż w ZSZ nr 3, a dostosowanie pomieszczeń na potrzeby szkoły branżowej wiązać się będzie z relatywnie niskimi kosztami. Obiekt Gimnazjum nr 3 przeszedł kompleksową termomodernizację. Dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do użytkowania przez szkołę byłaby również hala sportowa z siłownią i zapleczem fitness oraz sala gimnastyczna w oddalonym o kilkaset metrów obecnym budynku III Liceum Ogólnokształcącego. Gmina Starachowice przedstawiła ofertę budowy dodatkowych miejsc postojowych w pobliżu nowej siedziby szkoły oraz deklaruje zapewnienie  bezpłatnego transportu uczniów Liceum Sportowego, w celu polepszenia komunikacji z bazą sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Szanując i wsłuchując się w argumenty osób odnoszących się sceptycznie do proponowanych rozwiązań, zachęcamy do włączania się we wspólne budowanie dobrego klimatu wobec pozytywnych zmian projektowanych dla szkół. Od tego zależy efektywność przyszłorocznej rekrutacji do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz III Liceum Ogólnokształcącego, na czym zależy gronom pedagogicznym, dyrekcjom i Zarządowi Powiatu Starachowickiego.

Informacja nadesłana

Dodane: 12.12.18 | komentarze (20)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Rebeka | 2018-12-12 13:15:56 napisał(a):

Czy przed wyborami ktokolwiek zająknął się o tych planach??? Nie daliście szansy wyborcom aby Was ocenić. Ukryto prawdziwe zamierzenia. Dwa miesiące temu nie było wiadomo czego naprawdę chcecie??? Śmiech na sali. Oszustwo.

Samorządowiec | 2018-12-12 13:18:49 napisał(a):

Ja się nie zgadzam na finansowanie z budżetu miasta transportu uczniów szkoły za którą odpowiada Powiat !!! Najlepiej utwórzcie jeden organizm gminno-powiatowy, bo przecież nawet na największą głupotę prezydenta wyrazicie zgodę. To zarządzanie przez jedną opcję na dwóch szczeblach samorządu, bez żadnej merytorycznej opozycji doprowadzi do tragicznych skutków, zobaczycie !!!

Gość | 2018-12-12 13:33:05 napisał(a):

Mało Pan nauczyciele klaskalo w łapki na widok m? Bardzo dobrze. Zdjęcie główne mówi samo za siebie. Zarząd, jaja a nie zarząd :) :) :) :) Jakcy zwycięzcy, takie decyzje. :) :) :)

Wrozka | 2018-12-12 14:07:33 napisał(a):

Widzę w szklanej kuli ze z wielkim hukiem się to skonczy. I bynajmniej nie fajerwerkami.

Wit0 | 2018-12-12 14:49:16 napisał(a):

To trzeba było czytać informację prasowe i program Materka a nie teraz płakać. Konferencja z 21 września z czym szli do wyborów.

Wrzucam link żeby nie spamować całym artykułem:
http://starachowice-net.pl/informator/news/zesp-szk-zawodowych-nr-3-ze-szkolnej-na-le-n

Burkin Faso | 2018-12-12 17:21:19 napisał(a):

Już Nostradamus przewidział co się tutaj stanie , i w 1560 roku napisał :
Aż pewnego dnia Roku X0XX w grodzie z Wielkim Kominem, pojawi się Wizjoner z Osady przy 7. Trakcie wraz z 3 pachołkami, którzy będą targać ogromne skarbony, i omami mieszczan: KOLOROWYMI OBRAZKAMI,
Jadłem na trawie i muzyką w polu.
ARTEFAKTY będą wirować, a niektóre znikać, zresztą tak jak i ludzie na urzędach.
A później poprowadzi ich przez WIELKĄ WODĘ, która ustąpi pod jego stopami,
I sprowadzi ich na DUŻE …OWCE.
„Czyżby chodziło o to, że dzięki Wizjonerowi,
w Starachowicach zapanuje wielki dobrobyt?” – zastanawiał się dr łaciny z II LO.
„ Pewnie pachołkowie rozdadzą pieniądze, które mają w skarbonkach” – marzył doktor.
Przez 5 lat większość tak myślała, ale niespodziewanie ceniony starachowicki okulista,
znany z sokolego wzroku dopatrzył się, że przed wyrazem OWCE, są zamazane litery: MAN.
Sprowadzono profesora Jong Wonga z Rzepina, który specjalizuje się w odczytywaniu
czterowierszy jasnowidza, i ten po namyśle, stwierdził że:
- X0XX, to znaczy, że wszystko wydarzy się około roku 2020.
- WIELKA WODA, to Lubianka
- KOLOROWE OBRAZKI, to WIZUALIZACJE
- ARTEFAKTY, to przenoszone, a także burzone, sprzedawane i wycinane obiekty.
- A WIZJONER, to wypasiony chłopiec w mocno opiętym garniturku.
- PACHOŁKOWIE ze skarbonkami, to dostojnicy ustalający ceny ciepła, wody i wywozu śmieci,
a skarbonki oznaczają niemałe podwyżki.
- Zaś …OWCE, to po prostu – MANOWCE.
Po wyjaśnieniach profesora, obecni tam: okulista, nauczyciel ZSZ nr 3, piłkarz Staru,
kupiec z Targowicy i kierowca MZK – zamarli ze strachu, ponieważ wizje zaczęły się już spełniać:
- na Lubiance nie ma wody,
- w Starachowicach pojawił się Wizjoner,
- szkoły, stadiony i firmy są zamieniane, a niektóre mają być zburzone, drzewa - wycinane,
a WIZUALIZACJI przybywa.
- Woda jest najdroższa w Polsce, a opłata za wywóz śmieci, zaraz po wyborach, zdrożała o 50%.
- A co się stanie z Wizjonerem? – spytał piłkarz.
- Mimo tego wszystkiego, niektórzy będą nadal nim zauroczeni, pójdą za nim w ogień. To jest typowe bałwochwalstwo. Nie ma na to lekarstwa – odpowiedział profesor.
- Czy on stąd nigdy nie wyjedzie? – zapytał zrozpaczony straganiarz.
- Tylko wtedy, gdy przyjedzie po niego Wielki Pan bez żony,
i zabierze go w Dalekie Strony – odrzekł uczony.
- God save us! – krzyknął rozpaczliwie nauczyciel.

Czarny | 2018-12-12 19:24:23 napisał(a):

A jakie może być stanowisko rady powiatu jak tam rządzą wszystkie klakiery Materka. Trzeba myśleć podczas wyborów ale część ludzi to polityczni analfabeci a teraz płacz pozostał bo starosta to tylko pionek nawet jakby miał inne zdanie to i tak się nie przeciwstawi a rządzi prezydent przykre ale prawdziwe.

Do Czarny | 2018-12-12 20:51:39 napisał(a):

To niestety gorzka prawda. Mądry Polak po szkodzie. Tylko niestety trudno zrozumieć, ze radni miejscy potulnie godzą się na pozbywanie się gminnych zasobów(w budynek Gimnazjum nr 3 przez ostatnie lata gmina wkładała pieniądze, dlatego jest nowoczesny i zadbany - zasługa jego poprzedniego dyrektora Gęborka)! To chyba prezydent jest odpowiedzialny za to? Czy się mylę, tymczasem chyba mu się pomyliło coś i chce się pozbyć jednego z najlepszych budynków na rzecz powiatu, zresztą podobno zadłużonego. To M jest prezydentem miasta czy starostą? O co najpierw powinien dbać? Chyba wreszcie niektórzy zobaczą prawdziwą twarz pana prezydenta, które z nikim się nie liczy! Nasze biedne miasteczko to tylko trampolina do dalszej kariery !

Gość | 2018-12-12 21:01:44 napisał(a):

Nie ma co narzekać. Jest tyle możliwości. Np praca w McDonald's albo bycie społecznym opiekunem kotów! Wiecznie wam mało! A Marek takie możliwości stwarza! Tak się stara! Niewdziecznicy!
Achaaaa. Jak już nakarmicie te koty to trzeba kupy pozbierać! Żeby nie było dziadostwa!

Blondynka75 | 2018-12-12 21:08:45 napisał(a):

Jakie dowożenie uczniów Liceum Sportowego do obiektów MOSIR jeszcze bezpłatne? No chyba to są sportowcy to te 1200 metrów z Leśnej na szkolną powinni przebiec w ramach treningu A nie wozić się autobusami

Ot tak | 2018-12-12 21:49:10 napisał(a):

Ale jaja ale jaja.

Społeczny opiekun ziazi | 2018-12-13 11:46:12 napisał(a):

Zgłaszam się jako społeczny opiekun starachowickich wyborców czyli ziazi i kuku na muniu. Społecznie będę was batożyl przez 5 lat za wasza durnotę.

marcin | 2018-12-13 12:02:25 napisał(a):

Podejrzewam, że Pan Prezydent zrobi wszystko, żeby wykorzystać budynki po gimnazjach, aby nie być posądzonym o niegospodarność. Powszechnie było wiadomo, że gimnazja będą wygaszane a tu termomodernizacje za niemałe pieniądze. Twierdzę, że prokurator powinien zainteresować się całym tematem pod kątem niegospodarności remonty, przekazanie nieruchomości, które wyremontowała gmina powiatowi itd. Wiem na papierze saldo będzie się zgadzało bo tu gmina odda tu przejmie i będzie lala, ale tu wszystko pachnie nadużyciami. Pan Babicki raptownie zaniemówił to przecież od niego jeżeli już powinna wyjść propozycja i zaproszenie do dyskusji - no cóż Panie Banicki zyskasz Pan przydomek Sterowany.

mieszkaniec | 2018-12-13 12:10:41 napisał(a):

Poziom głupoty wyborców w tym kraju i w tym mieście jest zatrważający. Przecież, to było do przewidzenia, że Materek będzie rządził i w mieście i w powiecie bo tam zasiedli ludzie zależni od niego. Najbardziej śmieszy mnie narzekanie radnej Kuś na tej pokazówce przed ZSZ nr 3. Biedaczka się żali , ze pis dostał w powiecie w ostatnich wyborach 30% poparcia a ich głos jest ignorowany a w mieście rządzi jedna osoba. No przecież tak samo jest na szczeblu centralnym, gdzie rządzi poseł Kaczyński a opozycja jest olewana. Boli to prawda? I dla wyjasnienia jestem zdecydowanym przeciwnikiem przeniesienia ZSZ nr 3 i nie głosowałem na Materka ale nie cierpię pisowskiej hipokryzji.

do mieszkaniec | 2018-12-13 15:22:27 napisał(a):

Nie zgadzam się z Tobą. Ja akurat należę do grupy osób która głosowała na PiS jak 30 % innych mieszkańców. I chciałbym aby moi przedstawiciele wiedzieli co się w mieście dzieje nie z internetu. Jeśli jest jak piszesz ignorowany ich głos to równie mój i 30% innych mieszkańców. I radna Kuś nie mówi o rządzeniu w mieście jednej osoby tylko o braku informacji i to w powiecie. Słuchaj ze zrozumieniem.

Ja | 2018-12-14 19:20:21 napisał(a):

Gdzie poseł? W Bogori,Skarzysku czy Daleszycach? Rusz pan trochę głową,miasto pada!Wstyd!

ciekawy | 2018-12-14 21:43:26 napisał(a):

Nie wiecie, dla czego pierwszy wywiad ze starachowickim Starostą odbył się w hotelu Europa a nie w budynku starostwa ?

Funeral | 2018-12-15 15:00:13 napisał(a):

Szykują sobie polityczny pogrzeb.

przecież | 2018-12-15 22:42:10 napisał(a):

tu chodzi mo kasę na wkład własny bo dotacje dotacjami , ale kasę na wkład własny trzeba mieć . Niestety skarbiec pusty to trzeba to i owo spieniężyć.

obserwator | 2018-12-16 20:11:09 napisał(a):

A gdzie związki nauczycielskie, przeżywają traumę, bo nie weszły do rady Miasta. Wstyd, teraz nie bronią szkół, bo przecież ten projekt popierali jeszcze w kampanii wyborczej

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie