Star awansował do czwartej ligi

11293.nsmed

Już za miesiąc minie 16 lat od ostatniego pojedynku piłkarzy Staru Starachowice w rozgrywkach czwartej ligi. Nasi piłkarze dłużej nie będą już jednak czekać. W ostatniej kolejce ligowej zapewnili sobie już sportowy awans i jesienią zagrają w czwartej lidze świętokrzyskiej.

22 czerwca 2003 roku piłkarze Staru Starachowice przegrali wyjazdowe spotkanie z Orliczem Suchedniów i zakończyli swoją przygodę w rozgrywkach czwartej ligi świętokrzyskiej. Star przegrał 1:4, a jedynego gola dla „zielono-czarnych” zdobył Dariusz Anduła. Już kilka kolejek przed tym spotkaniem Star „zapewnił” sobie spadek do klasy okręgowej, ale wydawało się, że powrót do ligi wojewódzkiej przyjdzie znacznie szybciej. Ostatecznie jednak sympatykom Staru na awans przyszło czekać aż 16 lat.

W sezonie 2002/2003 Star Starachowice zakończył rozgrywki na 16. miejscu. W 34 spotkaniach nasi piłkarze zdobyli 32 punkty. Wraz ze Starem ligę opuścili wówczas Zenit Chmielnik, MKS Końskie i Świt Ćmielów.

W całym sezonie Star odniósł wówczas 8 zwycięstw, zanotował 8 remisów i aż 18 porażek. W przedostatniej kolejce sezonu zapunktował po raz ostatni remisując na własnym boisku z Wierną Małogoszcz 1:1. Tydzień wcześniej 15 czerwca 2003 roku Star wygrał po raz ostatni na poziomie czwartoligowym. Starachowiczanie pokonali w Ćmielowie miejscowy Świt 4:2, a bramki zdobywali wówczas Grzegorz Hamera, Marcin Ronduda, Artur Anduła oraz Dariusz Anduła.

Na kolejne zdobycze punktowe Staru na poziomie czwartej ligi musimy poczekać do tegorocznej jesieni. Po 16 latach udało się wreszcie powrócić na poziom wojewódzki. Starachowicki futbol znów powraca do czwartoligowej rywalizacji. Gratulujemy !

- Cel został zrealizowany, ale na tym nie zamierzamy poprzestać. W kolejnych meczach chcemy zdobywać punkty, żeby na zakończenie rozgrywek zająć pierwsze miejsce. Wtedy ten awans będzie lepiej smakował. Cieszymy się, że po szesnastu latach Star znowu zagra w czwartej lidze. I mam nadzieję, że w niej również zaznaczy swoją obecność. Na pewno będziemy starać się wzmonić obecny skład. Myślę, że dojdzie do tej drużyny 4-5 zawodników. Prowadzimy rozmowy, niektóre są bliskie finalizacji – ocenił Emil Krzemiński, prezes Staru Starachowice.

Pięć kolejek ligowych do końca

Po 25. kolejkach Star jest liderem rozgrywek. Ma na swoim koncie 65 punktów. Drugi jest Orlicz Suchedniów z dorobkiem 61 oczek. Trzecie – premiowane awansem miejsce – zajmuje GKS Rudki (51 punktów).

Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek ligowych. Star dwukrotnie zagra jeszcze na własnym boisku. W sobotę (25 maja) rywalem naszej drużyny będzie Stal Kunów, a w ostatniej kolejce ligowej (15 czerwca) Star zmierzy się z Moravią Morawicą.

W najbliższy weekend starachowiczanie zagrają na wyjeździe z Nidzianką Bieliny. Poza nimi drużynę Staru Starachowice czekają jeszcze wyjazdowe mecze z Astrą Piekoszów oraz Piaskowianką Piaski. Trzymamy kciuki za zwycięstwa w tych spotkaniach.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 17.05.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie