Starachowiccy strażacy kolejny rok z rzędu dominatorami w pływaniu

11007.nsmed

22 lutego 2019r. odbyły się XI Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Strażaków PSP w Pływaniu. Gospodarzem mistrzostw była Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rywalizacja odbywała się w obiektach pływalni „Rawszczyzna”.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 13 komend z terenu województwa świętokrzyskiego. Zawody rozgrywano w pięciu konkurencjach indywidualnych oraz jednej drużynowej: 25 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem zmiennym. Sztafeta 4 x 50 m.

Pierwsze miejsce w sztafecie 4x50m zajęła niepokonana od kilku lat nasza drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach w składzie:

mł. kpt. Sergiusz Ziewiec

asp. sztab. Andrzej Basiak

sekc. Dawid Spadło

sekc. Maciej Grzela

Największa indywidualnością zawodów był mł. kpt. Sergiusz Ziewiec reprezentujący KP PSP Starachowice, który zwyciężył niemal we wszystkich konkurencjach. Zaś na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął drugie miejsce. W klasyfikacji wielobojowej nie miał sobie równych. Najważniejsze wyróżnienia zawodnicy odebrali z rąk: Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Roberta Sabata, Z-cy Naczelnika Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Kielcach st. bryg. Jan Brożyny oraz Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. st.bryg. Roberta Grudnia.

Wielobój:

I miejsce - Sergiusz Ziewiec - 03:17,51 (00:14,88 | 00:33,75 | 00:39,19 | 00:29,60 | 01:20,09)

Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Basiak

Zdjęcia: MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Dodane: 25.02.19 | Odsłony: 606