Starachowiccy wokaliści przed szansą w „Wygraj sukces”

4018.nsmed

Trwa dobra passa utalentowanych wokalistów ze Starachowic. Aż dziesięcioro młodych wykonawców zakwalifikowało się do kolejnego etapu ogólnopolskiego konkursu piosenki „Wygraj sukces”.

16 marca b. r. w sali widowiskowej Starachowickiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu piosenki „Wygraj sukces” organizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury, Studio Pro - Media w Tarnobrzegu i regionalne ośrodki kultury, w tym Starachowickie Centrum Kultury. W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 29 wykonawców. Artystyczne prezentacje w czterech kategoriach wiekowych oceniało profesjonalne jury w składzie: Monika Kowalczyk - dyrektor Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach, wokalistka, recytatorka, Grzegorz Dziamka - perkusista zespołu Afromental i Agnieszki Chylińskiej, Łukasz Malinowski - gitarzysta grający na co dzień z Anią Wyszkoni. Jury zakwalifikowało do dalszych regionalnych eliminacji następujące osoby:
Paulinę Kowalczyk (Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach),
Michała Bojczuka (Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach),
Antoniego Borka (Starachowickie Centrum Kultury),
Weronikę Koprowską (Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach),
Katarzynę Gęborek (Starachowickie Centrum Kultury),
Zuzannę Siedlak (Studio Piosenki Mim Moniki Wójtowicz w Skarżysku - Kamiennej),
Marcelinę Bidzińską (Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach),
Basię Ciećwierz (Starachowickie Centrum Kultury),
Martę Stanisławską (Starachowickie Centrum Kultury),
Agnieszkę Werens (Starachowickie Centrum Kultury).

Warto dodać, że Agnieszka Werens ze Studia Piosenki SCK jest zdobywczynią III miejsca w ubiegłorocznej edycji konkursu „Wygraj sukces”.
Ponadto jury wyróżniło: Marię Dziembę, Michała Maciąga, Aleksandrę Zagórską, Karolinę Rakowską i Katarzynę Łuczkiewicz.

Inicjatorem i pomysłodawcą tego niezwykłego i nietypowego konkursu jest Jarosław Piątkowski, muzyk, właściciel studia nagrań, który postanowił zachęcić młodzież i dzieci z małych miejscowości do śpiewania. Dostrzegł, że w konkursach piosenki występują one niezmiernie rzadko z jednego tylko powodu - braku akompaniamentu lub podkładu muzycznego. W małych miejscowościach trudno znaleźć pianistę czy innego muzyka, który wykonałby aranże dla solisty czy wystąpiłby z nim w konkursie. Dlatego Jarosław Piątkowski wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków napisał i skomponował własne piosenki, które wydano potem na kasecie. Jej odmienność polegała na tym, że z jednej strony nagrano piosenki z przykładowym wykonaniem solisty, a druga strona zawierała jedynie podkład muzyczny, tak by każde dziecko mogło przygotować indywidualną interpretację dowolnego utworu. W wymyślonej przez Piątkowskiego formule konkursu piosenki, szanse mają zatem wszystkie dzieciaki, nawet te z najmniejszych miejscowości, które nie mają obycia ze sceną, muzykami czy orkiestrą. Piosenki podzielono na kategorie z uwzględnieniem wieku występujących, po czym ogłoszono konkurs pod nazwą „Wygraj sukces”. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie jednej piosenki autorstwa Piątkowskiego i drugiej dowolnej. Odzew wśród młodych wokalistów był tak duży, że przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Warto chociażby wspomnieć, że 15 edycja konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników - wystąpiło łącznie 2200 młodych wykonawców.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Nadesłane 

Dodane: 21.03.12

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie