Starachowice otrzymały dofinansowanie do przebudowy ulicy Kościelnej

9190.nsmed

Urząd Wojewódzki ogłosił listę rankingową projektów, które uzyskają dofinansowanie. W ścisłej czołówce listy podstawowej na 4 miejscu, znalazła się „Przebudowa ul. Kościelnej w Starachowicach”. Na liście rezerwowej natomiast znalazł się kolejny starachowicki projekt dotyczący budowy nowej drogi czyli połączenia pomiędzy ul. Słoneczną a ul. Górną.

Wartość projektu „Przebudowa ul. Kościelnej w Starachowicach” wynosi 5 143 583 zł w tym wysokość uzyskanego dofinansowania to 2 571 792 zł.

- Realizacja projektu obejmuje przebudowę łącznie: 1 220 m drogi, 2 095 m chodnika, 1 220m odwodnienia i 2 440 m (strona prawa i lewa) ruchu dla rowerów po ogólnodostępnym pasie oraz przebudowę 4 przystanków. - mówi Prezydent Starachowic Marek Materek.

Projekt, umieszczony na liście rezerwowej to budowa drogi gminnej w ciągu ul. Słonecznej, od skrzyżowania z ul. Kościelną do ul Górnej w Starachowicach. Wartość inwestycji to 1 250 033 zł dofinansowanie uzyskane wynosi 625 000 zł. Projekt obejmuje budowę 267m drogi, 230 m chodnika, 534 m (strona prawa i lewa) ruch dla rowerów po jezdni po ogólnodostępnym pasie ruchu, 267 m odwodnienia. W ramach zadania zostaną rozbudowane i wybudowane 4 skrzyżowania.

- Podziękowania i ukłony za dobrą współpracę na rzecz miasta kieruję w stronę Pani Wojewody Agaty Wojtyszek. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Podziękowania dla całego zespołu złożonego z pracowników Urzędu Miejskiego. Tempo pracy mamy w tej kadencji niesamowite, ale z efektów tej pracy będziemy mogli wszyscy korzystać przez wiele kolejnych lat.

Autor: Iwona Ogrodowska, UM Starachowice


 Reklama

Dodane: 10.11.17 | komentarze (9)
Tagi:

Komentarze użytkowników

obserwator | 2017-11-10 22:11:11 napisał(a):

Czy robienie wszystkich tych ulic w takim tempie, nie odbije się na ich jakości? Obawiam się że robi się to po najniższej linii oporu tzn jak najtaniej (słabe materiały itd.) i jak najszybciej (niedokładność, błędy itd) i co jak za kilka lat te drogi będą się wykruszać, falować itd? Teraz się cieszymy ale one mają przecież służyć latami. Na Miodowej podobno już coś ze studzienkami jest nie tak, na Moniuszki też gdzieś tam pisali że woda zalega, Południowa podobno do poprawy, ktoś pisał kiedyś że wogóle nie powinna być odebrana. Na akord to wszystko. Może lepiej robić mniej a dokładniej? Mieszkańcy by to zrozumieli. Nie byłoby dobrze gdyby miasto zostało z ogromnym kredytem i sypiącymi się drogami.

wybory | 2017-11-11 07:16:34 napisał(a):

już niedługo wybory

Zwykły mieszkaniec | 2017-11-11 08:08:42 napisał(a):

Mam dość tematu dróg i nowych nawierzchni. Nie wiem czy ktoś w ogóle widzi że w mieście są też inne sprawy do realizacji? Inne potrzeby niż tylko drogi.

http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/mieszkanie-plus-stanie-piec-nowych-blokow,4307524,artgal,t,id,tm.html

U nas brak projektów, nawet list intencyjny nie podpisany. Z czym do ludzi?

@Zwykły mieszkaniec | 2017-11-11 08:21:54 napisał(a):

Dobre drogi to kolego podstawowy element prawidłowego funkcjonowania miasta, bardzo silnie rzutujący na inne dziedziny życia. Zaniedbania w tej dziedzinie nakręcają niesamowite koszty, które mogłyby być wykorzystane na inne społeczne cele!Każdy dobry gospodarz zawsze zaczyna od dobrej drogi. Mamy niestety bardzo silnie zakorzeniony komunistyczny sposób myślenia!

Do powyżej | 2017-11-11 08:35:24 napisał(a):

Oczywiście :) mieszkańców ubywa a wy dalej budujcie sobie drogi dla emerytów. Nie komunistyczny tylko pro społeczny. Bo nikt za darmo w tych mieszkaniach żył nie będzie. Świetna polityka miasta. Serio oby tak dalej. Efekty spoleczne będą widoczne za parę lat. Tylko aby to zobaczyć to trzeba widzieć coś więcej niż czubek swojego nosa. Mamy jak widać inne definicje dobrego gospodarza.

@Do powyżej | 2017-11-11 10:21:25 napisał(a):

Definicja dobrego gospodarza istniejąca od początku świata! A praw ekonomii nie zmienisz podobnie jak praw fizyki. Wizerunek miejsca to jedno z podstawowych kryteriów dla potencjalnych inwestorów.

Do powyżej | 2017-11-11 11:08:25 napisał(a):

Wizerunek tylko czyj :) Montownie nie mają problemu z wizerunkiem bo jedyne czego potrzebują to taniej siły roboczej i terenów pod inwestycje na strefie z jako takim dojazdem. Do tej pory jakos im to nie przeszkadzalo choć o wizerunek nikt nie dbal. Ew obwodnica sciagnelaby ich wiecej. Problem będzie z pracownikami dla tych inwestorów. Miasto nastawia się na Ukraińców i tego typu tania siłę roboczą bo ludzi stąd praca za 1800zl nie zatrzymacie. Inne miasta i miesciny to wiedza, u nas jak widać nie. Powodzenia z taką polityką.

Łolaboga ależ info | 2017-11-11 12:13:22 napisał(a):

Co to za sztuka robić na kredyt. Tak to każdy potrafi i to bez pensji kilkudziesięciu tysięcy. Idź Pan w czuj z taką polityką.

gość | 2017-11-11 21:46:29 napisał(a):

Nasz prezydent ma jakiś problem z kontaktami z młodymi w okolicach jego wieku,ogarnia seniorów i tam mu najlepiej,najwięcej tam działa,rozumiem że oni do wyborów pójdą na bank ale co z młodzieżą w Starachowicach? Może młodzież go pamięta i dobrze zna ? Coś mi tu nie gra.Ale może się nie znam na tym.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie