Starachowice rozbłysną na święta

10734.nsmed

Ruszyło świąteczne zdobienie miasta, ponad 180 różnych iluminacji świetlnych pojawi się na starachowickich ulicach, skwerach i rondach. Przypomnijmy, że w ciągu minionych trzech lat Starachowice, co roku, zwyciężały w konkursie na najpiękniej oświetlone miasto w regionie w ramach plebiscytu „Świetlna stolica Polski”, a w roku ubiegłym dodatkowo zajęliśmy 3 miejsce w kraju. Nagrodą był sprzęt RTV/AGD o wartości 10 tys. zł na cele charytatywne, który trafił do starachowickich organizacji.

Wieszaniem i ustawianiem świątecznych ozdób na terenie miasta  zajmuje się, wyłoniona za pośrednictwem platformy zakupowej, firma Cezar.

- Świąteczne ozdoby pojawią się na placach, skwerach rondach oraz przy najbardziej uczęszczanych ulicach w mieście – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Na placu pod skałkami stanie ozdobiona żywa choinka, stanie podświetlany napis WESOŁYCH ŚWIĄT,   świąteczna bombka do robienia zdjęć i napis I♥Starachowice, które w ubiegłym roku bardzo spodobały się mieszkańcom naszego miasta i nie tylko. Na placu stanie także projektor wyświetlający ruchome iluminacje świetlne.

Kolejne świątecznie przybrane żywe choinki, przekazane miastu przez mieszkańców, staną na placu Rynku, przed Urzędem Miejskim, na rondach im.; Solidarności, im Antoniego Hedy -  Szarego i Lecha Kaczyńskiego oraz na skwerze na os. Południe.

Iluminacje świąteczne; sople, kurtyny świetlne oraz tzw. latarniowce  zawisną również na słupach oświetleniowych na terenie Rynku, wzdłuż wiaduktu,  przy al. Armii Krajowej na terenie wokół fontanny, przy pasażu  Staszica, al. Świętego Jana Pawła II, przy ulicach Żeromskiego, Kopalnianej, na rondzie im. Lecha Kaczyńskiego – tam też stanie napis Wesołych Świąt. Iluminacja świetlna tzw. żyrandol świąteczny ozdobi ronda;  im. Zbigniewa Rafalskiego oraz skrzyżowanie ulic Miodowej i al. Niepodległości oraz ulic Kieleckiej i Radomskiej.

Źródło: UM Starachowice

Dodane: 04.12.18 | komentarze (14)

Komentarze użytkowników

obserwator | 2018-12-04 20:52:23 napisał(a):

Ciekawe ile pieców węglowych można by wymienić na ekologiczne za kasę użytą na zakup, zawieszanie, zdejmowanie i energię elektryczną do tych wszystkich świecidełek? W Starachowicach jest wielkie udawanie, że smogu nie ma, a tymczasem codziennie są kilkusetprocentowe przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczeń. Czy ktoś wreszcie na poważnie zabierze się za ten śmiercionośny problem???

Brud | 2018-12-04 21:53:17 napisał(a):

Najpierw się sprząta a dopiero dekoruje

mieszkaniec | 2018-12-05 08:37:12 napisał(a):

Napis I LOVE piękny, ale że zęby dzisiaj można było wybić bo chodniki nie podypapane to szczegół. Po co było włączać te śwuecidełka 2 grudnia? Czy nie można było włączyć iluminacji np. podczas jarmarku? Zaoszczędzone przez ten okres pieniądze można było przeznaczyć na eymianę piecy na które gmina przeznaczy aż 15 tyś. Ewentualnie jak by się uzbierało ze 2 tyś to dołożyć do zakupu tych niskoemisyjnych autobusów na które przeznaczymy 250 tyś w końcu te 2 tyś to prawie 10% inwestycji

Samorządowiec | 2018-12-05 08:56:05 napisał(a):

Starachowice zasługują na dojrzałe, mądre, rozsądne rządzenie, a tymczasem mają do czynienia z beztroską, odpustowo-disco-polową dziecinadą. Wielki żal !!!

Kaka demona | 2018-12-05 09:32:54 napisał(a):

To jest to co discopolowy prezydent potrafi najbardziej.

do obserwator | 2018-12-05 09:59:20 napisał(a):

W Starachowicach nie ma smogu. Dużą zasługą jest ostatni zakup dla MZK autobusów niskoemisyjnych :) Został już tylko płacz i ironia bo śmiać się nie ma co. Od początku pojawienia się delikatnych mrozów a tym samym rozpoczęcia sezonu grzewczego nie było dnia gdzie aplikacja wyświetliła by komunikat możesz bezpiecznie wyjść z domu

mikołaj | 2018-12-06 08:07:11 napisał(a):

to, że miasto jest przybrane świąteczne, to miłe...zawsze człowiekowi przyjemniej.. i nie gadajcie, że szkoda na to pieniędzy...ale proponuję posadzić na głównych rondach świerki (jakaś fajna ozdobna odmiana) i niech sobie rosną i będą ubierane co rok, co rok wyższe:) a nie ścinać piękne duże drzewa i wyrzucać po miesiacu...

do obserwator | 2018-12-06 08:09:36 napisał(a):

nie mam zamiaru dokłądać sie do pieców w prywatnych domach - kogo nie stać na wymianę, niech sprzeda dom komuś zamożniejszemu a sam zamieszka w bloku:) ozdoby świąteczne są potrzebne...cieszą wszystkich mieszkańców i po co to krytykować? jakby ich nie było, to przeciwnicy prezydenta by pisali, że nie ma...

do przedmówcy | 2018-12-06 09:04:29 napisał(a):

Zawsze to przyjemniej będzie się truć patrząc na świecidełka !!! I nie cieszą wszystkich, mnie nie cieszą, a wręcz wkurzają. Wystarczyłoby ubrać choinkę w Rynku, powiesić jakieś świecidełko koło fontanny i też by było świątecznie i przede wszystkich rozsądnie.

Gość | 2018-12-06 12:11:02 napisał(a):

Starachowickie ozdoby są fajne tylko te stare, po poprzednikach. Nowa władza stawia na wioche i kicz i to widać i slychac(disco polo) O ile święta ogólnie są kiczowate to u nas dobór kolorów, forma i jakość tych ozdób może satysfakcjonowac tylko ludzi bez poczucia gustu i stylu.

Ekolog | 2018-12-06 16:50:39 napisał(a):

Mam nadzieję, że progresywne Starachowice już przystąpiły do sieci NAZCA, czyli międzynarodowej platformy proekologicznej. To wielka szansa na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy !!!

czyścioch | 2018-12-06 18:03:47 napisał(a):

W rynku a szcególnie na Pilsudskiego gdzie codziennie przewija się dużo ludzi zastarzały syf,zatłuszczone chodniki,psie prezenty- fuj coś okropnego.

@czyścioch | 2018-12-06 19:42:30 napisał(a):

Wejście na halę Skałka, Szlakowisko i wiele wiele innych. Wszędzie brud i "reklamy"

69 | 2018-12-06 19:59:26 napisał(a):

Żadnych iluminacji niech panuje chaos i ciemność! Starachowice będą nadal nędzną dziurą przez którą przejeżdża się tylko z obrzydzeniem. Pozdrawiam mieszkańców w/w wiochy.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie