Starachowice zieloną stolicą regionu?

11265.nsmed

Starachowice mają szansę zostać najbardziej zielonym miastem regionu świętokrzyskiego, a to za sprawą projektu obejmującego zagospodarowanie 5 obszarów stanowiących enklawy zieleni miejskiej z łąkami kwietnymi, pergolami, ławeczkami, zadbano także o domki dla owadów i jeży. Dofinansowanie jakie Gmina Starachowice otrzymała z Narodowego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska to ponad 6 mln 300 tys. zł.

Otwarto oferty, które wpłynęły do postępowania przetargowego ogłoszonego przez Gminę Starachowice na zagospodarowanie kolejnych trzech obszarów zieleni miejskiej, trwa ich weryfikacja pod względem formalnym. Prezydent Miasta Marek Materek informuje, iż liczy na pozytywne rozstrzygnięcie procedury przetargowej oraz wykonanie prac i ich rozliczenie do końca roku 2019.

- Gmina Starachowice realizuje projekt dotyczący zagospodarowania pięciu obszarów zieleni miejskiej. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej najpierw w wysokości ponad 4 mln zł, dzięki tym funduszom ogłosiliśmy i rozstrzygnęliśmy przetargi na realizację dwóch z pięciu zaplanowanych stref zieleni, tam te prace już trwają – informuje prezydent - Wysokość kolejnego dofinansowania o które wnioskowaliśmy na to przedsięwzięcie, to ponad 2 mln zł co pozwoliło nam ogłosić kolejne przetargi na pozostałe 3 obszary zieleni są to tereny wzdłuż Al. Armii Krajowej i ul. Konstytucji 3 oraz skwer przy Szkole Podstawowej nr 9, teren zlokalizowany pomiędzy Galerią Galardia a Targowiskiem Miejskim oraz obszar pomiędzy Al. Armii Krajowej i ul. Stanisława Staszica. Zasadzimy tam kwiaty, drzewa i krzewy ozdobne, staną pergole, elementy małej architektury ławki, kosze na śmieci. W ramach tych środków wyremontujemy także starą fontannę zlokalizowaną na skwerze przy Szkole Podstawowej nr 9. Dziękuję władzom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za 85 procentowe wsparcie, dzięki któremu wymienione tereny zyskają nowy wygląd. To jak przebiegają te zmiany możemy zaobserwować już na skarpie nad wiaduktem, gdzie te prace już trwają. Widzimy też jak zmienia się teren położony za Starachowickim Centrum Kultury, podobnie będzie z tymi pozostałymi obszarami.

Do przetargu ogłoszonego na realizację pozostałych trzech obszarów wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę, która już prowadzi prace przy zagospodarowaniu terenów zielonych na skarpie pomiędzy os. Wierzbowa a os. Trzech Krzyży oraz na terenie zlokalizowanym za Starachowickim Centrum Kultury.

Autor: Iwona Tamiołło, UM Starachowice

Dodane: 10.05.19 | komentarze (10)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Iwona | 2019-05-10 15:07:21 napisał(a):

Mam pytanie, czy autor/autorka to rodzina właściciela telewizji kablowej? Toby wiele tlumaczylo:)

skandal | 2019-05-10 18:11:01 napisał(a):

Skandal nad skandale w mieście w którym nagminnie nisczy się przyrodę debilnie bez opamiętania wycina drzewa i krzewy marnuje pieniądze na niepoważne głupoty ma pretendować do "zielonej stolicy regionu". Aby nie być gołosłowny to opłakany stan żywopłotów w całym mieście, skwer Katyński, SCK,zniszczony zgajnik brzozowy 1 Maja, wycięte zdrowe młode drzew wzdłuż Staffa, patelnia Manhattan itd ,itd. (Iwona odpowiedż jest twierdzaca)

tak trzymaj | 2019-05-10 20:39:28 napisał(a):

Po co odnawiać i dbać o już istniejącą zieleń? Lepiej zniszczyć darń i istniejące krzewy i posadzić nowe , bo na nie jest dotacja. Boże widzisz i nie grzmisz. Wydawanie bądź co bądź publicznych pieniędzy na skarpę przy wiadukcie to poroniony pomysł. Tam raczej należało posadzić wiecej drzew by zabezpieczyć skarpę przed ewentualnym osuwaniem się , a nie tworzyć w miescie łąkę.

Dziad | 2019-05-11 09:01:15 napisał(a):

Z każdej strony las

jeż | 2019-05-11 20:39:27 napisał(a):

A mieszkania poniżej 200 tyś zł chyba się już nie kupi. Brawo wy.

Samorządowiec | 2019-05-12 08:56:25 napisał(a):

Nikt nie chciał u siebie robić tych kwietnych łąk i domków dla jeży, bo to marnowanie publicznych pieniędzy. A Starachowicom każdą głupotę można wcisnąć.

Brr | 2019-05-13 09:01:30 napisał(a):

Jeż a co ma gmina czy powiat do rynkowej ceny mieszkań?!

mieszkaniec TST | 2019-05-13 09:39:03 napisał(a):

Typowa starachowicka propaganda, jeszcze nic nie urosło a już jesteśmy stolicą. Już byliśmy świetlną stolicą, chyba badziewia. Dajcie już spokój, to tylko unijne spady trafiają do tego miasta.

gość | 2019-05-13 10:23:08 napisał(a):

Na pewno stolicą ZSL-u.

gość | 2019-05-13 10:27:38 napisał(a):

Bo to zielona stolica ha

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie