Starachowicka „porodówka” na 2 miejscu w regionie

11864.nsmed

Po raz kolejny Oddział Położniczo – Ginekologiczny z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach znalazł się w czołówce najlepszych oddziałów w województwie świętokrzyskim.

Co roku Fundacja „Rodzić po Ludzku” dokonuje oceny opieki okołoporodowej w polskich szpitalach, tworząc ranking najlepszych oddziałów. Ocenie poddawane są zarówno warunki lokalowe, jakość udzielanych świadczeń medycznych, jak i stopień zadowolenia z przebiegu porodu oraz opieki nad kobietą i dzieckiem. Ranking tworzony jest w oparciu o anonimowe badanie ankietowe. Pacjentki mają możliwość dokonania oceny oddziału w formie tradycyjnej (papierowej), jak i elektronicznej poprzez witrynę internetową Gdzie rodzić.info.

Jak wynika z raportu z dnia 2 października 2019 roku Oddział Położniczo – Ginekologiczny z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach uplasował się na drugim miejscu w województwie świętokrzyskim. Na wysoką ocenę wpłynęło m.in. ogromne wsparcie personelu w zakresie karmienia piersią, zadowolenie z opieki, postawa personelu, bardzo dobre warunki lokalowe oraz bezpłatna Szkoła Rodzenia. Wpływ na miejsce w rankingu miał również drugi stopień referencyjności Oddziału Neonatologicznego.

Dyrekcja Szpitala dziękuje personelowi za zaangażowanie w codzienną pracę, a pacjentkom za pozytywną ocenę funkcjonowania starachowickiej „porodówki”.

Info/fot: PZOZ

Dodane: 07.10.19 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Sebek | 2019-10-07 14:32:15 napisał(a):

Mnie wynik finansowy interesuje. Ile pani ordynator bierze za 15 min prywatnej wizyty i jak się rozlicza z fiskusem???

Izabela | 2019-10-08 10:29:58 napisał(a):

Czy wysoka ocena oddziału uwzględniła też na przykład pamiętny poród na podłodze z 2016 r.?

Adrian | 2019-10-09 11:57:22 napisał(a):

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/koszmar-na-sali-porodowej-w-starachowicach-dziecko-jest-sparalizowane-przez-blad-medyczny/ar/c14-14482125

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie