Starachowicka Strzała znów zachwyciła kolarzy

16112.nsmed

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! Starachowicka Strzała 2022 w Starachowicach, organizowana przez Grzegorza Wajsa, ponownie okazała się fenomenalnym widowiskiem. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazły się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Starachowicka Strzała była inauguracją nowego cyklu szosowego Poland Bike Road, który obejmuje także Memoriał Stanisława Królaka (16 czerwca w Warszawie).

To był zarazem historyczny, bo pierwszy Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim. W niedzielę 6. Starachowicka Strzała (wyścigi ze startu wspólnego), a dzień wcześniej w sobotę szosowcy ścigali się w jeździe indywidualnej na czas w 1. Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego. Frekwencja imponująca! W zawodach wzięło udział 250 amatorów na rowerach szosowych. Potężny peleton!

Ostatnia niedziela maja to tradycyjny termin Starachowickiej Strzały. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2022, a najlepsi także nagrody finansowe. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach 61 km i 83 km, a każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic na start ostry do Stykowa w Gminie Brody w asyście policji, motocyklistów Grupy Moto Star, sędziów i służb organizatora. 

- To był piękny, kolarski klasyk w belgijskim stylu w Starachowicach z wysoką frekwencją i bardzo mocną obsadą - mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną trasę, mocno pofałdowaną, pełną podjazdów i zjazdów z premią górską na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premią lotną w Adamowie w Gminie Brody.

Na trasie MAX (83 km) najszybszy był Wojciech Szczepanik (Ośka Warszawa), który finiszował przed Patrykiem Marcinkowskim (AMP Bike Team) i Karolem Sładkiem (7R Rowmix Team), a w gronie kobiet triumfowała Sonia Cięciel (ZTPL.CC), przed Karoliną Kołkowicz (Spica Solutions) i Moniką Piątkowską (Pogoń Aptiv). Dystans MINI (61 km) podobnie jak przed rokiem należał do braci Burdów z Łańcuta, którzy tym razem zamienili się miejscami. Zwyciężył Mateusz Burda, przed Patrykiem Burdą (obaj z STS Jordan Wola Mała) i Krzysztofem Sendorem (Way2Champ), a wśród kobiet wygrała Barbara Buława (7R Rowmix Team), przed Moniką Węgrzyn (Cyclo Centrum Kolbuszowa) i Agatą Miękinią (Lech-Pol 4x4 Cycling).

Starachowicka Strzała to także bardzo wymagająca wspinaczka na premię górską na szczycie Ściany Świślina. To imponujące zbocze w Gminie Pawłów kolarze z dystansu MAX pokonywali dwukrotnie, a raz na dystansie MINI. Pierwsi na Ścianie Świślina zameldowali się Patryk Marcinkowski i Sonia Cięciel oraz Mateusz Burda i Monika Węgrzyn. Natomiast na premii lotnej w Adamowie w Gminie Brody triumfowali Patryk Marcinkowski i Sonia Cięciel oraz Mateusz Burda i Barbara Buława. Wszyscy zdobyli nagrody finansowe.

- Cieszą bardzo dobre opinie kolarzy z całej Polski, którzy na wymagającej i technicznej trasie w Powiecie Starachowickim poradzili sobie doskonale – dodał Grzegorz Wajs. - Starachowicka Strzała znów zebrała mnóstwo świetnych komentarzy dotyczących charakterystyki wytyczonej trasy, zabezpieczenia i poziomu organizacji imprezy. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Mnóstwo emocji w Starachowicach dostarczyła rozgrywana dzień przed 6. Starachowicką Strzałą jazda indywidualna na czas. Debiut bardzo dobry. Szybka i widowiskowa oraz historyczna, bo 1. Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego (na dystansie 2 km) okazała się strzałem w dziesiątkę. Każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi także nagrody finansowe. Wygrał Dariusz Kołakowski (Spica Solutions), przed Karolem Sładkiem (7R Rowmix Team) i Rafałem Olesiem (Team Hurom), a w rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Węgrzyn (Cyclo Centrum Kolbuszowa), przed Moniką Piątkowską (Pogoń Aptiv) i Agnieszką Kościowską (Gdańsk).

Całość zwieńczyła klasyfikacja 1. Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim, obejmująca sobotnią Czasówkę i oba dystanse niedzielnej Starachowickiej Strzały. Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji zostali Karol Sładek i Monika Piątkowska oraz Bartłomiej Grodecki i Monika Węgrzyn. Gratulujemy!

Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawowali Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody.

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Road/

Komunikat prasowy Organizatora

RemondisReklama 

Dodane: 01.06.22 | Odsłony: 863 | komentarze (5)

Komentarze użytkowników

Kościelna | 2022-06-01 18:26:22 napisał(a):

nigdy więcej kolarzy !

Paranoja | 2022-06-01 18:38:40 napisał(a):

To jakaś paranoja. Peleton rozwleczony na ogromnym dystansie blokujący główne ulice w mieście. Część kolarzy sprawiała wrażenia jakby pierwszy raz wsiadła na rower. I te rajdy policyjnych radiowozów na sygnale , kompletna porażka...To powinno odbywać się w całości poza miastem bo nikt tego nie chce oglądać !!!

Wezyr | 2022-06-01 19:42:00 napisał(a):

Kolejna impreza fatalnie przygotowana. Ile w tym roku kosztowała jej organizacja Gminę i Powiat? Te pieniądze można wydatkować o wiele lepiej wspierając starachowickie kluby sportowe! Ranga imprezy żadna, mało uczestników. Zero wydźwięku promocyjnego miasta w kraju. Za to brak informacji o imprezie i utrudnieniach w mieście spowodował,że mnóstwo ludzi się denerwowało paraliżem miasta.
Znów Materek z kolesiami nie podołali

mieszkaniec | 2022-06-02 08:48:28 napisał(a):

Kolarzy może tak ale mieszkańców nie. Tłumów nie było raczej pustki.

Aga | 2022-06-02 13:11:00 napisał(a):

Pomocnicy organizacyjni sikali po rowach pod domami na ul. Iglastej, brak toalet. Całkowita blokada ul. Harcerskiej, zaznaczam tam mieszkają starsi ludzie, którzy bez samochodów nie ruszą się- osiedle ma ok 60 lat. Fatalny weekend, takie imprezy robi się poza miastem. Budowa ronda przy domu nauczyciela

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie