Starachowicki szpital na finiszu ewakuacji swoich pacjentów

13747.nsmed

Bieżącą informację na temat sytuacji w starachowickim szpitalu, przekazuje rzecznik prasowy lecznicy Małgorzata Kałuża. 

Na oddziałach szpitalnych Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przebywa dzisiaj jedynie 57 pacjentów. Co pokazuje, że rozpoczęta alokacja przebiega bardzo sprawnie. Spośród wszystkich hospitalizowanych 42 osoby są zakażone wirusem SARS-CoV-2 i wymagają leczenia szpitalnego. W chwili obecnej 4 osoby są przygotowywane do przetransportowania do innych podmiotów leczniczych na terenie województwa świętokrzyskiego. O losach pozostałych 11 pacjentów, którzy są w trakcie diagnostyki,  zdecydują wyniki badań laboratoryjnych w kierunku COVID-19. Osoby z wynikiem dodatnim (zakażone) pozostaną  pacjentami PZOZ, a z wynikiem negatywnym zostaną przetransportowane do innych szpitali. 

W PZOZ nadal trwają prace remontowo-budowlane w celu przystosowania pomieszczeń do nowych funkcji. Wydzielane są śluzy, a także strefy tzw. czyste i brudne, których zadaniem jest zapewnienie  maksymalnego bezpieczeństwa zarówno personelowi, jak i pacjentom. Przyjmowane są rozwiązania zastosowane w PZOZ w czasie pierwszej fali pandemii.

Viva UbezpieczeniaReklama 

Dodane: 13.10.20 | komentarze (6)
Tagi:

Komentarze użytkowników

obserwator | 2020-10-13 13:05:13 napisał(a):

To zburzyliście to wszystko co powstało na wiosnę, aby teraz urządzać na nowo??? Mieszkańcy Starachowic obudźcież wreszcie w sobie ducha walki o godność!!!

Do obserwator | 2020-10-13 13:10:53 napisał(a):

Dokładnie tak, rozebrali w sierpniu czy wrześniu śluzy, ścianki działowe i inne elementy infrastruktury szpitala zakaźnego i urządzają je teraz z powrotem.

Koszty | 2020-10-13 14:02:59 napisał(a):

Ta władza nie liczy się z kosztami bezmyślnego rządzenia.Zresztą co to za koszty w stosunku np. do 70 mln za bezużyteczne karty wyborcze.Jesteśmy bogatym państwem to znaczy bogatym w nieudolnych polityków..

arti | 2020-10-13 14:23:02 napisał(a):

wywożąc pacjentów weźcie i pana L, niech n starachowiczanom nie szkodzi

Pacjent | 2020-10-13 15:38:24 napisał(a):

W szpitalu rozgardiasz przenoszone oddziały wyburzenia dodatkowy chas i koszty.

N | 2020-10-13 19:36:44 napisał(a):

Personel medyczny szpitala w obecnej sytuacji może pracować w innych jednostkach czy też nie? Kiedyś nie mógł. Obecnie nic się nie mówi na ten temat. Czyżby oszczędności ale by się nie okazało jakim kosztem dla wszystkich. Część i to duża pielęgniarek i zapewne lekarzy pracuje w innych szpitalach i przychodniach dorabiając do budżetu domowego, a następnie wraca do macierzystego szpitala z covidem. Czy będzie ponownie zakaz pracy dla tych osób w innych jednostkach i oczywiście rekompensaty finansowe dla tych ludzi ratujących życie zarażonych?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie