Starachowickie krasnale, czyli mini STAR-y pojawią się w przestrzeni publicznej

10937.nsmed

„Wrocławskie krasnale”. Zapewne chociaż raz każdy o nich słyszał. Umieszczane są na terenie Wrocławia sukcesywnie od 2005 roku. Wycieczki szlakiem krasnali, gry plenerowe, spektakle teatralne, mapy dla turystów chcących połączyć odnajdywanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem Wrocławia – takie działania prowadzi Wrocław. W Starachowicach w przestrzeni publicznej pojawią się miniatury samochodów STAR. 

– W ubiegłym roku pomyślałem o tym, aby na terenie naszego miasta znalazły się takie nasze, starachowickie „krasnale” w postaci STAR-ów, które kiedyś były wyprodukowane w naszym mieście. Będą stanowiły dodatkową atrakcję dla osób, które do Starachowic przyjeżdżają. Chcę, aby takie mini STAR-y były rozlokowane w różnych częściach miasta, szczególnie na terenach, które będą w najbliższych latach rewitalizowane. Pierwszy taki STAR, model STAR-a 20 został już wykonany. Trafi przed budynek Starachowickiego Centrum Kultury. Twórcą modelu jest pan Ryszard Dróżdż – rzeźbiarz, artysta rodem ze Starachowic. Odlew dużo waży. Ciężko będzie z nim wyjść, wynieść go niespostrzeżenie. Solidna, dobra robota, z której na pewno będziemy dumni. Sukcesywnie w kolejnych latach będziemy chcieli zamawiać STAR-y, które niegdyś były produkowane w Starachowicach – informuje prezydent miasta Marek Materek. 

Dodane: 05.02.19 | komentarze (13)

Komentarze użytkowników

wkurzony | 2019-02-05 11:40:10 napisał(a):

Bawimy się w najlepsze, a na likwidację kopciuchów 18 tys. Te miniaturki bardzo szybko znikną w bajzlu, którego nikt nie ogarnia. W sprawie priorytetów jakieś szkolenie naszemu przywódcy pilnie by się przydało!!! A może by tak wreszcie odnowić ścieżkę historyczną w Rynku i okolicy???

Prawda | 2019-02-05 11:44:07 napisał(a):

Na likwidację kopciuchów są dotacje z programu Czyste powietrze. Zachęcam do skorzystania. Ja dostałem

do Prawda | 2019-02-05 14:54:34 napisał(a):

chyba kopa

Furda | 2019-02-05 15:50:37 napisał(a):

Raczej wózki widłowe rodem z Suchedniowa..

Mieszkaniec | 2019-02-05 16:28:45 napisał(a):

Samochodziki bardzo fajne, ale w sytuacji co się z miastem wyprawia to bzdet.

Zacisze | 2019-02-05 17:29:24 napisał(a):

Władzo wykonajcie projekt oraz jak najszybciej budowę ul. Zacisze w Starachowicach. Obecny trakt jest nieprzejezdny i nieprzechodni według nazewnictwa co to jest ulica. Trakt ten znajduje się w jednym z wielu centrum tego miasta.

stop | 2019-02-05 20:23:19 napisał(a):

Najwyszy czas zablokować tą dziecinadę czas aby dorosnąć samochodzikami trzeba było się bawić w dzieciństwie. Tatuś nie kupował synusiowi o nieładnie. A to Holyłud a to punkty widokowe, leżaki i hamaki w parku, pałacyk z salą konferencyjną itd itd, Fantazje nie mają ograniczeń a rzeczywistość skrzeczy, miasto zakorkowane, zaśmiecone, zaczadzone, Panie prezydencie jak tu żyć.

ala | 2019-02-06 07:44:07 napisał(a):

moim zdaniem świetny pomysł!

R | 2019-02-06 08:44:17 napisał(a):

Wydawanie publicznych pieniędzy w sumie na nic ,to kolejny argument do odwołania prezydenta Materka z funkcji.
Czas na nową władzę która nie będzie wydać pieniędzy na głupie pomysly,wybierzemy włodarza który będzie realizował obietnice wyborcze ,jak narazie MM ze swoich poprzednich obietnic zrealizował nie wiele.Obiecal walczyć z zatrudnieniem znajomych ,kolegów a Ci co mają wiedzę i pojęcie widzą kto gdzie dostał i za ile!!!!wstyd panie Materek wstyd !!!!Czas na referendum w którym zodtanie odwołany z funkcji prezydenta.

asdfg | 2019-02-08 15:46:08 napisał(a):

Starachowice Wrocławiem wschodu. Dobre! Kolejny krok to kolej linowa do stolicy Dolnego Śląska?

Gość | 2019-02-08 17:21:46 napisał(a):

Wez się materek z sadza za remont basenu bo zapuszczony jak ulice czyli bardzo. Syf i zaniedbania. Przez cztery ostatnie lata basen zajechany do spodu. Do roboty raz dwa!

gość | 2019-02-08 19:41:49 napisał(a):

Przepraszam ale mnie to kręci Sandomierz i ksiądz Mateusz.A was ?

Kaprys | 2019-02-08 19:47:15 napisał(a):

Wrocław to nie Starachowice.Budżet naszego miasta,a Wrocławia to przepaść.W tym mieście potrzeba remontu dróg,kanalizacji i porządku.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie