Starachowickie muzeum zaprasza na wystawę

9687.nsmed

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza do zwiedzenia wystawy „Ostatnie gąski. Pięćdziesiąta rocznica wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach”.

Wystawa będzie czynna do 8 kwietnia br. Wstęp jest bezpłatny. Do obejrzenia są zdjęcia wydrukowane na dużych formatach opowiadające czasy kiedy muzeum było zakładem pracy. W piątek odbył się wernisaż wystawy. Niektórzy zwiedzający znaleźli na zdjęciach kogoś z rodziny. Były miłe wspomnienia o autorze zdjęć, a w gablotach np. 43 numer gazety BUDUJEMY SAMOCHODY z 28 grudnia 1954 roku. 

19 marca 1968 roku ostatecznie wygaszono nasz Wielki Piec. Zakończył się tym samym ważny rozdział historii miasta (pierwszy Wielki Piec w Starachowicach zbudowali jeszcze wąchoccy cystersi w 1789 roku.) Wystawa „Ostatnie gąski. Pięćdziesiąta rocznica wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach” dokumentuje ostatnie „chwile” pracy Zakładu utrwalone na zdjęciach wykonanych przez Mieczysława Kowalskiego.

Zdjęcia z wernisażu [kliknij] 

Dodane: 17.03.18

Komentarze użytkowników

tk | 2018-03-18 17:49:04 napisał(a):

Historia bólu ludzi pracujących w hucie a wystawa ok.Ale to nie była zabawa.

Pola | 2018-03-18 18:54:04 napisał(a):

I dobrze ze zamknięto. Nie ma czego żałować. Ten zakład truł ile wlezie. Toksyczne gazyunosily się w dolinie Kamiennej. To był prymitywny zakład pod względem ochrony środowiska. Dzisiaj by to nie przeszło.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie