Starachowickie „Wiarusy” z prestiżowym wyróżnieniem

12046.nsmed

Działający przy Klubie Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Starachowicach zespół estradowy „Wiarusy” w połowie listopada uczestniczył w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego w Hrubieszowie. To  największa impreza tego typu w Polsce, kontynuująca tradycje Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu oraz największe wydarzenie artystyczne Wojska Polskiego. Na scenie w Hrubieszowie „Wiarusy” zaśpiewały dwie piosenki: „Matka Nadziei” oraz „To my żołnierze”.

- Był to drugi występ zespołu na tym festiwalu. Ze względu na poziom i kunszt artystyczny otrzymanie wyróżnienia jest znaczącym sukcesem. W kategorii zespoły były cztery wyróżnienia w tym jedno dla „Wiarusów”. Ponadto otrzymaliśmy nagrodę specjalną I Zastępcy Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił zbrojnych generała dywizji pilota Jana Śliwki, za wyjątkową prezentacje artystyczną - mówi Dariusz Grunt i dodaje, że to największy sukces w 19-letniej działalności grupy. 

- Wygrywaliśmy rożne konkursy, ale ten festiwal ze względu na swoja rangę oraz poziom jest najważniejszy i najbardziej prestiżowy. Na uroczystej gali wykonaliśmy utwór „To my Żołnierze” . Na uroczystości wręczenia nagród obecny był wicepremier Jacek Sasin, który gratulował uczestnikom wyróżnień i sukcesów. Pozdrawiamy wszystkich naszych sympatyków oraz nowych przyjaciół z festiwalu. Nasz wyjazd był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miasta Starachowice wsparciu Pana Prezydenta Marka Materka oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, za co serdecznie dziękujemy - mówi Dariusz Grunt. 

W skład zespołu „Wiarusy” wchodzą: Dariusz Dygas (kierownik do spraw artystycznych), Elżbieta Tokarska, Krzysztof Starzyński, Krzysztof Sydon, Kazimierz Hebdziński, Maciej Bachurski, Zbigniew Jędrzejczyk i Dariusz Grunt.

Uczestnikami festiwalu w Hrubieszowie byli artyści - amatorzy działający w klubach wojskowych, kościołach garnizonowych oraz cywilnych ośrodkach kultury, które  współpracują z instytucjami i jednostkami wojskowymi. 

Głównym organizatorem festiwalu jest 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. 

W skład Jury i Rady Artystycznej wchodzili: Alicja Saturska, Mieczysław Jurecki /„Budka Suflera”/, Wanda Kwietniewska /„Banda i Wanda”/ Jolanta Wojta-Zapora, ksiądz prałat podpułkownik Andrzej Puzon. W tym roku udział w festiwalu uczestniczyli przedstawiciele 60 podmiotów, wystąpiło 108 wykonawców z całego kraju. 

Zespół „Wiarusy” serdecznie zaprasza osoby chcące śpiewać pieśni wojskowe i patriotyczne na próby w każdy wtorek godz. 17.00 „Dom Nauczyciela” przy ul Partyzantów 1 w Starachowicach.  Liga Obrony Kraju. 

Informacja nadesłana

                         Ogłoszenie

Dodane: 24.11.19 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

Gruszka | 2019-11-24 08:41:47 napisał(a):

Generał Śliwka widocznie bardziej jest zainteresowany religijno-ojczyznianym zawodzeniem niż sprawnością naszych wojsk lotniczych. MIGI29 - KOMpROMITACJA. Ale cóż w razie czego pośpiewamy sobie.

jabłko | 2019-11-24 21:47:34 napisał(a):

piosenkarze w socjalistycznych mundurach

Gość | 2019-11-25 06:59:30 napisał(a):

Jak to mówią, grunt to mieć dobre mniemanie o sobie... Jeden gostek nie pasuje tam zupełnie...

rezerwista | 2019-11-25 09:30:26 napisał(a):

Gratulacje- nie ma co się przejmować głupawymi komentarzami. Drodzy Państwo śpiewajcie i dostarczajcie radości słuchaczom. Byłem na waszych występach a ostatnio w szkole gdzie uczęszcza wnuczka. Pekinie śpiewaliście dzieciom z okazji Święta Niepodległości. Wiem że to robicie co roku w kilku szkołach. Jeszce raz gratuluję.

Zibi | 2019-11-25 15:01:06 napisał(a):

Śpiewaaać kaaaażdy może trochę leeeepiej lub trochę gorzej...ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi!

wiarus | 2019-11-25 17:34:24 napisał(a):

Panie Zibi Zapraszamy we wtorek na próbę

Filip | 2019-11-25 17:57:21 napisał(a):

Gratulacje

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie