Starachowiczanin Dawid Kasperski spełnił swoje marzenia

8840.nsmed

Dawid Kasperski złotym medalistą kickbokserskiej rywalizacji podczas World Games 2017. Wychowanek Dragona Starachowice przyjechał do Wrocławia po złoto i swój cel zrealizował.

Starachowicki zawodnik po raz drugi na najwyższym stopniu podium Światowych Igrzysk Sportowych. Po sukcesie Jarosława Olecha w trójboju siłowym teraz przyszedł czas na Dawida Kasperskiego w kickboxingu. Wychowanek Klubu Sportowego Dragon rywalizował we Wrocławiu w kategorii do 86 kg.

Poza Kasperskim do walki o tytuł przystąpiło jeszcze siedmiu zawodników z całego świata. W ćwierćfinale Dawid znokautował Amerykanina Jerome'a Warda, a w walce półfinałowej był zdecydowanie lepszy od Rosjanina Romana Piatnicy. W czwartkowym finale rywalem Kasperskiego był reprezentant Bośni i Hercegowiny Mesud Selimovic. Walka zakończyła się sukcesem naszego zawodnika, który obecnie reprezentuje barwy Punchera Wrocław. Starachowiczanin pewnie wygrał na punkty i sięgnął po złoty medal World Games.

Przed walką finałową na antenach Polsatu obiecywał, że „idzie po złoto”. Słowa dotrzymał i do swojej bogatej kolekcji dołożył kolejny medal. Z pewnością jeden z cenniejszych, bo wywalczony na wielkiej imprezie, na polskiej ziemi i przy olbrzymim wsparciu kibiców. Tak potwierdza się swoją wielką klasę i umiejętności. Gratulujemy!

>>>SKRÓT VIDEO FINAŁOWEJ WALKI - www.polsatsport.pl<<<

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

fot: FB, Wako Kickboxing, FighTime.pl

Reklama

Dodane: 28.07.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie