Starachowiczanin rozpoczyna podbój

9135.nsmed

Dawid Kasperski już w piątek stoczy w Warszawie walkę zawodową z reprezentantem Maroka. Wychowanek Dragona Starachowice rozpoczął współpracę z federacją DSF Kickboxing Challenge.

- Starachowice Moje Miasto, na czele z Panem Prezydentem Marek Materek wspierają rodzimych sportowców. O Starachowicach będzie głośno! Dziękuję za docenione lata, lecz to dopiero początek wielkich rozgrywek – taki wpis opublikował w sobotę Dawid Kasperski na swoim fanpage'u na jednym z portali społecznościowych.

Kickbokser pochodzący ze Starachowic rozpoczął odliczanie do kolejnego wielkiego kroku w jego sportowej karierze. Kroku, który jeśli zostanie postawiony odpowiednio dobrze i będzie to krok z przysłowiowym przytupem może dać Kasperskiemu wejście na kickbokserskie salony całego świata.

Kolejne marzenia w drodze na szczyt

Dawid Kasperski już od kilku miesięcy realizuje swój plan, którego odpowiednia realizacja może zapewnić kickbokserowi ze Starachowic szansę do walki w ringu z najlepszymi.

Wychowanek Klubu Sportowego „Dragon” jest marzycielem, który wie, że każde marzenie można zrealizować. W lipcu marzył o złotym medalu World Games. We wrocławskiej imprezie Dawid Kasperski był najlepszy w kategorii do 86 kg i w finałowej walce pokonał Mesuda Selimovica. Zwycięstwo nad reprezentantem Bośni i Hercegowiny zapewniło Kasperskiemu tytuł mistrzowski i złoty medal. Tak spełniło się marzenie nr 1, które utwierdziło go w przekonaniu, że warto stawiać sobie cele.

Nasz kickbokser podjął kolejne dwie decyzje. Kasperski wyjechał do Holandii i tam trenuje pod okiem najlepszych przygotowując się do kolejnych zwycięstw. Dawid zdecydował się również na współpracę z federacją DSF Kickboxing Challenge.

- Głównym założeniem DSF KICKBOXING CHALLENGE jest promocja kickboxingu w Polsce oraz stworzenie wielkiego sportowego widowiska, które przyciągnie kibiców na trybuny hal i przed telewizory. Regularna rywalizacja na najwyższym sportowym poziomie, to dla zawodników niepowtarzalna szansa na doskonalenie swoich umiejętności, wchodzenie na coraz wyższe szczeble kariery oraz zaprezentowanie się szerokiej publiczności. Na zwycięzców czeka pas DSF KICKBOXING CHALLENGE. Każda gala to mocna karta walk układana przez legendę tego sportu Piotra Siegoczyńskiego - Dyrektora Sportowego DSF z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem sportowym. Zestawiając w ringu najlepszych zawodników z kraju i Europy, zapewnia sportową rywalizację na najwyższym poziomie i solidną porcję emocji – zapewniają przedstawiciele federacji.

Przygotowania w Holandii

Starachowicki kickbokser przeprowadził się do Holandii. Mieszka w Helmond i przygotowuje formę do najważniejszych walk pogłębiając tajniki holenderskiej szkoły kickboxingu. Współpraca z holenderskimi trenerami, wspólne treningi z najlepszymi zawodnikami i dalsza praca nad własnym rozwojem to czynniki, które mają zagwarantować sukces. Pierwsza sportowa próba sił dla Dawida nadarzy się już w najbliższy piątek.

Reklama

Starachowiczanin wraca na kilka dni do Polski. W piątkowy wieczór czeka go udział w gali DSF Kickboxing Challenge 11. Będzie to międzypaństwowy mecz kickbokserski Polska – Francja, a także kilka walk pokazowych. Dawid powalczy w walce wieczoru.

Gala odbędzie się w Warszawie. Początek sportowych emocji w Arenie Ursynów już od godziny 20.00.

- DSF Kickboxing Challenge 11 to wydarzenie międzynarodowe, spełniające światowe standardy. W zaplanowanych 11 starciach tego wieczoru, zobaczymy m.in. pożegnalną walkę legendy polskiego żeńskiego kickboxingu – Doroty Godziny, międzynarodowy mecz Polska vs Francja czy debiutującego w Federacji Dawida Kasperskiego, złotego medalistę tegorocznych The World Games – tak brzmi oficjalna zapowiedź piątkowej gali.

Pojedynek wieczoru

Wychowanek Dragona Starachowice ma być jednym z magnesów, którzy do warszawskiej hali przyciągną tłumy. Kasperski zmierzy się z reprezentantem Maroka.

- Na koniec kibice zobaczą pasjonujące starcie tegorocznego złotego medalisty The World Games, które odbyły się we Wrocławiu – Dawida Kasperskiego z bardzo mocnym Holendrem marokańskiego pochodzenia Boubakerem El Bakourim. Ten pojedynek odbędzie się w kategorii do 86 kilogramów – zapowiadają organizatorzy.

– Jestem podekscytowany tym, co może się teraz wydarzyć. To pierwsza walka w drodze po mistrzowski pas DSF Kickboxing Challenge. Obserwuję rozwój federacji od samego początku. Ostatnie edycje zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Podoba mi się to, że kontraktowani są polscy zawodnicy z najwyższego poziomu i sprowadza się im się tak samo mocnych rywali zagranicznych. Dzięki temu otrzymujemy piękne walki – zapewnia Dawid Kasperski.

Kasperski w Holandii trenuje w cenionym na świecie klubie Golden Glory Team Holzken. Klub należy do wielokrotnego mistrza kickboxingu Nikiego Holzkena.

– Mój sztab trenerski zna osobiście El Bakouriego także wiemy jak się przygotować do tego starcia. Zapewniam, że Marokańczyk zostanie odpowiednio przywitany w ringu. Poczuje polską gościnność w ringu.

Trzymamy kciuki za udany występ starachowickiego kickboksera w piątkowej imprezie!

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 24.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie