Starachowiczanin wygrywa w debiucie

9154.nsmed

Dawid Kasperski ma za sobą niezwykle udany debiut w organizacji DSF. Starachowicki kickbokser pokonał na punkty Boubakera El Bakouri i od zwycięstwa rozpoczął nowy rozdział w swojej sportowej karierze.

Wychowanek Klubu Sportowego „Dragon” Starachowice zadebiutował w federacji DSF Kickboxing. Kasperski w swojej inauguracyjnej walce otrzymał od razu możliwość rywalizacji w „walce wieczoru” podczas gali kickbokserskiej w Warszawie. Starachowiczanin zmierzył się z Holendrem marokańskiego pochodzenia. El Bakouri to zawodnik z doświadczeniem w walkach zawodowych i taki pojedynek miał pokazać kierunek dalszego rozwoju naszego reprezentanta.

Dawid w ostatnim czasie zdecydował się na wyjazd do Holandii i rozpoczęcie współpracy ze znanym trenerem Nicky Holzkenem. Po kilku tygodniach mocnych przygotowań Kasperski powrócił do Polski już jako uczestnik gali zawodowej w Warszawie. Powrót do kraju okazał się zwycięski. W piątkowy wieczór Kasperski pokonał na punkty swojego rywala.

- To był ciężki pojedynek, ale udowodniłem sobie, że jestem mocny i nasza praca idzie w dobrym kierunku. Z walki jestem zadowolony. Pierwsza walka w DSF-ie i pierwsze zwycięstwo – ocenił starachowiczanin.

Dawid pokonał swojego rywala na punkty, choć liczył na to, że wygrana będzie nieco efektowniejsza.

- Chciałem walczyć dynamicznie i technicznie. No cóż mogę zapewnić, że moje kolejne pojedynki będą wyglądały coraz lepiej. Być może jednak zbyt surowo się oceniam. Mam jednak wymarzony obraz samego siebie w tym sporcie. Zawsze znajdzie się coś do poprawy – dodał Kasperski.

Zwycięstwo na DSF Kickboxing Challenge 11 otwiera nowy rozdział w startach kickboksera ze Starachowic.

- Chcę się wdrożyć w cykliczne walki zawodowe. W tym roku czekają mnie jeszcze minimum dwie gale. Chcę ciężkich walk i mocnych rywali – dodaje wychowanek Dragona.

Piątkowa gala była transmitowana na żywo w Canal + Sport 2. W najbliższym czasie powtórki z tego wydarzenia zapowiada stacja NSport+. Już w piątek (3 listopada) stacja wyemituje retransmisję warszawskiej gali. Początek godzina 21.00. 

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Dawida Kasperskiego w zawodowym ringu a poniżej zamieszczamy krótki wywiad z naszym reprezentantem.

Rozmowę przeprowadził branżowy portal fightsport.pl tuż po zakończonej walce.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice.

fot. FB Dawid Kasperski

Dodane: 30.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie