Starosta Piotr Babicki o zmianie lokalizacji ZSZ nr 3: „Decyzja podjęta zostanie na najbliższej sesji Rady Powiatu” [ZDJĘCIA, VIDEO]

12316.nsmed

Grono pedagogiczne, dyrektorzy, rodzice nie chcą, aby Zespół Szkół Zawodowych nr 3 został przeniesiony z ulicy Szkolnej do budynku po gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej w Starachowicach. W środę 12 lutego br. po południu doszło do kolejnego spotkania władz miasta i powiatu z rodzicami oraz wszystkimi zainteresowanymi tą sytuacją. Emocji było wiele, jeszcze więcej pytań. Odseparowanie młodzieży od dzieci z podstawówki, korzystanie ze wspólnej hali sportowej, koszty remontów, sprzedaż nieruchomości. Dyskusji przysłuchiwał się świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik. 

Głos zabierali prezydent miasta Marek Materek, starosta starachowicki Piotr Babicki, była starosta a obecnie radna Rady Powiatu Danuta Krępa, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś, dyrektor SP 11 Krzysztof Rokita, dyrektor ZSZ nr 3 Mariusz Majewski, radny Sylwester Kwiecień, radny Piotr Ambroszczyk, nauczyciele i rodzice. Każdy przedstawiał swoje zdanie. Bezstronny pozostał kurator Mądzik, który jak powiedział najważniejsze jest dobro dzieci i by warunki szkolne nie pogorszyły się. 

- Dobrze państwo wiecie, że na temat budynku gimnazjum nr 3 dyskutujemy w mieście od trzech lat, z państwa udziałem od roku. W momencie kiedy po wyborach samorządowych wróciliśmy do tematu, który w kampanii wyborczej zarówno ja, jak i pan starosta przedstawialiśmy jako pomysł, który będziemy realizować po wygranych wyborach. Przed wyborami zapowiadaliśmy przy ZSZ nr 3, że po wyborach ta szkoła zostanie przeniesiona do budynku po gimnazjum nr 3, dlatego że już wtedy wiedzieliśmy, że poprzednie władze powiatu nie skorzystały z dofinansowania na termomodernizację, nie skorzystały z dofinansowania, które uzyskały na remont tej hali. Później zaaplikowały po raz kolejny o dofinansowanie na sprawy związane z remontami. Tego dofinansowania nie uzyskały. Nowy starosta również próbował uzyskać dofinansowanie na remont  hali. Nie uzyskał tego dofinansowania, w związku z czym ten plan, który przedstawiliśmy przed wyborami, po wyborach zaczęliśmy konsekwentnie realizować - powiedział prezydent miasta Marek Materek, a następnie odpowiadał na pytania zgromadzonych. 

- Moje nazwisko było przywoływane, jako tej osoby, która oddawała pieniądze i to jakby z mojej winy nie został budynek stermomodernizowany i nie wybudowana została hala sportowa. Pragnę tylko przypomnieć, że objęłam władze, jako starosta w styczniu 2017 roku. Wówczas był złożony projekt na termomodernizację siedmiu budynków, bez zabezpieczonych środków własnych ze strony powiatu na realizację tych inwestycji - powiedziała Danuta Krępa i dodała, że jej zdaniem przeniesienie ZSZ nr 3 na ulicę Leśną jest fatalnym pomysłem. 

- W Zespole Szkół Zawodowych jest 700 dzieci i te wszystkie dzieci mają znajdować się w tym skrzydle. (…) Proszę nie mówić rodzicom, że pan [prezydent Materek - przypis red.] sprzeda budynek po gimnazjum, bo nie sprzeda pan jednego skrzydła z lokatorem w postaci serwerowni. Nie wierzę, że pan to sprzeda, bo gdyby tak było, to pan by już to dawno zrobił - powiedziała radna Agnieszka Kuś.  

- Mam tylko jedną prośbę. Jak będą panowie, pan prezydent i pan starosta, podejmować decyzje, to proszę wziąć pod uwagę, że jesteście wybierani jako głos społeczeństwa. Na chwilę obecną nikt ze społeczeństwa nie popiera tej decyzji, ani rodzice, ani grono pedagogiczne, ani dzieci. Na razie całe społeczeństwo może nie jest przeciwko, tylko nie zgadza się z decyzją, którą panowie próbują podjąć. To jest decyzja raczej panów, a przy wyborach zobowiązaliście się jednak reprezentować głos społeczeństwa, a nie swój - powiedziała jedna z uczestniczek spotkania. 

- Z mojego punktu widzenia, dyrektora szkoły, bardzo bym prosił o jak najszybsze podjęcie decyzji, albo w jedną albo w drugą stronę. Myślę, że wszyscy mają już dość przepychanek. Wszyscy mają już dość takiej sytuacji, że nie wiadomo co będzie. Zróbmy to męską decyzją… Raz, szybko, dobrze, żebyśmy mogli jak najszybciej zamknąć temat i albo zająć się przeprowadzkami albo zająć się dostosowywaniem - powiedział dyrektor ZSZ nr 3 Mariusz Majewski.

- Męska bądź damska decyzja podjęta zostanie na najbliższej sesji Rady Powiatu, czyli w najbliższy wtorek. Dzisiaj mieliśmy komisję edukacji, na której pozytywnie zaopiniowaliśmy - większością głosów - uchwałę związaną z zamiarem przeniesienia siedziby szkoły. Zajmujemy się w tym momencie kwestiami związanymi ze sferą edukacyjną, natomiast kwestia związana z zamianą nieruchomości, to jest kwestia wtórna. Najistotniejsze i najbardziej kluczowe zdanie: my cały czas rozmawiamy i dyskutujemy na temat tego jakie warunki w nowej lokalizacji dla zarówno jednej szkoły, jak i drugiej powinny być najlepiej zabezpieczone. Gwarantujemy Państwu, że [deklaracje - przypis red.] będą na piśmie i będziecie państwo mieli czarno na białym to, jakie warunki szkoła jedna i druga będzie miała w przypadku pozytywnego przejścia tego procesu - powiedział na zakończenie starosta Piotr Babicki.

Radny Sylwester Kwiecień apelował do władza samorządowych, by wycofały się z pomysłu zmiany lokalizacji ZSZ nr 3, a jako przykład podał szkoły w Sopocie, gdzie też samorządowcy prawie połączyli dwie placówki. Były tam nawet podjęte stosowane uchwały, ale ostatecznie do połączenia nie doszło. 

- Na pewno nie będziemy się kierować względami ekonomicznymi, rachunkami, a tym czy uczniowie na tym nie stracą - powiedział świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik i dodał, że sprawa przeniesienia szkoły to jest taka sama procedura, jak przy likwidacji, a więc musi  być pozytywna opinia kuratora oświaty, żeby uchwała właściwa mogła być podjęta, bo ta [pierwsza - przypis red.] będzie uchwałą intencyjną. 

Na pytanie dziennikarzy, jakie kryteria kuratorium będzie brało pod uwagę przy wydawaniu opinii, kurator odpowiedział: - Przede wszystkim kierujemy się dobrem uczniów. Jeżeli dojdzie do zamiany, czy się warunki nie pogorszą, czy nie będzie np. dwuzmianowości… To co wybrzmiało tutaj, że jak to jest możliwe, żeby starsi uczniowie byli z młodszymi? Ja byłem zszokowany wypowiedzią nauczycielki, która powiedziała, że to jest wielce niebezpieczne. To jest rola nauczyciela, żeby zapewnić bezpieczeństwo w szkole i to nie jest problem. Co prawda znam te szkoły, jedną i drugą, bo rok temu je wizytowałem, ale nie znam rozwiązań technicznych. Czy one się będą spotykać czy nie, ale to nie jest kryterium. (…) Szkoła ma zapewnić bezpieczeństwo uczniów. Jeżeli nauczyciel mówi, że sobie z tym nie poradzi, nie powinien być nauczycielem - powiedział kurator Mądzik. 

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

Zobacz ZDJĘCIA [kliknij]

Dodane: 13.02.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

pp | 2020-02-13 07:38:32 napisał(a):

oni mają w * głos społeczeństwa cyferki muszą się zgadzać

igor | 2020-02-13 07:52:13 napisał(a):

A związki oświatowe. Najpierw szefowa ZNP w zeszłym roku krytycznie o pomyśle,ostro ,że do tego nie dopuści, a teraz jak weszła z nimi w inne relacje ( uściski na imprezach publicznych ) ma gdzieś dobro dzieci, nauczycieli. Wypowiedź nijaka, zachowawcza, nie pasująca do funkcji. No cóż trzymanie się kurczowo stołka jest najważniejsze, a problemy szkolne, dalekoooo!

gość | 2020-02-13 07:54:14 napisał(a):

O Gałce to nie będę pisał ale może kiedyś.

Korczak | 2020-02-13 07:55:47 napisał(a):

Tylko czekać na to jak odezwą się dyrektorzy innych podstawówek, gdzie równe traktowanie?? Sala gimnastyczna taka jak w innych podstawówkach, do tego korzystanie z hali sportowej, a wszystko to dla około 430 uczniów, gdzie w 12 jest pewnie koło 1000 a sala gimnastyczna identyczna jak ta w 11! Gdzie tu logika?? Pazerność niektórych nauczycieli przekracza granice przyzwoitości!

gość | 2020-02-13 08:10:01 napisał(a):

A ten Mądzik to z księżyca spadł ?Przecież gołym okiem widać interesy i nie interesy młodzieży tylko obrót nieruchomościami.Nie mogłem tam być i bardzo żałuję,ale dalej już nie odpuszczę. Skąd takie wiernopoddańcze podejście do Materka,ludzie go się boją ? Ja jakoś,znając go od lat nie czuję tego strachu.Ale fakt,że niczego dobrego po nim się nie spodziewam.Ten prezydent to wielki błąd Starachowic,co teraz mieszkańcy widzą na żywo.Oby to się nie skończyło jak kiedyś,bo w TST różnie bywało pewnie jeszcze będzie.

gość | 2020-02-13 08:19:02 napisał(a):

Zmieńcie tego chłopca na kogokolwiek,będzie lepszy.Rzut beretem w czwartek na targowicy,na kogo spadnie ten będzie starostą,będzie lepiej.

Leon | 2020-02-13 08:29:19 napisał(a):

Nie zmienicie niczego. Pampersy ustaliły i przepchną na Radzie. Nie liczy się już nic poza układem. Nie liczą się już mieszkańcy TST. Mydlenie ludziom oczu przekroczyło wszelką granicę. Upadający powiat niebawem przestanie istnieć, zgodnie z założeniem progresywnego. Milczące słupy na radach klepną wszystko. A to wszystko przez brak obywatelskiej aktywności. Sweterek robi co chce. Pomaga mu to, że mściwy i wredny.

gość | 2020-02-13 08:30:29 napisał(a):

Dobry czas będzie w marcu na pożegnanie i podziękowanie temu staroście,za całokształt.

gość | 2020-02-13 08:34:37 napisał(a):

Moim zdaniem słupy też trochę widzą i słyszą,może być ciężko z tą ekipą zostać radnym,a są też inne okoliczności i możliwości,to chyba każdy już czuje prawda?Trochę to wszystko już uwiera.

gość | 2020-02-13 08:38:13 napisał(a):

A może wszechwiedzący Jarek by chciał być starostą ?To powołać go,niech się nie marnuje dziadek.Po co tylne siedzenie ?

Do Korczaka | 2020-02-13 08:38:44 napisał(a):

Trafne słowa. Pazerność nauczycieli SP nr 11 jest widoczna. Dobrze że zaczęto bronić uczniów ZSZ . Rozbawił mnie facet w czerwonej koszulce mówiąc o demoralizującym widoku palącej młodzieży. Pewnikiem wśród jego bliskich nikt nie pali. A pani nauczycielce Danusi to coś nie wychodziło tu by chciała a nie chciała. Generalnie uważam że decyzja słuszna o przeniesieniu ZSZ podzielam opinie Prezydenta i Starosty. I co by nie mówić przychylam się do opini prezydenta jaką wygłosił dot traktowania miasta Starachowice i powiatu jako całość bo tu jest wieloraki interes mieszkańców i o to chyba chodzi .A tak to było każdy sobie rzepke skrobie a mieszkańcy na bok. Teraz nie oburzam się jak miasto wspiera inwestycje na terenie miasta które są powiatu bo to my korzystamy z ulic powiatowych i obiektów. Może ościenne gminy poszły by tym przykładem współpracy

Sebek | 2020-02-13 08:45:25 napisał(a):

Ta...to jedno wielkie mydlenie oczu

gość | 2020-02-13 08:48:02 napisał(a):

A ja na taki handel się nie zgadzam.

do przedmówcy | 2020-02-13 08:48:04 napisał(a):

Bzdury pleciesz na tym podnóżku MM i starosty. Zadania gminy i powiatu zupełnie się różnią co do zasady i absolutnie nie powinno tu być jakiegoś sterowania, jak obecnie. Współpraca jak najbardziej, ale na zdrowych zasadach, co nie jest możliwe przy tej zabawie w rządzenie dwoch niezbyt wyedukowanych młodzieńcow.

gość | 2020-02-13 08:50:46 napisał(a):

Jak nagle tak dużo się dzieje to ja spytam wprost.Nie ma aby jakiś postępowań w samorządzie,które się zakrywa ?

@do Korczaka | 2020-02-13 09:01:52 napisał(a):

Pan w czerwonej koszulce ma rację. Palący na legalu uczniowie to nie jest dobry przykład dla dzieci. Nauczycieli z sp 11 także da się zrozumieć tylko trzeba chcieć. Najlepsze wystąpienie miała pani Krępa i Kuś oraz pan Majewski. Rzeczowo. Brawo.

Też rodzic | 2020-02-13 09:01:55 napisał(a):

Rodzice nie odpuszczajcie. Demonstracja pod Urzędami z ogólnopolskimi kamerami zrobi swoje, zobaczycie. To Wy macie rację, musicie się zorganizować, dla dobra Waszych dzieci zarówno z SP 11 jak i szkoły zawodowej. Ulica Szkolna, jak sama nazwa wskazuje, powinna być dla szkół, a zwłaszcza ponadpodstawowych, gdyż młodzież z całego powiatu ma tu najlepszy dojazd oraz warunki do nauki i rozwoju (stadion, pływalnia, boiska) Wycieranie sobie gęby zwrotem pieniędzy na termomodernizację hali sportowej jest bezczelnym pijarowskim zagraniem słabego prezydenta. W miarę rozgarnięty samorząd bez trudu poradziłby sobie z poprawą stanu technicznego budynków szkoły zawodowej, bez zatruwania mieszkańcom, a zwłaszcza rodzicom życia, bezsensownymi pomysłami. Nie dziwię się obawom rodziców dzieci SP 11, gdyż tak wielkie zagęszczenie młodzieńczego testosteronu może mieć bardzo poważne reperkusje dla ich dzieci.

eh | 2020-02-13 09:21:08 napisał(a):

Nie rozumiem tej burzy. To jest walka polityczna rękami i gębami rodziców, którzy walczą o cholera wie co. Ktoś im coś wmówił i się tego trzymają. To nie jest zakład karny dla gwałcicieli tylko szkoła. Normalna szkoła, do której być może również pójdą po podstawówce wasze dzieci. Czy to znaczy, że po ósmej klasie przejdą na ciemną stronę mocy i staną się bandytami? Bo tak są przedstawiani wszędzie uczniowie tej szkoły... Pis zaorał oświatę w tym kraju, przestał dawać samorządom wystarczające środki, więc samorządy zamykają szkoły. U nas kombinują jak mogą żeby do tego nie dopuścić a wy jęczycie, bo was panie z pisu nakręciły i patrzą jak wzajemnie na siebie szczekacie. Najpierw jak w tvpis wmawiają wam, że pęknięta płytka i brudny kibel to tragedia na skalę kraju, potem twierdzą, że najgorsi bandyci chodzą do tej szkoły, później, że ci bandyci będą porywać wasze dzieci, wiązać i zmuszać do patrzenia jak palą papierosy. Na koniec rozjadą wszystkich swoimi setkami samochodów i pojadą do swoich melin narkotyzować się. To jakaś farsa. To tylko przeniesienie szkoły! Było gimnazjum i było dobrze - trzecia gimnazjum to ten sam wiek co pierwsza zawodówki, ale różnica jest taka, że gimnazjum było obowiązkowe i nawet najgorsze dziecko tam chodziło, a zsz obowiązkowy nie jest i chodzą tam ci, którzy chcą a nie najgorsze zbiry tego świata. Teraz zaczniecie pluć tym jadem na mnie, bo przecież nic nie wolno wam powiedzieć, ale przemyślcie chwilę o co wielkiego tak naprawdę walczycie? Bo jeśli to taka straszna tragedia to proponuję zlikwidować sp11, bo kilka metrów niżej jest samodzielna podstawówka, do której wasze elitarne dzieci mogą iść. Oszczędności będą, zdemoralizowany zsz oddzielony od porządnego społeczeństwa a dzieci nie zobaczą nigdy człowieka z papierosem...

Mieszkanka | 2020-02-13 09:21:51 napisał(a):

Budynek po gimnazjum powinien być w części przeznaczony na poprawę warunków dla uczniow SP 11 i ewentualnie innych podstawówek, gdzie jest zbyt duże zagęszczenie i część dzieci mogłaby się przenieść do tej szkoły. Pozostała część powinna zostać wydzierżawiona na preferencyjnych warunkach na działalność dotyczącą dzieci i młodzieży np. Miejski Żłobek, dla Szkół Językowych, Poradni Psychologicznej, Gimnastyki Korekcyjnej, Świetlicy Środowiskowej, sklepiku-baru sałatkowego dla uczniów, aby poznawali w realu zasady prawidłowego żywienia itp. Wokół są osiedla mieszkaniowe, dzieci powinny mieć zapewnione jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju.

gość | 2020-02-13 09:28:13 napisał(a):

Zapewne tak to się skończy, że rodzice wypiszą dzieci z sp 11 do 12, a młodzież z zsz wybierze inne miasta np. Skarżysko. Rodzice, nauczyciele bronią się przed polityką ale bez wsparcia politycznego np. Pisu niewiele mogą. Smutne.

gość | 2020-02-13 09:32:01 napisał(a):

Może niech z Suchedniowa przyjedzie,tam jest taka działająca w Starachowicach aktywnie i wszystko można uzgodnić w niedzielę przy rosole.

absolwent ze szkolnej | 2020-02-13 09:33:12 napisał(a):

Po przeniesieniu ZSZ 3 z budynku na Szkolnej, to już nie będzie ta sama szkoła. Będzie trzeba lat aby szkoła odbudowała swoją tożsamość. To lata historii, tradycji. Nie da się wszystkiego przeliczyć na pieniądze. Są rzeczy bezcenne.

Oko | 2020-02-13 09:37:51 napisał(a):

Widać pijar to nie wszystko. Ważna jest uczciwość . Choć bezczelność tego koleżki przechodzi ludzkie pojecie

Aż dziwne | 2020-02-13 09:38:54 napisał(a):

Ze pana Babickiego to nie rusza i przymyka na to wszystko Oko

gość | 2020-02-13 09:45:25 napisał(a):

Taki problem,zamiany,handel nieruchomościami a jak było z Gimnazjum nr 2 przy ul. Iłżeckiej 39.Oddano w dzierżawę na 30 lat za 5 tys. miesięcznie. PLN wielka szkołę po termomodernizacji z nowymi boiskami dla STO.Tam nikt nie oszczędzał.Ktoś powie,że sprzedano dawną siedzibę,ale ile wyniosła strata na różnicy cen obu nieruchomości ? Ale powiązania można zobaczyć na zdjęciach z kampanii wyborczej.A przecież to prywatny interes nazywający się szkołą.Żaden tam jakiś wielki cel publiczny,biznes jak inne i tyle. Pewnie ważne też jest to kto szefuje i kto tam pracuje,kto tą szkołę kończył.

Frezer | 2020-02-13 09:53:20 napisał(a):

Mieszkanka ma rację. Ta zamiana jest niepotrzebna. Wręcz szkodliwa. Szkoła na Szkolnej jest przystosowana do nauki zawodu. Sprawdza się od dziesięcioleci. W byłym gimnazjum warto rozwinąć działalność edukacyjną.

zbych | 2020-02-13 10:00:19 napisał(a):

Panie Lipiec pogonić tego Mądzika a potem politycznie zaangażowaną panią związkowiec Gałkę, która kreci swoje lody, bo ma interes w zwiazku a mieszkaniem dla swojego wychowanka.... Wszystko zrobi dla Materka, a gdzie zwiazkowa niezależność, gdzie nauczyciele, uczniowie ,rodzice. Gałka obudź sie

mieszkaniec | 2020-02-13 10:05:54 napisał(a):

Przy takim niezadowoleniu zainteresowanych może warto władzy wycofać się z niechcianych pomysłów. Bardzo liczę na rozwagę Decydentów, otrzymali od nas bardzo duże poparcie. Postawiliśmy na młodość. Oby nie trzeba było tego żałować.

gość | 2020-02-13 10:33:00 napisał(a):

Nie piszcie proszę kogo kopnął koń czy kogo trzeba pogonić. Argumenty, tylko argumenty powinny być przedmiotem dyskusji. A one to: zaprzepaszczenie szans poprawy warunków młodszych dzieci z podstawówki; realna groźba dwuzmianowości w szkole, koszty adaptacyjne związane z adaptacją budynku po gimnazjum, realne zagrożenie zrównanie z ziemią szkoły na Szkolnej ( przecież nowy inwestor nie przeznaczy budynku i terenu na działalność edukacyjną), utrudnienia dla uczniów związane z dojazdem do placówki, szkoła sportowa - po co uczniom fundować dojazd do stadionu, basenu, jak teraz jest to w pobliżu. Całe to przenoszenie daje więcej minusów niż pozytywów. A myśląc perspektywicznie- pozbycie się bazy lokalowej dla uczniów młodszych odbije się czkawką na przyszłość. Mamy XXI wiek, żadnym argumentem jest to, że sp 11 ma takie same warunki niż ościenne szkoły, konkludując, jak gdzie indziej jest ciasno, to niech to będzie normą ??

do eh | 2020-02-13 13:39:47 napisał(a):

nikt nie mówi i przechodzeniu na jakąkolwiek część mocy. Wszyscy wiemy jak wygląda życie młodzieży dorastającej (16-19 lat) a jak dzieci - MAŁYCH DZIECI. podstawówka to nie tylko ósma klasa proszę Pani/Pana i rzeczywiście nie posłałbym do szkoły 7 - 8 latka gdyby na boisku, za rogiem czaiła się grupka 18tków z fajkami, piwem albo może i czymś więcej? Nikt mi nie wmówi że tak nie jest. TAK JEST i wszyscy o tym wiemy. A po co te małe dzieci mają to obserwować na porządku dziennym? Fakt: to jest zbyt duże rozwarstwienie wiekowe aby zamykać tych ludzi małych i dużych w jednym budynku nawet odgradzając ich ścianą.

@do eh | 2020-02-13 14:11:48 napisał(a):

A tam piwo... Wódkę pewnie na lekcje noszą. Będąc ostatnio w Lidlu koło 11stki mijała mnie grupka małych dzieci przed lekcjami. Uszy mi zwiędły od przekleństw. Zastanówcie się najpierw jak te Wasze dzieci już są zepsute i przez kogo

deweloper | 2020-02-13 15:04:17 napisał(a):

A był przetarg na Gimnazjum nr 2, czy tak po uważaniu dano?

Mieszkaniec ul. Harcerskiej | 2020-02-13 16:50:11 napisał(a):

Ja bym się radził zastanowić okolicznym mieszkańcom przy gimnazjum nr.3. Gdzie ta dorosła młodzież zaparkuje swoje samochody. Tam u was i tak miejsca nie ma. Przyjeżdżam do brata, stąd wiem. ZSZ nr. 3 to duża szkoła z dużym placem. Można podjechać zobaczyć ile samochodów przyjeżdża tam każdego dnia. Nie mieszczą się i parkują również w ul. Harcerskiej pod naszymi oknami, gdzie się da. To gdzie zaparkują na granicznej, glinianej, Gdzie? Macie rady osiedlowe, zarząd spółdzielni. Macie radnych wybranych, żeby was reprezentować. Odpowiedzcie sobie, czy będziecie mieli gdzie zaparkować. Bo nic tak nie boli, jak brak miejsca pod domem.

Tsetse | 2020-02-13 16:50:27 napisał(a):

Uśmiech, uśmiech proszę!

gość do deweloper | 2020-02-13 17:09:01 napisał(a):

Wydzierżawić miał na podstawie uchwały RM, bo rozszerzać mieli działalność o liceum.Nawet nikogo z wnioskodawców nie było na sesji,taka szybka uchwała ze skutkiem na 30 lat.No i prawo pierwokupu.Tak nawiasem mówiąc to jest tam to liceum ? A jest już umowa i wnoszona opłata za dzierżawę ,czy tak sobie na razie siedzą ?Trzeba dopytać.To jest wielki budynek.boiska i kawał działki w dobrej lokalizacji.Taki Św. Mikołaj.

Do harcerskiej | 2020-02-13 17:20:04 napisał(a):

Jak to gdzie? To już Materek odpowiedział swoiej fance. Na starym boisku o wymiarach 10m na 20m. I fanka wniebowzieta. Są tacy w tym mieście co z byle gówna się cieszą i każdy kit można im ożenić. Ale co tam dzieci parkingi najważniejsze że można codziennie telenowele gwiazdy na fb oglądać a nawet napisać i gwiazda łaskawa czasem nawet odpisze a to już jest szczęście niepojęte i wtedy czujesz się kimś ważnym choćby w wirtualnym świecie i na tym MM zbudował swój sztab wielbicieli.

Śmieszki | 2020-02-13 17:32:23 napisał(a):

A co Babicki ma się nie uśmiechać.Jeszcze 5 lat temu był jedynym radnym z Materka.Przez cztery lata jeszcze było ok póki PiS trzymał w ryzach koalicje,a później szkoda gadać.Radni Materka zbieranina...ni to społecznicy ni radni,byleby siebie i rodziny na stołki powsadzali.I cicho sza...

żerowanie na powiecie | 2020-02-13 17:49:54 napisał(a):

Prezydent udaje, że zabiega o sprawy powiatu a w rzeczywistości wie, że z budynkiem po gimnazjum nie jest w stanie nic zrobić a na pewno nikt go nigdy nie kupi. Znalazł więc naiwnych, którzy wierzą, że robi dobrze dla powiatu. Tymczasem działka o powierzchni 2300m2 na Szkolnej z dojazdem z dwóch stron zostanie sprzedana za duże pieniądze. Dziwię się, że starosta jest tak naiwny. Powiatem zarządza prezydent. Wystarczy posłuchać jak wypowiada się w sprawach powiatu tak jakby pełnił funkcję starosty.

gość | 2020-02-13 18:13:43 napisał(a):

A kto jest tym starostą ?

gość | 2020-02-13 18:21:35 napisał(a):

Wie bo najpierw biegał po Starachowicach z jego mamy Brunpol Serwisu o czym sam mówił,był większościowym wspólnikiem w spółce Domator ze Skarżyska.Od dziecka właściwie w nieruchomościach.Dlatego nie trzeba było go wybierać.

Obywatel | 2020-02-13 18:37:39 napisał(a):

Do żerowanie na powiecie chyba działka większa niż 2300m2 o 10 razy jak się mylę proszę o sprostowanie

gość | 2020-02-13 20:09:44 napisał(a):

Ten Babicki to wypowiedział kiedyś jakieś swoje,własne zdanie ?

gość | 2020-02-13 20:13:51 napisał(a):

Tak ponad 2 ha, po np. 300 PLN to 6 mln plus budynek po termomodernizacji i boiska.Ile razem ?Św. Mikołaj.

Do gość | 2020-02-13 20:56:03 napisał(a):

Z fejsbuka odnoszę wrażenie,że Marek Materek jest starostą,formalnie Babicki

Były Polak Starachowiczanin | 2020-02-14 06:10:24 napisał(a):

Ludzie ja czytam i niewierze jakim prawem oni coś przenoszą kim oni są szkoły to dzieci obie a nie ziemniaki ja widząc co się dzieje w z tym mieście i Polsce szczerze powiem * te Starachowice i ta Polskę pakuję się i wyjeżdżam z tad tu się robi źle przez ludzi nie rządzących ale wyborców kogo wy wybieracie ślepi jesteście później reszta się męczy to. Miasto dawno umarło bo rządzą seniorzy kościół i mafia w białych rękawiczkach ci steruję takimi tu nie ma nic młodzi uciekają starzy ludzie nie myślą logicznie zaorać wszystko i niszczyć ludzi tyle się tu umie żegnaj Polsko * kraj który niszczy swoim obywateli

Zatroskana | 2020-02-14 07:21:17 napisał(a):

Podczas spotkania MM nie odpowiedział na żadne pytanie tylko opowiadał swoje ułożone bajki, a jak mu przerwano to się nadąsał jak przedszkolak.

Rodzic | 2020-02-14 07:31:12 napisał(a):

Ambroszczyk przestań wazelinować i tak nikt cię nie bierze na serio.

ciemnota | 2020-02-14 08:10:51 napisał(a):

@do żerowanie na powiecie.
tam jest zdecydowanie więcej jak 2300m2... Same boiska to ponad 1 hektar. Budynki stoją na podobnej działce. Łącznie to 2,4h. To znacznie ponad 20 tyś metrów.

Koperta | 2020-02-14 09:59:32 napisał(a):

Zrozumiałbym, gdyby Starostwo chciało sprzedać szkołę i dzięki temu spłacić długi. To trudne, lecz w sumie do zrobienia, gdyby miasto dało gimnazjum bezpłatnie. Tu jednak chodzi o kasę dla miasta a nie powiatu. To jest nie do przyjęcia..

Mieszkaniec | 2020-02-14 13:19:10 napisał(a):

Panie Babicki. Daj sobie spokój z tą funkcja. Przerasta Cię to i twoje towarzystwo. Rozumie że finansowania służby zdrowia możesz nie ogarniać, ale z tym tematem na poziomie wiedzy przedszkolaka powinieneś ogarnąć że to kiepski deal.

walentynka z bolącym sercem | 2020-02-14 22:16:24 napisał(a):

Obydwaj panowie mają luki w wykształceniu w zakresie zarządzania. Nie mają pojęcia co to jest planowanie, organizacja, motywacja czy zarządzanie zmianą po której dzisiaj poruszają się jak słoń w składzie porcelany niszcząc co się da i wprowadzając chaos i niepokój społeczny, o budowaniu czegokolwiek nie ma mowy.

gość | 2020-02-14 22:28:41 napisał(a):

Panów pogonią starachowiczanie wcześniej czy póżniej albo będzie jeszcze weselej.Powodzenia chłopcy.

gość | 2020-02-14 22:32:55 napisał(a):

Super,że są bo mi ich brakowało do tego towarzystwa.

Szansa dla ZSZ3 | 2020-02-16 15:47:05 napisał(a):

https://www.gov.pl/web/sport/sportowa-polska--program-rozwoju-lokalnej-infrastruktury-sportowej-edycja-2020-ogloszony

Zsz szkolna | 2020-02-16 17:30:57 napisał(a):

A co tam ma byc, jak sprzedadza dzialke? To samo co bylo 2 lata temu ze Stadionem? Kaufland?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie