Starostwo chce sprzedać kilka nieruchomości

11535.nsmed

Starostwo Powiatowe chce sprzedaż cztery nieruchomości na terenie Starachowic.  

Bieżące postępowania, to przetargi na dwie nieruchomości. Za 2 900 000 zł netto + VAT do kupienia jest budynek po dawnej siedzibie starostwa / szkole muzycznej przy ulicy Oświatowej w Starachowicach. Jest to działka nr 260. Kolejny przetarg dotyczy działek sąsiadujących z lądowiskiem dla helikopterów szpitala. Są to działki nr 9/55 oraz 9/56. Cena to 500 tysięcy złotych netto + VAT. Wadium można wpłacać do 2 sierpnia br. 

Do 1 lipca br. chętni nabyć „stary szpital” lub działkę sąsiadującą z tą nieruchomością mogli wpłacić wadia. Nieruchomość zabudowana budynkiem „starego szpitala” wystawiona została na kwotę  2 600 000 złotych. „Stary szpital” to działka nr 9/73. Ponadto na sprzedaż jest sąsiednia działka nr 9/69. Starostwo chciało ją zbyć za 200 tysięcy złotych + VAT.

- Na działkę nr 9/69 wpłynęło wadium. Niestety z nieznanych nam przyczyn oferent nie zgłosił się do przetargu  – mówi rzecznik Zarządu Powiatu Anna Ciesielska. 

Kiedyś, przy okazji rozmowy z członkiem Zarządu Powiatu Jerzy Materkiem na temat planów budowy nowej drogi od ulicy Radomskiej do Batalionów Chłopskich [czytaj więcej], portal zapytał o nierozwiązaną kwestię „starego szpitala”, który przypomnijmy widnieje w ewidencji zabytków. 

- Myślę że w ciągu najbliższych dwóch - trzech miesięcy wyklaruje się sprawa, czy będziemy podejmować próbę burzenia tego budynku, który w chwili obecnej jest w  rejestrze konserwatora i co do którego nie mamy tutaj pewnej, jednoznacznej informacji, czy możemy go zburzyć, czy nie. Ale pewne prawdopodobieństwo i nadzieję mamy – powiedział Jerzy Materek. 

Dodane: 10.07.19 | komentarze (6)

Komentarze użytkowników

głupota | 2019-07-10 09:37:56 napisał(a):

Przecież pomysł z równoległą ul do B.Ch został wyśmiany przez mieszkańców bo niczego nie wnosi na rozkorkowanie miasta. Czemu ten Materek trzyma się jak pijany płotu. Czy w tym powiecie nie ma już ludzi o zdrowym rozsądku. Przestańcie już z tymi głupotami i marnowanie pieniędzy tyle potrzeb w mieście!!!!!!!!!!!

viki | 2019-07-10 11:47:53 napisał(a):

A może chodzi o uatrakcyjnienie jakiejś działki w pobliżu po wcześniejszej sprzedaży jej za drobne pieniądze ? Od wielu lat i w mieście i powiecie dominuje jakaś chora psychoza wyprzedaży nieruchomości gdy rządzący nie potrafią wymyśleć coś sensownego.Tak samo jest ze starym szpitalem-a może pomyślcie mądrale a może by tak przygotować projekt budowy w tym miejscu oddziału opieki długoterminowej z miejscem całodobowej opieki na ludżmi starszymi- i aplikować o pieniądze z funduszy zewnętrznych. Nie muszą to byc fundusze unijne które sie kończą.NFZ widzi potrzebę opieki nad schorowanymi staruszkami i daje na to pieniądze- W powiecie oprócz wydatkowania pieniędzy na drogi w pola w Mircu czy Pawłowie istnieją potrzeby ludzi starszych chorych i samotnych-więc ruszać mózgownicą panowie z zarządu powiatu bo za coś bieżecie pieniądze i to nie małe .

Profesror Ciekawski | 2019-07-10 13:02:31 napisał(a):

"Ale pewne prawdopodobieństwo i nadzieję mamy" – powiedział Jerzy Materek. Czyli nic z tego:). Ale tak to jest jak Pinky i Mózg codziennie zdobywają władzę nad gminą, powiatem i pewnie niedługo całym światem. Miłego dnia synowi i tacie życzę.

Gość | 2019-07-10 13:06:43 napisał(a):

Nikt nie zauważa tego jak pomalutku szpital i jego otoczenie przypominają krajobraz przemysłowy.Właściwie to nie pomalutku,trwa to od dawna.Obecnie chce się sfinalizować pewien etap dla kogoś komu zależy na dobrym połączeniu transportowym (a więc droga-przebicie przez stary szpital ,tereny przyległe też są smakowitym kąskiem.Chorzy ludzie mają dawkowane wszystkie uciążliwości jakie tylko są możliwe.Jest przemysł?Jest.Jest szmaciarnia?Jest.Są ciężkie samochody,wzbijające kurz?Są.Czego nie ma?Oazy spokoju,należnemu temu miejscu (park ,strefy odpoczynku )

Dziad | 2019-07-10 13:25:00 napisał(a):

Sprzedaje gmina , sprzedaje powiat, wyjedziecie na tym jak Zabłocki na mydle, wybudujcie jeszcze spalarnie i super.

esteta do gościa | 2019-07-11 20:36:12 napisał(a):

A kto tu dba o estetykę i spokój przejdż sie ulicą Górną od strony domków, gdzie ludzie często spacerują. Krzywe chodniki, a blok 7 pomalowany tak agresywnie, że widok z ulicy na domki na których stoi blok 7 jest przerażający. Każdy domek innego koloru, a nad domkami wyłania się blok na razie dwukolorowy.widok okropny. Przy tym kolorze widać jak blok stoi bliziutko na domkach. okropnie to wyodrębniono blokowisko. Poziom agresji rośnie

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie