Stowarzyszenie JES i gmina Starachowice wśród liderów samorządności

5738.nsmed

Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice i władze Starachowic odebrały nominację do nagrody Super Samorząd 2013 r. pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, za działania w akcji Masz Głos Masz Wybór w ubiegłym roku. Uroczysta gala odbyła się w Pałacu Prezydenckim. 

Nominowanych do nagrody Super Samorząd 2013 było jedynie 13 organizacji i samorządów z całej Polski, wśród nich Starachowice jako jedyne w województwie świętokrzyskim. Na uroczystej gali Starachowice reprezentowali: Piotr Babicki - prezes, Maciej Myszka – zastępca prezesa, Ewa Babicka i Ewelina Gołyska - członkowie Stowarzyszenia JES oraz Małgorzata Szlęzak - zastępca prezydenta Starachowic i Wioletta Grosicka – partner młodzieży w Urzędzie Miejskim.

- Znalezienie się w gronie nominowanych traktujemy jako zaszczyt i  czujemy dużą satysfakcję. Nasze działania udowadniają, że warto pracować u podstaw na rzecz przyjaznych i uczciwych Starachowic. Kto w Polsce da nam lepsze referencje niż Fundacja Batorego? – mówi Piotr Babicki, prezes Stowarzyszenia JES.

Organizatorzy w następujący sposób uzasadnili nominację i  przedstawili sylwetkę organizacji: Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice skupia osoby wrażliwe na problemy miejscowej młodzieży i chcące angażować się w życie swojego miasta. W maju 2013 roku członkowie stowarzyszenia doszli do wniosku, że wskazane jest powołanie pełnomocnika miasta ds. młodzieży. Wspólnie z innymi organizacjami (przyp. JES: Grupą projektową For a Better Future, Stowarzyszeniem Słoneczna Integracja, Młodzieżową Radą Miasta Starachowice, Młodzieżową Radą Miasta Wąchock) i przedstawicielami urzędu (w tym wiceprezydent) zbierali informacje o tym, jak wygląda współpraca młodych ludzi i władz samorządowych w innych miastach.

Zorganizowali też poświęcone tej tematyce spotkanie przedstawicieli samorządów z całej Polski. Dzięki zbieranej wiedzy, wypracowywali model najodpowiedniejszy dla Starachowic, a w listopadzie w Urzędzie Miasta powołano pełnomocnika. Warto podkreślić, że sprawy młodych mieszkańców zostały potraktowane bardzo poważnie, co zasługuje na szczególne uznanie, gdy weźmie się pod uwagę nadzwyczajne okoliczności – prezydent miasta wyłączony jest z życia publicznego ze względu na zarzut korupcji i odbywaną karę.

Nagrodzone zostały organizacje i samorządy z Radomia, Mirska, Kozielic, Międzychodu i Barczewa.

Laureatów wybrało jury w składzie: Ewa Barlik (dyrektorka Biura Stowarzyszenia Gazet Lokalnych), Nathalie Bolgert (członek Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego), prof. Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego), Przemysław Radwan (dyrektor Stowarzyszenia Szkoła Liderów).

Informacja nadesłana

Dodane: 01.03.14 | Odsłony: 448 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

z Mirska | 2014-03-01 09:23:56 napisał(a):

W Pałacu Prezydenckim, z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierda Dziekońskiego wręczono nagrody Super Samorząd 2013 przyznane w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór Fundacji Batorego. Honorowy patronat nad nagrodą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
– Doceniam zaangażowanie samorządów, które uczestniczą w programie. Pokazują Państwo, że celem samorządności jest nie tylko dobra organizacja, ale także otwartość na potrzeby mieszkańców i spełnianie ich oczekiwań – napisał w liście do uczestników gali wręczenia nagrody Super Samorząd 2013 Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Laureatami Nagrody Super Samorząd 2013 zostali:
Parlament Młodzieży Miasta Radomia i władze samorządowe Radomia
Sołectwo Rębiszów i władze samorządowe gminy Mirsk
Stowarzyszenie „Kuźnia Inicjatyw Niebanalnych” i władze samorządowe gminy Kozielice
Stowarzyszenie Nowy Międzychód i władze samorządowe gminy Międzychód
Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” i władze samorządowe gminy Barczewo

opisano to na stronach www.batory.org.pl


http://www.maszglos.pl/2014/02/nagrody-super-samorzad-2013-wreczone/

jerry | 2014-03-01 18:45:42 napisał(a):

Ale wśród laureatów i wyróżnionych stowarzyszenia nie ma, więc nie przesadzajmy z lansem:)

wyniki na stronie: http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,912,nagrody-super-samorzad-2013-rozdane.html

andrzej | 2014-03-02 13:27:06 napisał(a):

Trochę jaśniej:
http://www.jes.org.pl/2014/03/02/super-samorzad/

news | 2014-03-03 15:06:18 napisał(a):

Obiektywnie rzecz biorąc to własnie prof. Stępień kilkakrotnie na łamach prasy wyjaśniał zjawisko patologii w samorządzie.
Tłumacząc, że w Starachowicach tak nie może być w majestacie obowiązującego prawa.
Już dawno powinien zostać powołany komisarz.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie