Stromy odcinek ulicy Kościelnej z zejściem w kierunku Rynku. Przydałaby się barierka

18040.nsmed

Zdaniem radnego Dariusz Nowaka jest potrzeba postawienia barierki z poręczą na ul. Kościelnej wzdłuż chodnika od parkingu naprzeciw kościoła pw. Świętej Trójcy w dół ulicy do pierwszej posesji prywatnej. Na wniosek starszych osób radny zwrócił się w tej sprawie z pismem do prezydenta miasta Marka Materka. 

„(...) Składając ten wniosek, realizuję prośbę osób starszych, które mają problem z bezpiecznym poruszaniem się po tym chodniku zwłaszcza w okresie zimowym, gdy chodnik jest śliski. To proste i tanie rozwiązanie w postaci barierki pozwoli na przytrzymanie się poręczy i bezpieczne przejście tego odcinka ulicy. Poślizgnięcie się i upadek, zwłaszcza dla osób starszych zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu. Każde złamanie kości wiąże się cierpieniem, czasową lub stałą utratą zdrowia i problemami w funkcjonowaniu. W związku z tym proszę o pilną realizację wniosku i postawienie odpowiedniej barierki z poręczą” - czytamy we wniosku radnego.

- Pani Elżbieta Durlej jest jedną z wielu osób, które przewróciły się w tym miejscu. Upadek był bardzo groźny, pani Elżbieta upadła do tyłu i uderzyła głową o chodnik. Była mocno potłuczona i ponad miesiąc bolała ją głowa po tym upadku. Więcej osób mówiło mi, że przywróciło się w tym miejscu. Pomysł z postawieniem tam barierki, jest pomysłem innej osoby, pewnej starszej pani, która poprosiła, aby zgłosić tę sprawę do Urzędu Miasta - mówił podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej radny Dariusz Nowak. - Rzeczywiście barierka z poręczą do przytrzymania się jest dobrym pomysłem i pomoże osobom zwłaszcza starszym w bezpieczniejszym przemieszczaniu szczególnie w okresie zimowym gdy występuje śnieg lub oblodzenie. Osobiście też mogę potwierdzić, że w zimę gdy jest ślisko bardzo trudno tamtędy zejść. Spadek terenu sprawia, że trudno utrzymać się na nogach. To jest droga prowadząca z kościoła do Rynku i bardzo wiele osób w tym starszych tamtędy chodzi. Dlatego złożyłem ten wniosek i uważam, że barierka z poręczą powinna być jak najszybciej postawiona.

Dodane: 18.11.23 | Odsłony: 1242 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

Melodyna | 2023-11-18 17:33:07 napisał(a):

oho, zblizaja sie wybory samorzadowe

Jedyna.. | 2023-11-18 21:55:56 napisał(a):

...stroma ulica w mieście...Może schody ruchome..

Aa | 2023-11-19 20:26:25 napisał(a):

Ten radny to już nie wie czym ma zaistnieć
Masakra jakaś. Położenie miasta sprawia że prawie wszędzie musiałby być barierki hahaha

Ups...... | 2023-11-20 21:54:34 napisał(a):

.....

obserwator | 2023-11-21 07:44:35 napisał(a):

To prawda przed wyborami Radny Nowak robi się wielkoduszny bo chce żeby na niego głosować drwina takich radnych nam nie potrzeba czas się rozstać

Morus | 2023-11-21 16:08:09 napisał(a):

Jak będzie ślisko w zimie, to w całym mieście, nawet na prostej drodze można "wywinąć orła", bo sprzątanie chodników ze śniegu i lodu nie jest wykonywane należycie.
Radny powinien przekonać prezydenta, żeby zmienił swoje nastawienie w tej kwestii,
bo w przeciwnym razie barierki należałoby ustawić na wszystkich chodnikach.
Pamiętam jak w ostatnią zimę, pani Maria Derra sprzątała śnieg pod urzędem miasta, bo trudno tam było dojść piechotą. Obywatelowi prezydentowi Materkowi, to nie przeszkadzało, że inni obywatele, najczęściej starsi, mieli problem, żeby dojść do UM. Niech radny wpłynie na Materka, żeby nakazał porządne sprzątanie, a jak się nie da, to zamontował barierki w całym mieście i dołożył więcej spoczników,
może być pod hasłem: " 400 spoczników na 400-lecie Starachowic".

do Jedyna | 2023-11-23 18:12:43 napisał(a):

Ta barierka jest bardziej potrzebna dla mieszkańców Starachowic niż na przykład napis STARACHOWICE pod górą Trzech Krzyży przed wiaduktem. Napis kosztował duże pieniądze a jest praktycznie nie widoczny i nie przydatny.
Oczywiście kto ul. Kościelną w tym miejscu nie chodzi bo mieszka gdzie indziej, to nie wie jak tam jest zimą i nie powinien się wypowiadać. Osobom z tamtej okolicy na pewno się przyda, o co zresztą mieszkańcy sami postulowali. Zatem co tu krytykować.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie