Sukces świętokrzyskiej Europosłanki - została wiceprzewodniczącą Komisji Rynku Wewnętrznego w PE

11540.nsmed

Europosłanka Grupy EPL Róża Thun pracująca już trzecią kadencję w Parlamencie Europejski została wybrana wczoraj 10 lipca br. na wiceprzewodniczącą Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów IMCO. 

- Dziękuję za zaufanie członkom komisji. Wierzę, że uda nam się  w tej kadencji doprowadzić wiele spraw do końca. Na przykład obejmiemy treści cyfrowe prawem zakazującym geoblokowania. Musimy wrócić do niezałatwionego problemu podwójnej jakości produktów. Nie ma czasu do stracenia. Wspólny rynek to wielka sprawa, ale przede wszystkim to ciężka praca -                                                                                             powiedziała po głosowaniu Róża Thun.

W poprzedniej kadencji europosłanka pełniła funkcję wice-koordynatorki (z ramienia grupy EPL) w Komisji IMCO i była sprawozdawcą raportów legislacyjnych dot. zakazu geoblokowania, czy też poprawy bezpieczeństwa na drogach. Była zaangażowana w prace nad obniżką cen połączeń międzynarodowych oraz walczyła o przepisy zakazujące podwójnej jakości produktów.

Beata Szydło w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. 

Były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski został wiceprzewodniczącym komisji spraw zagranicznych PE.  

Robert Biedroń został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim.

Były komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego.

Zdzisław Krasnodębski został z wybrany na wiceprzewodniczącego komisji przemysłu, badań naukowych i energii.

Europoseł Ryszard Czarnecki został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Petycji w Parlamencie Europejskim

Europoseł Krzysztof Hetman został wiceprzewodniczącym Komisji Rozwoju Regionalnego

Fot. FB Róża Thun 

Dodane: 11.07.19 | Odsłony: 6

Komentarze użytkowników

Unita | 2019-07-11 08:01:59 napisał(a):

Gratulacje dla Pani Róży. A dla Szydłowej znowu 27 do 1 .

sts | 2019-07-11 10:51:58 napisał(a):

Trzecia kadencja walki przeciw Polsce i Polakom w donoszeniu na Polskę i opluwaniu nas na forum międzynarodowym. Największy sukces dla tej pani to kasa sięgająca setki milionów zł jaką zgarnęła i jeszcze jej mało.

Demokracja | 2019-07-11 12:16:37 napisał(a):

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Pisowcy zastanówcie się nad wynikiem 27:21 i wyciagnijcie wnioski. Chyba widzicie, że wasza strategia kontestowania demokratycznego ładu prowadzi donikąd? I to bardzo dobrze, że wy obrywacie, ale niestety Polska dostaje rykoszetem.

aa | 2019-07-11 12:19:40 napisał(a):

Żenada. Ale czemu mnie to nie dziwi

Patrzący z boku | 2019-07-11 12:47:33 napisał(a):

Bardzo bym prosił, o podanie bezpośrednich działań Pani Róży dla naszego miasta. Można w punktach wyliczyć, co miasto zawdzięcza tej Pani, oprócz Prezydenta - bo to rozumie się samo przez się.

sts | 2019-07-11 19:16:28 napisał(a):

Do poprzednika na pewno się nie doczekasz bo nic nie zrobiła i nie zrobi. Ja bym tylko chciał aby przestała nas szkalować i nie szkodziła Polsce. Bo po to ją wybrano aby wykazywała się odrobiną patriotyzmu.

ja | 2019-07-12 19:37:30 napisał(a):

Demokracja...Unita ZWYKLI idioci.Zastanówcie się * nad tym co piszecie.Co takiego dała Wam wasza Róża von jakaś tam?

Miasto nad Kamienną | 2019-07-13 08:19:34 napisał(a):

Tak,ta pani Róża to mentor nad mentorami...znawca jakich mało i to prawie w każdej dziedzinie.

@Unita | 2019-07-16 22:11:26 napisał(a):

Jak widzisz czas pokazał,że w przypadku 27:1 Polska miała rację!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie