Sukcesy trójboistów

9829.nsmed

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Trójboiści siłowi starachowickiego „Wikinga” nie zwalniają tempa. Nasi sportowcy w weekend rywalizowali w Kielcach na Mistrzostwach Polski juniorów oraz weteranów w klasycznej odmianie tej dyscypliny.

Dziewięć medali zdobyli reprezentanci Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking” podczas rozgrywanych w Kielcach zmagań najlepszych trójboistów z kraju w kategorii juniorów oraz weteranów. W stolicy województwa świętokrzyskie tytuły mistrzowskie wywalczyły Nadia Famulska, Hubert Kończak oraz dwójka naszych weteranów.

Medale naszych

W rywalizacji juniorek nasze zawodniczki zdobyły dwa medale. Nadia Famulska wygrała w kategorii do 52 kg wśród 16-latek, a Klaudia Saramak zdobyła brązowy medal w rywalizacji do lat 20.

W kategorii juniorów do lat 16 nasi trójboiści zdobyli dwa medale. W kategorii do 59 kg trzeci był Łukasz Derlatka. W kategorii do 66 kg Przemysław Derlatka uzyskał wynik 327,5 kg i zdobył srebrny medal mistrzostw.

Sukces Huberta

Najwięcej radości kibicom trójboju siłowego w Starachowicach dostarczył jednak Hubert Kończak. Junior Wikinga wygrał zdecydowanie rywalizację w kategorii do 74 kg.

20-letni Kończak uzyskał łączny wynik 527,5 kg. W poszczególnych bojach „rozbił” swoich rywali wygrywając w nich pewnie. W przysiadzie starachowiczanin uzyskał 185 kg. W wyciskaniu leżąc zawodnik Wikinga uzyskał 117,5 kg. Na koniec dołożył 225 kg w martwym ciągu i w pięknym stylu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski.

Kończak pokonał w walce o tytuł mistrzowski Bartosza Szczepankiewicza z Kolbuszowej o 55 kg.

W rywalizacji juniorów do lat 20 medale zdobyli ponadto Filip Balicki oraz Adam Waczyk. Balicki był drugi w dwuosobowej stawce zawodników. Waczyk wywalczył brązowy medal w kategorii do 93 kg.

W Kielcach złote medale Mistrzostw Polski zdobyli również dwaj nasi weterani. Marian Jeziorski uzyskał wynik 320,5 kg, a Eugeniusz Jeżewski zakończył trójbój z wynikiem 273 kg.

fot. FB Wiking

Dodane: 24.04.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie