SWIMRUN, Wióry 2017. Relacja po zawodach

8981.nsmed

W minioną niedzielę, 3 września, na zbiorniku Wióry, odbył się pierwszy w Polsce historyczny swimrun -  Swimrun Wióry 2017. Swimrun to najszybciej w tym momencie rozwijająca się dyscyplina sportów wytrzymałościowych na świecie, obecnie swimrunowe wyścigi organizowane są w kilkudziesięciu państwach na świecie i każdego roku do rodziny swimrun dołączają nowe kraje. W tym roku dołączyła także Polska.

Swimrun to młoda dyscyplina sportu pochodząca ze Szwecji, łącząca bieganie z pływaniem i rywalizacją w parach. Zawody rozgrywane są w czystych, dzikich i pięknych miejscach. Pływanie odbywa się na otwartych zbiornikach wodnych, a odcinki biegowe po terenach je okalających.

Impreza Swimrun Wióry 2017, zorganizowana dzięki współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Ostrowcu, zakończyła się pełnym sukcesem, nad Wióry przybyło ok 90 zawodników z całej Polski a także z zagranicy. Mieliśmy przyjemność gościć wiele osobistości ze świata sportu – w zawodach uczestniczyli m.in. była drużynowa mistrzyni Polski w kajakarstwie górskim - Joanna Garlewicz, obecnie w czołówce kobiet w bieganiu górskim a także Piotr Biankowski  -pływak ekstremalny, triathlonista,  rekordzista Polski w pływaniu w zimnej wodzie na dystansie 1 mili "Ice Mile" . Także po stronie niesamowitych wolontariuszy mieliśmy mistrzów – pomagał nam m.in. Wojciech Probst - medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich na Ultra Dystansie.

Zawodnicy startowali na dwóch dystansach – sprint i long. Sprint wynosił 10 km (2km pływania i 8 km biegu) zaś long mierzył ok 33 km (4,6 km pływania i 28 km biegu).  Wszyscy zawodnicy z uśmiechami na twarzy dotarli do mety i zapowiadają, że wrócą za rok.

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie lokalnej społeczności. Organizatorzy chcieliby podziękować wójtowi Pawłowa, Waśniowa oraz burmistrzowi Kunowa za przychylność, kierownictwu RZGW za udostępnienie akwenu, Kole Gospodyń Wiejskich z Brzezia za wykarmienie uczestników zawodów, strażakom z OPS Pawłów i lokalnej Straży Rybackiej za wsparcie i pomoc a także Starachowickiej Grupie Ratownictwa Wodnego za profesjonalizm w zabezpieczeniu odcinków wodnych.

Organizatorzy imprezy Swimrun Wióry - Jędrek Maćkowski i Rafał Bebelski – to pierwszy polski swimrun team. Rok temu na debiut wybrali jedne z najtrudniejszych zawodów swimrunowych na świecie – norweskiego Rockmana, postawili sobie za cel promocję tej dyscypliny sportu w naszym kraju oraz chcą organizować zawody takie, których trudy zawodnicy wspominać będą jeszcze długo za linią mety. 

Parterami imprezy były firmy: Dare2 tri, Kielecki Park Technologiczny, Ice Bug, Seger , Buskowianka,  Beerlab, Nutrinica a także Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Honorowy patronat nad zawodami objęła Ambasada Królestwa Szwecji w Warszawie.

            Reklama

WYNIKI SWIMRUN WIÓRY 2017

Długi dystans (33 km ), kategoria open

1 miejsce - Joanna Garlewicz i Bartłomiej Czyż - (Goswimrun.pl Team, Kraków) czas:4:16:39

2 miejsce - Emil Wydarty i Maciej Żywek - (Elkapitano.pl, Gdańsk) czas:4:20:52

3 miejsce - Tomasz Sakuta i Wojtek Ptak - (Triathlon Mietków Team/Litwin Triathlon Team, Wrocław) czas: 4:25:04

Krótki dystans (10 km), kategoria open

Mateusz Błaszczyk i Jakub Brzóska (TS Akwedukt Kielce, Oblęgorek) czas- 01:27:07

Jacek Śliwiński i Edyta Korczak (UKS Dwójka Tczew) - czas:01:21:17

Zuzanna Gasiewska i Piotr Biankowski   (Blue Power Team, Rumia)  01:23:48

Szczegołówe wyniki: http://sts-timing.pl/event/swimrun-wiory/

Więcej info: www.goswimrun.pl, facebook.com/goswimrunpl/

Informacja nadesłana

Dodane: 07.09.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie