Szkoły w Starachowicach wznawiają zajęcia

11211.nsmed

 

 

Z danych na chwilę obecną [24.04.2019r., godz. 16.30] strajk nauczycieli w Starachowicach jest zawieszony we wszystkich przedszkolach oraz w Szkołach Podstawowych nr 2,6,11,12,13 i Gimnazjum nr 1.

 

Dodane: 24.04.19 | komentarze (36)

Komentarze użytkowników

gość | 2019-04-24 17:47:07 napisał(a):

To po co strajkuje sp. 9 i 10 ? Przecież to bez sensu i koniec.To w tamtych szkołach szefowej nie posłuchali ?

połówka belfra | 2019-04-24 19:01:37 napisał(a):

kochani nauczyciele wypadliście jak dupki wołowe. Po cu było strajkować jak przeprowadziliście egzaminy. Trzeba było zrobić okupacje szkól i nikogo nie wpuszczać. A tak to egzaminy się odbyły a wy potraciliście zarobki. Ten bolszewicki rząd wie jak należny się obchodzić z wami . Oni jak dawni bolszewicy krótko za twarz i zmieniamy prawo. Tak samo trzeba z nimi postępować . A tak to wymiękliście i lipa. Dzieci sobie dadzą radę egzaminy mogły się przesuną. A dalszym działaniem rządu będzie rozwalenie wasz. Tak zrobią że się posypia etaty i pójdzie z was dużo na bruk. Zostaną wierni PIOSowscy towarzysze. No i te sondaże kto was nie popierał wieśniaki i prostaczkowie z zawodowym wykształceniem.

gość do połówki | 2019-04-24 19:12:41 napisał(a):

Bo jak dają to trzeba brać a nie wymyślać cuda na patyku,takich grup zawodowych ,które mogłyby strajkować i żądać 30 % podwyżki to jest jeszcze kilkanaście.A poza tym Broniarz i ZNP to nie wszyscy nauczyciele,przez lata byli częścią SLD zanim ten został jednolitą partią.

Belfer emeryt | 2019-04-24 21:21:19 napisał(a):

Mam jeszcze paski z wypłat i gdyby mi wtedy dali obecne podwyżki to miałbym zdecydowanie wyższą emeryturę. Pracowałem po 40 h/tydzień i nie dostałem ani grosza za programy autorskie i wyposażanie pracowni. Nauczyciele uwiedzeni przez terrorystę broniaża weżcie się do roboty nie szantażujcie młodzieży.

Obtel | 2019-04-25 08:28:29 napisał(a):

No i "rura zmiękła". I jak Was szanować, no jak...?
"Deforma" edukacji trwa nadal

jojo | 2019-04-25 09:13:38 napisał(a):

Partia niszczy edukację, bo debilami się łatwiej rządzi. A jak widać mają kim, bo oczy sobie dajecie za tych oszołomów wydrapać. A oni za nasze się z ciemnego ludu śmieją. Zaraz uciekną jak szczury do niedobrej UE po to żeby mieć po 20 tysięcy euro emeryturki. A Wy swoim żałujecie, ludziom, którzy kształcą i wychowują wasze dzieci. No cóż, za komuny też ludzie uważali, że tylko partia jest cacy. Wstyd jak polak dla polaka najgorszym wrogiem a ci co nas doją jak mogą są bogami z małym bożkiem na czele.

do jojo | 2019-04-25 10:52:16 napisał(a):

"Wstyd jak polak dla polaka najgorszym wrogiem..."


Biedny mały uczony nienawistniku. Tak Cię ci nauczyciele wykształcili, że Polak piszesz z małej litery. Rzeczywiście WSTYD.
Ci biedni nauczyciele pracujący najkrócej w Europie jak tylko jest oferta podwyżki płacy ale w zamian za dodatkową pracę to nawet nie chcą rozmawiać. Ci, którzy nie chcą klasyfikować maturzystów powinni być wyrzuceni na zbity pysk. To nie są żadni pedagodzy a szantażyści.

jojo | 2019-04-25 12:07:38 napisał(a):

Bo na Polaka trzeba sobie zasłużyć... a Ty, pisząc w ten sposób udowadniasz, że nie masz pojęcia o pracy nauczyciela. Każdy normalny marzy o pracy 8 godzin, a Ty nie wiesz o czym mówisz.

do jojo | 2019-04-25 12:42:09 napisał(a):

"Bo na Polaka trzeba sobie zasłużyć... "

myślał, myślał i wymyślił :)


"a Ty, pisząc w ten sposób udowadniasz, że nie masz pojęcia o pracy nauczyciela. Każdy normalny marzy o pracy 8 godzin, a Ty nie wiesz o czym mówisz."



Nie rozśmieszaj mnie :))))
Mam żonę, szwagierkę i bliskiego kolegę, którzy są nauczycielami więc te bajki o zapracowanych pedagogach zostaw sobie dla naiwnych. Nie wspomnę już o 3 miesiącach urlopu w roku, rocznych urlopach zdrowotnych czy o całkiem niezłych pensjach nauczycieli dyplomowanych (zwłaszcza za te 5-6 godzin pracy dziennie).

jojo | 2019-04-25 13:09:00 napisał(a):

Gdybyś rzeczywiście miał żonę, szwagierkę i kolegę nauczyciela to byś tych bredni o 3 miesiącach urlopu nie opowiadał. Także nie będę dyskutować z trollem bez pojęcia.

Maria | 2019-04-25 13:19:50 napisał(a):

Gimnazjum nr 4 dziś, 25 kwietnia, też wznowiło zajęcia.

do jojo | 2019-04-25 13:49:28 napisał(a):

"Gdybyś rzeczywiście miał żonę, szwagierkę i kolegę nauczyciela to byś tych bredni o 3 miesiącach urlopu nie opowiadał. Także nie będę dyskutować z trollem bez pojęcia."

Jak zwykle epitety i brak argumentów.
Wiem, wiem, nauczycielskie wakacje to oczywiście analizowanie wyników, opracowania, rady, nasiadówki, rekrutacje etc. Sam nie wiem dlaczego żona jedzie z nami na te dwa tygodnie nad morze zamiast siedzieć w domu i przygotowywać program na nowy rok szkolny :))

A Ty drogi jojo zamiast strzelać focha spójrz w lustro albo idź do spowiedzi i nie grzesz więcej - zwłaszcza publicznie.

Poniżej link do artykułu Gazety Prawnej n/t wolnych dni od pracy naszych nauczycieli.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/655089,nawet-80-dni-tyle-wolnego-ma-polski-nauczyciel.html

Ja | 2019-04-25 15:11:06 napisał(a):

Mężu nauczycielki przedstaw się nazwiskiem żeby żona dowiedziała się jako " skarb" ma w domu.

Z sieci | 2019-04-25 15:12:58 napisał(a):

Szanuję pewną nauczycielkę od matematyki - stara data pewnie dlatego nie strajkuje, uczy cały czas i mówi jestem tu dla dzieci nie dala pieniędzy :) powiedziała to też w pokoiku nauczycielskim pozamiatała 23 nauczycielki, dodała jeszcze że wstyd mi za was, że kosztem dzieci chcecie się wzbogacić bo w końcu jak to nie wasze dzieci to was nic nie interesuje , na odchodne jeszcze jak zamykała drzwi dodała że na szacunek trzeba sobie zapracować, a dzieci kochać trzeba jak swoje, bo każde dziecko ma prawo do wiedzy którą wy im odbieracie.

do Ja | 2019-04-25 15:34:48 napisał(a):

"Mężu nauczycielki przedstaw się nazwiskiem żeby żona dowiedziała się jako " skarb" ma w domu"

Nazwisko? Wolne żarty. Żebyście mogły urządzić lincz? Zmierz się na argumenty, do tego nazwisko nie jest potrzebne.

Jeśli chodzi o moralność mamy z żoną zbieżne poglądy więc ona, a także kilka innych osób nie strajkowało. Mógłbym wiele napisać o docinkach i presji jakie wywierały strajkujące "koleżanki" ale przemilczę to, bo słowo mobbing jest najdelikatniejszym jakie ciśnie mi się na usta, a nie chcę używać epitetów, żeby nie być do Was podobnym.

do Obtel | 2019-04-25 19:16:12 napisał(a):

i wasze dzieci tę deformę przejdą

do Obtel | 2019-04-25 19:17:47 napisał(a):

Ty nas nie musisz szanować pożałuj swoich dzieci

do dojojo | 2019-04-25 19:20:10 napisał(a):

widać ci twoi się nie przykładają i tak trzymać!

do z sieci | 2019-04-25 19:21:37 napisał(a):

Bardzo górnolotnie

Do męża | 2019-04-25 19:32:44 napisał(a):

A to pan tak się darł pod szkołą. Jest pan sławny.

Mąż | 2019-04-25 20:25:30 napisał(a):

Jak zawsze. Zero argumentów, żadnych faktów, a wyłącznie epitety, konfabulacje, docinki. Po co Wy kończyłyście to WSP w Kielcach skoro nie lubicie tej pracy, nie lubicie dzieci, nie szanujecie rodziców, a jedynym Waszym postulatem jest kasa misiu kasa. Gdyby nie dzisiejsza nowela ustawy oświatowej umożliwiająca klasyfikacje z pominięciem nauczycieli - szantażystów to pewnie jeszcze bidulki byście parę dni strajkowały, żeby zrobić na złość maturzystom i oczywiście rządzącym.

Iza | 2019-04-25 20:27:23 napisał(a):

Dlaczego SP nr 10 rozpoczyna lekcje dopiero 6 maja 2019 roku?

Waldi | 2019-04-25 20:30:06 napisał(a):

No właśnie czemu dziesiątka strajkuje, kiedy podjeto na wysokim szczeblu inne decyzje - cztery tygodnie bez nauki.

Do męża | 2019-04-25 20:58:24 napisał(a):

WSP z Kielc nie znam. Są jeszcze inne uczelnie, które kończyli nauczyciele. Argumentów używa się z podczas dyskusji gdy wiemy z kim rozmawiamy, a nie z anonimami, którzy sypią inwektywami.

Mąż | 2019-04-25 22:37:39 napisał(a):

"WSP z Kielc nie znam."
Wyższa Szkoła Pedagogiczna. Znaczna część starachowickich nauczycieli to właśnie absolwenci kieleckiej WSP. Do dziś krążą legendy jak niski poziom można było reprezentować a mimo to ukończyć z dyplomem tą zasłużoną dla ZNP-owskiego nauczycielstwa uczelnię.|



"Argumentów używa się z podczas dyskusji gdy wiemy z kim rozmawiamy, a nie z anonimami"

Dyskusję na argumenty można prowadzić również na forum internetowym, ponieważ nie chodzi o to kto mówi ale co się mówi. Są portale dyskusyjne na wysokim poziomie merytorycznym gdzie prawie nikt nie podpisuje się nazwiskiem trzeba tylko mieć COŚ do powiedzenia.

"którzy sypią inwektywami"

Proszę wymienić te moje inwektywy (obelgi, wyzwiska), to raczej domena nauczycielstwa et consortes.

Do męża | 2019-04-26 06:19:55 napisał(a):

Brakło wyczucia " WSP z Kielc nie znam" to była ironia. A tak na marginesie to udziela się pan pod wszystkimi artykułami i wszystkich i wszystko krytykuje i ocenia. Może należy spojrzeć w lustro i zrobić rachunek sumienia, chyba, że nie może już pan na siebie patrzeć przez te wszystkie wpisy.

Mąż | 2019-04-26 12:14:50 napisał(a):

"A tak na marginesie to udziela się pan pod wszystkimi artykułami i wszystkich i wszystko krytykuje i ocenia."

To nieprawda. Udzielam się pod artykułami dotyczącymi nauczycielstwa, a krytykuję tych, którzy dzieci i młodzież sprzedali za kilkaset złotych i sprzeniewierzyli się etosowi tego pięknego zawodu.


"Może należy spojrzeć w lustro i zrobić rachunek sumienia, chyba, że nie może już pan na siebie patrzeć przez te wszystkie wpisy."

Moje wpisy są zgodne z moim światopoglądem i ogólnie przyjętymi normami moralnymi więc chętnie patrzę w lustro tym bardziej, że jestem przystojny :).

Żona męża i matka | 2019-04-27 12:51:41 napisał(a):

Każdy ma skarb na własną miarę... Idealny ten mój mąż oczywiście nie jest, bo i ja nie jestem. A któż z piszących tutaj podał swoje dane, przedstawił się inaczej niż nikiem????
Nie strajkowałam, pracowałam i jestem z tego faktu bardzo zadowolona, bo mam to szczęście, że robię to co kocham, tym się pasjonuję i najwyższą ocenę wystawiają mi moi klienci czyli uczniowie i rodzice. A że jestem tak łasa na ich chwalbę to nie potrafiłam z tego zrezygnować, bo od razu czuć było co się święci i jakie tego będą skutki. Nauczyciele (wszyscy) do stali rykoszetem. Straty dla samych nauczycieli, obecnie panującej atmosfery w szkołach i placówkach oświatowych są ogromne. Na szali położone zostały podstawy etyczne, prawne, konstytucyjne (gdzież teraz szukać obrońców konstytucji, gdy prawa dzieci były łamane??!!!), relacje koleżeńskie, podstawowe wartości. Jestem tez matką - i w tej roli i w zawodowej także poniosłam konsekwencje, bo musiało przecież być dotkliwie. Było. Po owocach zaś poznamy.
Mojego męża, który się tu z zaangażowaniem udzielał cenię za prawość, spójny system wartości i odwagę wyrażania swoich przekonań bez obrażania innych. I za wiele innych rzeczy, choć do ideału Mu bardzo daleko.
Życzę wszystkim, którzy muszą się po tym wszystkim pozbierać (sobie też) powrotu do spokojniejszej normalności i zamiłowania do tego co robimy, co stanowi nieocenioną wartość samą w sobie. A biedna i pokrzywdzona się nie czuję.

odpowiedź | 2019-04-27 12:54:23 napisał(a):

Dobrze, muszą wznowić, jednak 2 i pół tygodnia bez wynagrodzenia za pracę to sporo!

Do żona męża | 2019-04-27 14:34:33 napisał(a):

Ale trzeba mieć ego żeby twierdzić że 95 procent strajkujących się myli a ty masz rację. A strajkowalismy właśnie dla dobra dzieci i to wielu kolejnych pokoleń.

Do .... | 2019-04-27 15:35:08 napisał(a):

Fanatyków się nie przekona więc szkoda czasu.

Żona męża i matka | 2019-04-27 17:42:36 napisał(a):

Każdy ma skarb na własną miarę... Idealny ten mój mąż oczywiście nie jest, bo i ja nie jestem. A któż z piszących tutaj podał swoje dane, przedstawił się inaczej niż nikiem????
Nie strajkowałam, pracowałam i jestem z tego faktu bardzo zadowolona, bo mam to szczęście, że robię to co kocham, tym się pasjonuję i najwyższą ocenę wystawiają mi moi klienci czyli uczniowie i rodzice. A że jestem tak łasa na ich chwalbę to nie potrafiłam z tego zrezygnować, bo od razu czuć było co się święci i jakie tego będą skutki. Nauczyciele (wszyscy) do stali rykoszetem. Straty dla samych nauczycieli, obecnie panującej atmosfery w szkołach i placówkach oświatowych są ogromne. Na szali położone zostały podstawy etyczne, prawne, konstytucyjne (gdzież teraz szukać obrońców konstytucji, gdy prawa dzieci były łamane??!!!), relacje koleżeńskie, podstawowe wartości. Jestem tez matką - i w tej roli i w zawodowej także poniosłam konsekwencje, bo musiało przecież być dotkliwie. Było. Po owocach zaś poznamy.
Mojego męża, który się tu z zaangażowaniem udzielał cenię za prawość, spójny system wartości i odwagę wyrażania swoich przekonań bez obrażania innych. I za wiele innych rzeczy, choć do ideału Mu bardzo daleko.
Życzę wszystkim, którzy muszą się po tym wszystkim pozbierać (sobie też) powrotu do spokojniejszej normalności i zamiłowania do tego co robimy, co stanowi nieocenioną wartość samą w sobie. A biedna i pokrzywdzona się nie czuję.

Xx | 2019-04-27 17:46:26 napisał(a):

Chyba kopiuj wklej się zacięło.

Do żona męża | 2019-04-27 19:20:19 napisał(a):

Ego ma każdy, ale inaczej ukształtowane....Jakim trzeba być konformistą, żeby manipulować sobą i innymi, przekłamywać statystyki, aby swoją tak zwaną rację udowodnić. Ja nie muszę nikomu nic udowadniać - jak się ma inny kręgosłup to się inaczej chodzi. Za uznanie dla mego ego dziękuję, o jeszcze jak.....:)
A dobro wyszło z wora aż strach. To tak jakby udowadniać blondynce, że powinna się dobrze czuć jako brunetka. Niech sama wybierze i czuje. Skoro mój interlokutor tutejszy ma się z tą sytuacją dobrze, to niech się czuje...Ja mogę czuć i wyrażać po swojemu - wolę szklankę do połowy pełną niż do połowy pustą. Ot co... Nieustająco życzę radości życia.

Szwagierka żony męża | 2019-04-27 19:41:40 napisał(a):

"Ale trzeba mieć ego żeby twierdzić że 95 procent strajkujących się myli a ty masz rację."

Nie trzeba mieć wybujałego ego ale trzeba mieć moralne zasady i odwagę cywilną żeby kierować się nimi w życiu. Większość często się myli zwłaszcza w czasach takiej medialnej pralni mózgów. Kiedyś tłum krzyczał "Uwolnić Barabasza" - ciekawe czy miał rację?

"A strajkowalismy właśnie dla dobra dzieci i to wielu kolejnych pokoleń."

Mając wyłącznie jeden postulat 1000 zł do podstawy i albo go spełnicie albo sabotujemy egzaminy czy nie klasyfikujemy maturzystów strajkowaliście dla dobra dzieci i kolejnych pokoleń? Nie wiem czy naprawdę jeszcze ktoś uwierzy w te opowieści?

Zatroskana | 2019-04-30 15:36:58 napisał(a):

Pan który przed świętami organizuje zbiórki żywności w sklepach podczas strajku wyzywał nauczycieli od nierobów. Ciekawe czy jak przyjdzie czas zbiórki żywności to będzie oczekiwał, że te nieroby będą charytatywnie z młodzieżą zbierać żywności?