Szpital w Starachowicach. Jest nowa decyzja wojewody!

13762.nsmed

Jak informuje wojewoda świętokrzyski po dokonaniu oceny aktualnego stanu epidemiologicznego na obszarze województwa świętokrzyskiego, zachodzi ponowna potrzeba skonkretyzowania i uszczegółowienia zakresu świadczeń, jakich podmiot leczniczy Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach powinien udzielać w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Późnym popołudniem dyrekcja starachowickiego szpitala, otrzymała więc kolejną decyzję wojewody świętokrzyskiego, wydaną w dniu 14 października br. Która mówi, że Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w okresie od 14 października 2020 roku do odwołania, realizuje świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, poprzez zapewnienie w naszym podmiocie leczniczym      330 łóżek, w tym 29 łóżek respiratorowych oraz udzielanie świadczeń wyłącznie pacjentom z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w zakresach:

1) Choroby wewnętrzne,

2) Choroby zakaźne,

3) Chirurgia ogólna,

4) Ortopedia z traumatologią narządu ruchu,

5) Ginekologia i położnictwo,

6) Neonatologia,

7) anestezjologia i intensywna terapia,

8) kardiologia,

9) neurologia,

10) inwazyjne leczenie ostrego zespołu wieńcowego,

11) pediatria

12) okulistyka

13) medycyna paliatywna

14) dializoterapia

Niniejsza decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ochronę zdrowia i życia ludzkiego. 

Ponadto pragniemy poinformować, że Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej oraz Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla dzieci, od najbliższego poniedziałku, tj. 19 października br. wznawia przyjęcia pacjentów. 

Sytuacja jest dynamiczna, jednak na chwilę obecną poradnie specjalistyczne działające przy szpitalu, pracują bez zmian. Pacjenci po uzgodnieniu z lekarzem są przyjmowani na wizyty indywidualne, oczywiście z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” świadczy usługi w ramach teleporad, ale jeśli lekarz podczas takiej teleporady zdecyduje o konieczności zbadania pacjenta, odbywa się to po wcześniejszym uzgodnieniu z nim.

Bez zamian funkcjonuje Laboratorium, Diagnostyka Obrazowa, oraz Zakład Rehabilitacji Leczniczej.

Viva UbezpieczeniaReklama 

Dodane: 15.10.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

ochrona | 2020-10-15 08:46:00 napisał(a):

Pan wojewoda pisze, że jego decyzja o ewakuacji szpitala ma na celu ochronę życia ludzkiego. Wożenie chorych ludzi po całym województwie nazywa ochrona życia. Myślenie charakterystyczne dla PiS-u. Ciemny lud to kupi.. Jak widać wojewoda jest"wybitnym" specjalistą w tym zakresie...

Wezyr | 2020-10-15 09:22:06 napisał(a):

Czy władze szpitala, Materek, Babicki podjeli jakiekolwiek działania aby zapewnić dostęp mieszkańców naszego powiatu do świadczeń medycznych?
Czy monitorowany jest stan zdrowia pacjentów naszego szpitala przymusowo wypisanych do domów?
Co z pacjentami dializowanymi w naszym szpitalu? Czy szpital ma z nimi kontakt? Czy mają czym dojechać na dializy? Ile kilometrów teraz muszą każdego dnia pokonać?
Czy władze naszego miasta i szpitala mają plac B i C na wypadek znacznego wzrostu zarażonych wymagających hospitalizacji?
Czemu nie podejmuje się działań chroniących najbardziej zagrożonych wirusem-seniorów.
Dlaczego nasze władze nie działają tylko czekają na wytyczne rządu?

do przedmówcy | 2020-10-15 09:36:45 napisał(a):

Jakie władze takie działania.

Do Wezyr | 2020-10-15 09:42:27 napisał(a):

Hahahaha podejmowac dzialania? A kto siedzi w izolatorium u Filipa? Niektorzy nawet izolacje przechodza komfortowo

Kkk | 2020-10-15 12:36:58 napisał(a):

To już jest chore że wszystko chcą odwołać jedyny szpital w mieście którego zamykają na zakaźny niby dla chorych z covidem 19 takie bajki to dziecku mogą mówić tu chodzi coś innego niech się wypowiedzą ludzie co zarządzają szlitalem

Gość | 2020-10-15 13:38:50 napisał(a):

Zobaczcie skad zmarło najwiecej pacjentow na covid w wojewodztwie. https://echodnia.eu/swietokrzyskie/koronawirus-zbiera-tragiczne-zniwo-nie-zyje-kolejne-6-osob-ze-swietokrzyskiego/ar/c1-15236069

Bulwers | 2020-10-15 13:40:33 napisał(a):

Czyli tak-chory z glutem i bólem głowy no i oczywiście dodatni wynik-bo to wyrok ma miejsce w naszym szpitalu a osoba z udarem lub wylewem będzie worzona po całym województwie w celu szukania dla niego miejsca az w koncu wykituje w karetce no brawooo ciekawe kto zacto odpowie

senior | 2020-10-15 13:44:26 napisał(a):

Zaczoł się jesienny okres grypowy Gdzie są szczepionki. C w tej kwestii zrobił P. Materek, jak długo mamy czekać czy nie doczekać. Proszę o odpowiedż.

Ona | 2020-10-15 16:58:20 napisał(a):

Wypisany a właściwie wypchnięty ze szpitala moj tato, w gorszym stanie wyszedł niż do niego przyszedł . W wypisie lekarz napisał : w razie ....... natychmiastowy kontakt z lekarzem. Pytam się którym ?????Do przychodni ( tele) , do szpitala ? nie ma dla „ zwykłych” chorych szpitala, pogotowie?? Gdzie Go wywiozą ?? Czy mu ktoś udzieli pomocy ??Starszy człowiek , cierpiący , chory i taki ma być jego koniec bez pomocy , bez opieki ze strony lekarzy??? Serce mi pęka bo nie wiem co mam dalej robić ,pan wojewoda „zarządził „naszym jedynym szpitalem. Nie będę więcej komentować bo same niecenzuralne słowa cisną mi się na usta

J | 2020-10-15 18:15:57 napisał(a):

Jak jest z pracą medyków tego szpitala w innych placówkach medycznych ? Mają zakaz czy nie. Nie mogę tej informacji nigdzie znaleźć. W przypadku zakazu pracy mają mieć płacone jak na wiosnę czy też nie.

starachowiczanka | 2020-10-15 18:26:16 napisał(a):

wiecej ludzi umiera na inne choroby niz na cowid.nikt nie udziela pomocy jak człowiek naprawdę cierpi.Pogotowie jeżdzi bez lekarza co moze sanitariusz tylko przewieść do szpitala tylko gdzie. Po kilkunastu latach po raz piewrwszy wezwałam pogotowie do strasznych boli
brzucha niestety odmówiono przyjazdu,a przeciez to mógł byc też zawał.Tak działa słuzba zdrowia

Etf | 2020-10-15 18:49:07 napisał(a):

Zaczęło się znowu. Oby tylko nie wprowadzono lockdownu bo więcej ludzi zginie przez brak opieki medycznej niż na coronawirusa. Stosujmy się do obostrzeń. Jak uda się to wyhamować wszystko znormalnieje.

Do j | 2020-10-15 20:43:14 napisał(a):

Jeśli zabroniom lekarzom i pielęgniarkom świadczenia usług prywatnie, to wiele osób zostanie zupełnie bez pomocy medycznej. Narazie działają poradnie i aby tak zostało, ale na porady Nfz się czeka i wiele osób musi korzystać prywatnie.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie