Szymek ze Starachowic zdobył pierwsze miejsce w zawodach narciarskich

9630.nsmed

W sobotę 3 marca 2018r. w Kielcach odbyły się zawody „BLIZZARD CUP” PUCHAR GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek oraz Marszałka Świętokrzyskiego Adama Jarubasa. 

W zawodach (narciarstwo alpejskie) wziął udział uczeń 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 13 Szymon Pokrywka i zrobił to w najlepszy sposób, jaki tylko można sobie wymarzyć. Szymon zajął I miejsce w kategorii chłopców do 12 lat. - Jeżdżę na nartach od 3 lat. Odkąd zjechałem pierwszy raz, stało się to moją pasją i każdą wolną chwilę w zimie spędzamy na stoku. W tym roku dwukrotnie startowałem w zawodach, które zakończyły się dla mnie sukcesem (24.02.2018 zostałem wicemistrzem I zawodów SKI CHALLENGE w Krajnie w kategorii dzieci 10-13 lat). Szkoda, że sezon narciarski dobiega końca – powiedział Szymek a jego tata dodał, że Szymek uprawia narciarstwo alpejskie i jest tzw. samoukiem. Nie należy do żadnego klubu i nie pobiera żadnych lekcji prywatnych. Wszystko, co na razie osiągnął jest wynikiem jego zaangażowania i przyjemności jaką daje mu ten sport.


Reklama

Dodane: 04.03.18

Komentarze użytkowników

narciarz | 2018-03-04 14:52:20 napisał(a):

Bardzo fajnie. Też lubię pośmigać na stokach a dla dzieciaka to już frajda nie z tej ziemi. Fajna też forma aktywnego wypoczynku (lepsze to niż siedzenie w domu przed kompem). Gratulacje i powodzenia w dalszym szusowaniu.

gość | 2018-03-07 07:24:58 napisał(a):

Duże brawa i gratulacje dla młodego narciarza! Życzę dalszych sukcesów :-)

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie