Tereny za centrum handlowym nie nadają się na cele mieszkaniowe, ale pod ogródki działkowe

16489.nsmed

Jedna z lipcowych konferencji prezydenta miasta Marka Materka była poświęcona budowie nowych budynków wielorodzinnych oraz uwalnianiu terenów pod budownictwo jednorodzinne w Starachowicach. 

- Starachowice są tak usytuowane, że dokoła mamy lasy i tak naprawdę większość inwestycji, które może gmina realizować polega na tym, że miasto musi wyburzyć jakieś budynki, po to by w to miejsce postawić nowe - mówił wtedy prezydent miasta Marek Materek. 

Portal Starachowice-NET.pl zapytał o działki między centrum handlowym Galardia a ulicami Zgodną i Boczną, gdzie jest rozległy teren nazywany przez okolicznych mieszkańców „łąkami”. Czy mógłby zostać w przyszłości przeznaczony na cele mieszkaniowe? 

- Nic na to nie wskazuje. Ten teren jest bardzo podmokły i jeśli już to on był przewidziany na ogródki działkowe. Tak, aby ogródki działkowe z innych części miasta, gdzie byłaby np. możliwość realizowania różnego rodzaju inwestycji, można było przenosić w takie miejsca, gdzie ziemia jest do tego bardziej przeznaczona niż do jakiegokolwiek budownictwa - odpowiedział włodarz Starachowic. 

Urząd Miejski udzielił odpowiedzi na pytania portalu co do własności gruntów.Na wskazanym obszarze znajduje się:

- 6 działek należących do Skarbu Państwa

- 41 działek stanowiących własność Gminy Starachowice

- 45 działek stanowiących własność bądź współwłasność osób prywatnych

- 10 działek ma nieustaloną własność, gdzie wskazane są osoby władające nieruchomością.

- Ostatnio kupiliśmy jedną z działek. Zgłaszają się kolejne osoby, które są zainteresowane sprzedażą miastu tych swoich terenów, więc jeśli ceny będą atrakcyjne, to miasto będzie starało się skupować te grunty, tak aby w przyszłości można było tam realizować chociażby ogródki działkowe - mówił w lipcu 2022 r. prezydenta miasta Marek Materek. 

Wykupami nieruchomości zajmuje się Referat Geodezji i Zarządzania Nieruchomościami, a wniosek składany jest do Prezydenta Miasta Starachowice.

RemondisReklama 

Dodane: 20.09.22 | Odsłony: 2095 | komentarze (13)

Komentarze użytkowników

Mieszkaniec | 2022-09-20 07:46:37 napisał(a):

To teraz wiadomo dlaczego radny Orkisz złożył interpelację dot ogródków działkowych Wójtówka nad stawem. Wskazuje to na szerszy plan który mógł się zrodzić w UM. Tylko patrzeć jak pojawi się pomysł likwidacji działek przy ul Martenowskiej jest to również prawdopodobne. W czasach PRL były plany budowy bloków między ul Słoneczną i Martenowską. Czas pokaże

Wezyr | 2022-09-20 08:30:07 napisał(a):

Materek jest ewidentnie ograniczony i nie ma widocznie wokół siebie ani jednej osoby,która by mu powiedziała- nie idź tą drogą. Najpierw chciał likwidować przedszkole Kubusia Puchatka,później sprzedawać Stadion,a to likwidować boiska, szkole w Michałowie i szkole na Szkolnej. Chciał przyłączać Kuczów i Lipie. Teraz chce ludziom zabierać działki ogrodnicze. Nie zdając sobie sprawy jak wiele jest działkowców w Starachowicach. Materku to ciebie tzrzeba przenieść i wierzę głęboko,że niebawem przeprowadzi Cię prokurator z naszego pięknego miasta na przykład na peryferie Kielc. Bo numer z lipnym pogłębianiem dna zbiornika Lubianka na ponad milion złotych nie przejdzie. I tu będzie cały szereg zarzutów.

Bloki można budować na Łazach,można z trzy budynki wybudować na Leśnej,jest teren starego szpitala,jest teren przy Houke Bosaka. Trzeba było też wyburzyć kolonie robotniczą i tam postawić nowe bloki zamiast remontować te rudery w cenie budowy mieszkań w Warszawie. Ale takie są skutki kiedy prezydentem jest narcystyczne dziecko celelebryta a nie lider z wizją racjonalnie działający na rzecz rozwoju Starachowic.

@Wezyr | 2022-09-20 08:46:42 napisał(a):

Sp12 też chciał zlikwidować i postawić blok. Gdyby nie rodzice, to kto wie. Dlatego sp12 jest teraz traktowana po macoszemu.

Konsultacje | 2022-09-20 08:51:16 napisał(a):

Pan prezydent pod koniec swojej kadencji ogłosił konsultacje na temat ... rozwoju mieszkalnictwa w mieście. Ciekawe ile nowych mieszkań komunalnych udało mu się wybudować. Odejmując te STBS-u to będzie zero ...

Wezyr | 2022-09-20 09:02:03 napisał(a):

@Wezyr
Materek to nieudacznik, był w mieście inwestor chcący wybudować 17 bloków na sprzedaż i wynajem na mocy spec ustawy. Niestety Materek to zepsuł klasycznie. Nie rozumiał co ta inwestycja dałaby miastu. Jeśli chodzi o szkołę nr 12, to fakt też chciał ją zamknąć.

Olek | 2022-09-20 09:41:56 napisał(a):

No to działki przy stawie pewnie będzie chciał łyknąć jakiś developer

mały | 2022-09-20 11:14:38 napisał(a):

A to nam się rozchulał nasz Nikodem Dyzma. Najpierw wziął się za budowę knajp w Parku i nad Lubianką na które poszło łącznie z 5 mln . Wcześniej posprzedawał działki na Szlakowisku i po byłym STO na Wojska Polskiego które jak ulał nadawały się na bloki . No a teraz czas na ogródki działkowe.

Tedi | 2022-09-20 14:03:21 napisał(a):

"były plany budowy bloków między ul Słoneczną i Martenowską. Czas pokaże"

Bardzo dobre plany, patrząc na brak mieszkań i dobrą lokalizację plan powinien zostać wdrożony.

Sułtan | 2022-09-20 14:10:06 napisał(a):

Wezyr to sędzia nie byle jaki :) wsadziłby Marka za wszystko do paki. Obawiam się jednak jednego, bez winy nic nie zdziałasz kolego :)

das | 2022-09-20 14:14:55 napisał(a):

Na Leśnej są działki pod budowę bloków, na Hauke Bosaka. Tereny są tylko trzeba chcieć poszukać. Na Kopalnianej były tereny to sprzedał.

do mały | 2022-09-20 19:26:59 napisał(a):

Ale są też "sukcesy" . Członkowie klubu Senior Vigor wyręczyli MOSiR , który bierze kasę za utrzymanie porządku na terenach rekreacyjnych i posprzątali tereny. Zamiast cieszyć się jesienią życia zbierają śmieci ...

Do mały | 2022-09-20 20:03:35 napisał(a):

I dobrze,niech zbierają, smieciorze,niech patroluja, niech się podlizuja i czekają jak i ich niedługo wystawi ten lisek chytrusek.Nie lubię lisów szczególnie tych farbowanych.

Angus | 2022-09-21 11:35:28 napisał(a):

Ciekawe czy znów znajdzie sie czarny dąb pod dzialkami jak to bylo przy budowie galerii.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie