Termomodernizacja placówek oświatowych na os. Południe

10726.nsmed

Zakończono prace przy termomodernizacji zespołu placówek oświatowych zlokalizowanych na osiedlu Południe są to; Przedszkole Miejskie nr 10, Szkoła Podstawowa nr 13 oraz Gimnazjum nr 4. Koszt wykonanych prac to ponad 13 760 000 zł. Spodziewany efekt  to nie tylko poprawa warunków do pracy uczniów i nauczycieli ale także oszczędności z tytułu użytkowania wymienionych obiektów, głownie ich ogrzewania i oświetlenia.

- Po około 25 latach od momentu wybudowania kompleksu edukacyjnego jest to największa inwestycja tu  zrealizowana  - informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Wykonano ogromny zakres prac, który obejmował m.in. wymianę pokrycia dachowego, ocieplenie dachu, ocieplenie ścian, wymianę stolarki  drzwiowej i okiennej w tym montaż okien antywłamaniowych. Wymieniono instalację  centralnego ogrzewania, wyremontowano instalację elektryczną, zamontowano panele fotowoltaiczne oraz przeprowadzono szereg prac wykończeniowych. W ramach robót wykonano również wymianę opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne typu LED, ocieplenie ścian fundamentowych, piwnicznych i przyziemia. Wykonano prace odtworzeniowe, remontowe wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Prezydent przekazał podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia dyrekcjom placówek w których wykonywano prace, nauczycielom oraz rodzicom, którzy pomagali w porządkowaniu obiektu po zakończonych pracach.

- Rodzicom uczniów dziękuję za cierpliwość oraz pomoc w porządkowaniu i malowaniu sal dydaktycznych po zakończonych pracach termomodernizacyjnych, przekazuję ukłony i podziękowania – mówi prezydent. - Dziękuję również mojej zastępczyni, Ewie Skibie, pracownikom referatu Inwestycji Miejskich i Rozwoju Gospodarczego oraz Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych oraz z wszystkich tych referatów, które współpracowały przy realizacji tego ogromnego projektu.

Zastępca Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych Ewa Skiba również przekazała podziękowania dla wykonawcy prac Zakładu Remontowo – Budowlanego Romana Olszowego.

- Dziękuję pracownikom, którzy wykazali dużo cierpliwości, zaangażowania i serca.

Zadowolenia z wykonanej inwestycji nie kryli dyrektorzy placówek w których wykonano wymienione prace.

- Dziękujemy za tę cenną i pożyteczną inwestycję, która przyniosła nam wiele dobra. Społeczność Gimnazjum cieszy fakt, że podniósł się standard budynku, że jest cieplej, że jest przyjemniej – mówi Anna Salamon dyrektor Gimnazjum nr 4. - Odnowa zewnętrznej elewacji, poprawiła estetykę całego budynku. Inwestycja ta z pewnością przyniesie wiele oszczędności,  chociażby z tytułu zastosowania ogniw fotowoltaicznych co przełoży się na koszty eksploatacji budynku.

- Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez całą naszą szkolną społeczność. Efekty już są, wreszcie na korytarzach jest ciepło, widno i przyjemnie. Serdecznie dziękujemy – mówi Sławomir Rymarczyk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13.

- Podziękowania kieruję również do  pracowników z Przedszkola Miejskiego nr 10 i rodziców przedszkolaków, którzy wykazali się nie tylko ogromną cierpliwością ale także niewiarygodną pomocą – mówi dyrektor placówki Elżbieta Czerw. - Rodzice zadeklarowali również dalszą pomoc przy zagospodarowaniu przedszkolnego ogrodu, w którym prowadzono głębokie wykopy i teraz chcemy to zagospodarować od nowa, założyć przyrodniczą ścieżkę edukacyjną, co będzie stanowiło doskonałe uzupełnienie do odnowionego, estetycznego przedszkola.

Dodatkowo prace termomodernizacyjne w ramach III etapu wykonano także w;  Przedszkolu Miejskim nr 11 przy ul. Górnej, Przedszkolu Miejskim nr 2 przy ul. Oświatowej  oraz w Szkole Podstawowej nr 9. W projekcie uwzględniono także 5 budynków wielorodzinnych przy ulicach Robotniczej i Widok na os. Wzgórze. Wartość całego przedsięwzięcia to 33 600 000 zł, wysokość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego o które ubiega się Gmina to blisko 20 000 000 zł.

Źródło: UM Starachowice

Dodane: 01.12.18 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

Wielbiciel | 2018-12-01 22:45:58 napisał(a):

Szanowni Nieudacznicy! A co się stało z dofinansowaniem 13 mln , o którym tak pięknie przez kilka miesięcy opowiadał Król Marus I ?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie