Termomodernizacja wkrótce. Starachowickie Centrum Ekonomii Społecznej pod znakiem zapytania

3818.nsmed

Gmina otrzyma potrzebne środki na przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych w czterech budynkach użyteczności publicznej w Starachowicach.

Projekt, który złożony był w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przeszedł już ocenę merytoryczno-techniczną.

Pod koniec lutego będą podpisywane preumowy na przeprowadzenie prac termomodernizacji Przedszkola Miejskiego Nr 7, Szkoły Podstawowej Nr 10, budynku Szkoły Podstawowej Nr 11 i Gimnazjum Nr 3 oraz Starachowickiego Centrum Kultury.

Teraz będzie tylko trzeba jeszcze sprecyzować dokumentacje i podjąć decyzję czy prace będą przeprowadzone całościowo w tym roku czy zostaną one przeprowadzone dwuetapowo. W związku z tym prawdopodobnie albo w tym roku zostanie przygotowana dokumentacja, a wykonanie prac w roku następnym, albo w tym roku zostanie przygotowana dokumentacja i wykonanie dwóch obiektów, a w roku 2013 pozostałych dwóch budynków – informuje Kierownik Referatu ds. Pozyskiwania Funduszy Elżbieta Gralec.

Na jedenaście wniosków złożonych przez gminy w Urzędzie Marszałkowskim, dziesięć zostało zaakceptowanych pod względem formalnym, jeden nie przeszedł oceny merytoryczno-technicznej. Całkowita wartość wszystkich projektów to 41 548 382,74 zł. Ogólna wartość kosztów kwalifikowanych to 36 618 442,97 zł. Wartość ich dofinansowania wynosi 18 309 221,48 zł.

Wartość progowa projektu dla każdej gminy to ok. 5mln zł, natomiast wstępny koszt projektu termomodernizacji to 5,64 mln zł - informuje Elżbieta Gralec.

Projekt „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Starachowicach” zdobył 52 punkty i znalazł się na ostatnim miejscu w rankingu punktowym. Pierwsze miejsce zdobyła Gmina Jędrzejów z projektem na „Termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Jędrzejowie” o wartości całkowitej ponad 11mln.

Przypomnijmy, że Gmina Starachowice złożyła drugi wniosek na „Utworzenie Starachowickiego Centrum Ekonomii Społecznej”.

Projekt zdobył 59 punktów i zabrakło mu tylko 1 punktu, aby został zaakceptowany. W związku z tym Gmina Starachowice będzie protestować, a ma na to 14 dni – informuje Kierownik Referatu ds. Pozyskiwania Funduszy Elżbieta Gralec.

Jedną z rzeczy, które zostały zakwestionowane w przedstawionym projekcie była źle rozpoznana grupa docelowa. Co dalej z projektem, będzie wiadomo dopiero prawdopodobnie w marcu. /GM/

Dodane: 24.01.12

Komentarze użytkowników

as | 2012-01-24 15:09:15 napisał(a):

ciekawe czy klakier z suchedniowa lanserek juz sie plaszczy aby familijna firma sie oblowila

Tomek | 2012-01-24 16:47:42 napisał(a):

"As" Lanserek juz się spłaszczył odpowiednio :):).
Jeszcze przetargu nie ogłoszono, a już wiadomo, że wygra go BrunpolSerwis Państwa Materków z Suchedniowa:). hahaha
Ach te przypadki :).

joł | 2012-01-24 17:54:21 napisał(a):

obrzydliwe miasto

do | 2012-01-25 17:30:28 napisał(a):

To co niektóre szkoły w TST w przyszłym roku nie będą likwidowane. W tym roku się udało. Oby pieniądze podatników nie poszły na marne!!!!!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie