To jest skandal, że szpital mając miliony na koncie wyciąga rękę po pieniądze do przedsiębiorców - mówią radni Prawa i Sprawiedliwości

14018.nsmed

To jest skandal mówią radni Prawa i Sprawiedliwości z Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej, oceniając postępowanie starachowickiego szpitala w sprawie szukania sponsorów do zakupu chłodni na przechowywanie ciał.  

- Na koniec września na rachunkach bankowych i w kasie szpitala jest 31 milionów 818 tysięcy złotych. Szpital w Starachowicach jest doskonale zaopiekowany. W obliczu takich pieniędzy i pomocy [płynącej do szpitala - przypis red.] skandalem jest wystosowywanie apelu do przedsiębiorców o 30 czy 40 tysięcy złotych na chłodnię na przechowywanie zwłok - mówiła dzisiaj na konferencji prasowej przewodnicząca klubu PiS w Radzie Powiatu Danuta Krępa. 

Przypomnijmy, że wczoraj burzę wywołała treść maila wysyłanego przez pracownicę PZOZ m.in. do świętokrzyskich przedsiębiorców. Z informacji zawartych w wiadomości wynikało, że szpital szuka wsparcia finansowego do zakupu chłodni do przechowywania ciał osób zmarłych. „W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ SARS2 Z LICZNYMI ZGONAMI MUSIMY ZAKUPIĆ CHŁODNIĘ DO PRZETRZYMYWANIA ZWŁOK. Obecnie posiadamy taką jedynie na 8 osób, niestety jest nie wystarczająca.” - Brzmiało uzasadnienie do poszukiwania darczyńców.

Następnie wczoraj, około godziny 15.00 w mediach społecznościowych starachowickiej lecznicy zamieszczony został kolejny komunikat, w którym szpital pokrótce tłumaczył się z zaistniałej sytuacji, jednak w niedługim czasie został usunięty.

Około godziny 18.00 w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz dyrektor starachowickiego szpitala Grzegorz Kaleta.

- Szpital nigdy nie zgłaszał nam problemu o nadmiarze zgonów, a tym bardziej o problemach z przechowywaniem ciał - mówił wojewoda Zbigniew Koniusz, a dyrektor Kaleta odczytał treść oświadczenia. Oświadczenie to publikowaliśmy na łamach portalu [czytaj więcej].

Viva UbezpieczeniaReklama 

Konferencja PiS 

Środowisko Prawa i Sprawiedliwości jest oburzone tym, że szpital mając miliony złotych na koncie szuka pomocy finansowej u prywatnych przedsiębiorców. Mówili o tym dzisiaj na konferencji prasowej zorganizowanej przed starachowickim szpitalem radni z Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej. 

- Szpital starachowicki stoi finansowo bardzo dobrze. W marcu był przekształcony w szpital jednoimienny.  W tym czasie otrzymywał bardzo duże środki finansowe od rządu, od pana wojewody. Dzięki temu sytuacja finansowa szpitala jest bardzo korzystna. Od momentu przekształcenia szpitala w szpital jednoimienny, otrzymywał szpital comiesięcznie 1/12 przewidzianego ryczałtu. Otrzymywał zwrot kosztów świadczeń medycznych, które były realizowane na podstawie różnych zwartych umów i otrzymywał przede wszystkim  bardzo duże środki na walkę z COVID-19. Na łóżko puste, dobowo 100 zł. Na łóżko zajęte - 430 zł. Na łóżko z wentylacją mechaniczną - 1050 zł. Na łóżko na OIOM - 3000 zł. Te pieniądze pozwalały szpitalowi starachowickiemu dobrze się finansować - mówiła Danuta Krępa i dodała, że na działalności operacyjnej za pierwsze półrocze 2020 roku zysk szpitala wyniósł 10 milionów 150 tysięcy złotych. Zysk ze sprzedaży około 7,5 miliona złotych. - W kasie i na rachunkach bankowych szpitala na koniec czerwca 2020 roku - kwota 31 milionów 770 tysięcy złotych. Na koniec września na rachunkach bankowych i kasie szpitala jest 31 milionów 818 tysięcy złotych. Szpital w Starachowicach jest doskonale zaopiekowany. W obliczu takich pieniędzy i pomocy [płynącej do szpitala - przypis red.] skandalem jest wystosowywanie apelu do przedsiębiorców o 30 czy 40 tysięcy złotych na chłodnię na przechowywanie zwłok. Dla mnie to jest wstyd. Nie ma takiej potrzeby, aby zwracać się o pomoc finansową czy inną do przedsiębiorców, bo szpital starachowicki stoi bardzo dobrze finansowo - dodała Krępa.

- Te komunikaty, to jest po prostu skandal. To, że szpital starachowicki ma swoim koncie 31 milionów i wyciąga rękę do darczyńców, do pracodawców, którzy również borykają się z pandemią, to jest skandaliczne. My jako radni PiS jesteśmy oburzeni, dlatego że nie informuje się nas o takich problemach - mówiła radna Agnieszka Kuś. Ponadto zwróciła uwagę, że gdyby radni wiedzieli o tym wcześniej z pewnością zgodziliby się oddać swoją dietę i udałoby się uzbierać potrzebną kwotę.

Zobacz NAGRANIE [kliknij] 

Dodane: 27.11.20 | Odsłony: 62 | komentarze (16)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Radne | 2020-11-27 17:19:23 napisał(a):

Ta konferencja prasowa świadczy o tym,że radne nie mają pojęcia co dzieje się w szpitalu albo nie mają wiarygodnego informatora wśród zatrudnionych tam osób.Świetnie natomiast wykorzystują każda okazję , żeby się lansować .Brakowało tam jeszcze do kompletu tego, który nas uszczęśliwił szpitalem jednoimiennym i pozbawił mieszkańców podstawowej opieki medycznej.

Logika PiS | 2020-11-27 17:35:52 napisał(a):

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak zle?

ABC | 2020-11-27 19:24:33 napisał(a):

Widać że nie macie pojęcia o czym radne mówią szpital jest beznadziejnie zarządzany marnotrawi pieniądze odcięto mieszkańców od podstawowej opieki medycznej. Od samego początku obserwuję nieudolność Kalety Babickiego i Materka, którzy się lansowali przy 400 wolnych łózkach na wiosnę i zamkniętych przychodniach. A kto nas pozbawił dostępu do PAKS-u. Dobrze, że jeszcze jest ktoś kto wywleka ta degrengoladę przez którą cierpią i umierają ludzie.

Reżim | 2020-11-28 08:33:23 napisał(a):

Pani radna Kuś pouczając innych sama złamała reżim sanitarny odsłaniając nos. Kara 500 zł...

Dariusz | 2020-11-28 08:43:25 napisał(a):

Ta hipokryzja popleczników LIpca sięga zenitu!!! Kto nam zafundował szpital jednoimienny? Kto doprowadził i takiej ilości zgonów nie związanych z covid? Gdyby nie firmy pogrzebowe mające chłodnie zwłoki były by układane w Animexie! To jest skandal ! i tym się powinien zająć prokurator!

Rebel | 2020-11-28 08:48:51 napisał(a):

A ta co *, że seniorzy nie mogą do sklepów dojechać na swoje godziny 10-12, niech wie, że dziadki mogą cały dzień buszować po sklepach. Więc jest hipokrytka.

Zosia | 2020-11-28 08:58:04 napisał(a):

Myślę że Starachowiczanie powinni podziękować tym ludziom 16 stycznia jak przyjedzie prezes prezesów i zorganizować taką pikietę by w całym kraju było słychać kto to jest LIpiec i jego marionetki. Mówimy dość!!!

Jerzy | 2020-11-28 10:53:36 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>

Tea | 2020-11-28 10:56:12 napisał(a):

Większość komentujących chyba nie przeczytała komentowanego artykułu. Rozumiem, że można nie lubić tych radnych ale co do meritum mają rację. Poza tym Redakcja powinna zgodnie z regulaminem usuwać wpisy z wyzwiskami i ziejące nienawiścią a nie wnoszące żadnej merytorycznej treści. Amen.

olo | 2020-11-28 11:13:24 napisał(a):

Frontalne ataki zaprzyjaznionej PO z SLD . Manify z POd znaku ss mają się dobrze jak zrobiły sobie zabawę na ulicach gdzie walał się po nich puste butelki .O nieudolnościach materka siedzą cicho .

Witold | 2020-11-28 15:46:44 napisał(a):

a co za apelem jednego ze stowarzyszeń które bardzo dobrze że się odzywają w sprawie klinik aby zrobić szpital ratujący życie mieszkańcom. Czy wojewoda odpowiedział na ich apel. A co na to te osoby. Krepa chce być znowu starostą. Kusiowa trzymać stołek w OHP zażądany przez PIS Lipiec szuka dobrej roboty po tym jak go wywalono z dyrektora szpitala. No a Anrzejewski emeryt wojskowy z tłustą pensja się nie odzywa tylko statystuje . A tak generalnie to ekipa Lipca bo tam jest podział na Lipcowych i Wojtyszkowych.

Marek | 2020-11-28 16:39:39 napisał(a):

Chciałem z całych sił obejrzeć to coś. Ale mnie zemdliło. Jutro spróbuję jeszcze raz.

Er 15 | 2020-11-28 19:50:02 napisał(a):

https://youtu.be/IY2Mc2O9azM
,

mamerska | 2020-11-29 12:15:03 napisał(a):

nie imprezowac tylko pieniadze na chłodnie przeznaczyc

wilk | 2020-11-29 14:35:44 napisał(a):

Szanowni radni z PIS-u nie jesteście żadną opozycją wręcz przeciwnie.W mieście głosujecie zgodnie z wytycznymi pana M.Materka.Tylko 2 lub 3 radnych się wyłamało,chociaż nie wiem czy aby to nie ustawka.

Piotr | 2020-11-30 06:41:47 napisał(a):

Szkoda gadać na temat tych ludzi dla stołka wszystko by zrobili nawet w sądach zeznają przeciw swoim perfidnie kłamiąc. Sodoma i Gomora do tego dochodzi . Reasumując jaki pan taki kram

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie