Tragedia na Zalewie Wióry. Nie żyje 12-letni chłopiec

18719.nsmed

Na zalewie Wióry w gminie Pawłów doszło do tragicznego zdarzenia w wyniku, którego śmierć poniosło 12-letnie dziecko. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej życia chłopca nie udało się uratować. 

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że do tego zdarzenia doszło na wodzie. Kierujący skuterem wodnym 39-latek ciągnął za sobą materac, na którym siedziały dwie osoby: 44-letni mężczyzna i 12-letni chłopiec. Prawdopodobnie podczas manewru skrętu chłopiec uderzył o drugi skuter. W wyniku doznanych obrażeń i pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować jego życia. Na miejscu prowadzone są czynności, które pozwolą wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia - powiedział mł.asp Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach.

Poza zespołem ratownictwa medycznego i Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym na miejscu obecna także była straż pożarna. Ratownicy z JRG Starachowice, OSP Pawłów  oraz OSP Ambrożów. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w reanimacji. 

Mężczyźni kierujący skuterami byli trzeźwi.

Po godzinie 18 funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora nadal wykonywali swoje czynności na miejscu zdarzenia.  

Fot. KP PSP Starachowice

Dodane: 06.07.24 | Odsłony: 6139

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie