Trwa budowa basenów letnich w Starachowicach

9947.nsmed

Ruszył montaż basenów letnich na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach, trwają także prace przy budowie parkingu na około 40 samochodów.

- Wszystko wskazuje na to że -  tak jak zapowiadałem, odkryte baseny uruchomione zostaną na początku lipca. Będą to baseny typowo rekreacyjne, takich w sąsiednich  miastach nie ma, więc mam nadzieję że frekwencja będzie duża – mówi Prezydent Miasta Marek Materek.

Na placu przy ul. Szkolnej powstaje basen o wymiarach 7,80m x 15,20 m x h 0,60 z przeznaczeniem dla dzieci, oraz basen o wymiarach 12,70 m x 25,20 m x h 1,25 m z przeznaczeniem dla dorosłych.

- Dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pracowników MOSiR-u wybraliśmy firmy, które dostarczyły i montują baseny, wykonają i zamontują pomosty, wykonają remont łazienek i zamontują ogrodzenie – informuje prezydent. - Zakupione zostały parasole, leżaki i zgodnie z harmonogramem baseny letnie w Starachowicach uruchomione zostaną w lipcu br. W tym roku nieczynne będzie kąpielisko na zbiorniku Lubianka w związku z remontem jazu wodnego, które wykonuje Starostwo Powiatowe  myślę, że baseny letnie będą cieszyły się dużą popularnością.

W ramach inwestycji dodatkowych, które udogodnią plażowiczom korzystanie z odkrytych akwenów zaplanowano remont 5 toalet dla pań i 4 dla panów. Teren zostanie ogrodzony i wyłożony kostką brukową, a w jego sąsiedztwie powstaje parking na około 40 aut.

- Wykonanie miejsc postojowych jest niezbędne dlatego, że obiektów sportowych  na tym terenie przybywa mamy pływalnię, siłownię plenerową, boisko „Sahara”, mamy stadion miejski, a za chwilę będziemy mieć pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią na realizację którego rozstrzygamy przetarg – dodaje prezydent.

Info: UM Starachowice

Reklama

Dodane: 21.05.18 | komentarze (18)

Komentarze użytkowników

Jamajka | 2018-05-21 15:18:16 napisał(a):

Zapytajcie szefostwo albo Pana Prezydenta kto kopał pod te baseny. Albo zapytajcie Prezesa PWiK najlepiej. Zapytajcie również jak są rozliczone koszty za taką robotę czy była faktura itp.... ktoś kiedyś wspomniał że związki w PWiK działają na szkodę spółki... Przyganiał kocioł garnkowi...

Do Jamajka | 2018-05-21 18:41:29 napisał(a):

Spółki miejskie zarabiają kupę kasy dostarczając wodę i ciepło. Bardzo dobrze że angażują się w rozwój miasta, pomagajac osobowo i sprzętem. Brawo Materek. Brawo Prezes. Brawo pracownicy.

Do do Jamajka | 2018-05-21 19:04:21 napisał(a):

Wlasnie. Spolki doja mieszkancow Ile wlezie zeby majestic pijar Mareczkowi i kolesiom. Juz na basenie rządzi były wspolnik corki sponsora. Kolega dyrektora.Na cmentarzu następny prezes foli gminna kasę robiąc usługi koparkami z pewiku. Może ktoś powinien sprawdzić ile grobów wykopał A ile faktur wystawił. Babcie emerytki w blokach płacą że tą dobra wolę spółek.Przecież sprzęt i pracownicy nie robią za darmo? Babcia pójdzie na basen, czy gość hotelowy zrobionym się specjalnie przejściem? Taka sama prawda jak z tym że na mieszkanie przetarg nie był ustawiony. Popytaj jacy członkowie której komisji latali do szefa co robić, bo narzeczona się spóźniła. Czyja asystentka straszyła pracowników ze im lala narobi problemów jak nie będą słuchać. Człowieku wiesz co to jest?

um | 2018-05-21 20:05:21 napisał(a):

Nie, to chyba nie może być prawda,to nie styl naszego prezydenta.Chyba ,że się mylę.

Jamajka | 2018-05-21 20:34:55 napisał(a):

To jak jesteś taki mądry to bierz pod uwagę że koszty kopania idą w koszty przedsiębiorstwa co ma jakiś wpływ na zyski a co za tym idzie wzrost kosztów firmy. Mam.dalej tłumaczyć? Inaczej by było jakby spółka miejska oddala cześć dochodów do miasta i z tej kasy to robić przez przedsiębiorstwo ale na podstawie faktury. Wtedy skarbowo byłoby czysto. Pojmujesz już? Czy ma być wolna amerykanka - walić prawo!

Samorządowiec | 2018-05-21 21:36:09 napisał(a):

Mam nadzieję, że ktoś się wreszcie przyjrzy tym wszystkim kombinacjom związanym z tą podejrzaną Spółdzielnią Starachowiczanka. Za sprzątanie, koszenie pewnie też fakturki lecą, a co jest robione, to widać. Tylko patrzeć jak będą zbierać nasiona trawy, bo już dojrzewają. Na skrzyżowaniach zero widoczności, bo łany falują, ale co tam, ważne, że biznes się kręci. Mieszkańcy omamieni fejsbukową twórczością czas najwyższy się obudzić !!!

Mieszkaniec bloków | 2018-05-22 08:37:35 napisał(a):

Krótko. Nie życzę sobie sponsorować kampanii Materka żeby goście choćby Z "RPA" pomoczyli się w basenie przed wyborami. Proszę obniżyć wodę i centralne skoro spółki tak zarabiają.

do Mieszkaniec bloków | 2018-05-22 09:15:07 napisał(a):

Mieszkańcy bloków to potężna siła, naciskajcie na Zarząd SSM, który jak wieść gminna niesie, ma w całej rozciągłości popierać reelekcję.

@Mieszkańcówbloków | 2018-05-22 10:37:15 napisał(a):

Już miał popierać Kwietnia i wiadomo jak się to skończyło

do radnych SSM | 2018-05-22 12:03:02 napisał(a):

dlaczego zezwalacie na tak duże zyski spółek miejskich PWiK ZEC . To są spółki non profit . Zeski powiny powodować obniżki cen . A może wasze rodziny zatrudnione są w tych spółkach?I dlatego się nie przeciwstawiacie.

śledczy | 2018-05-22 12:14:56 napisał(a):

To wszystko wygląda na nową starachowicką ośmiornicę spółkowo-samorządową !!!

staś | 2018-05-23 07:37:02 napisał(a):

trochę mi ta "inwestycja" przypomina sztuczne lodowisko bernatowicza....zastanawia mnie, jak one będą wyglądać-wylewka prawie na równi z gruntem, całe będą na wierzchu? nie widziałem jeszcze takich basenów! chyba że ktoś ma w ogródku taki rozkładany..

Do stas | 2018-05-23 11:39:45 napisał(a):

Dokładnie. To jest trochę większa wersja basenów ogrodowych. Zastanawia mnie ile gwarancji daje producent.

producent | 2018-05-23 11:45:24 napisał(a):

gwarancja jedną kadencję

Bo to tandeta | 2018-05-23 13:07:45 napisał(a):

Byle coś zrobić bo wybory za pasem a 4 lata przesiedzialo sie za biurkiem i na Fb. A potem trzeba będzie się z tym dziadostwem uzerac. Co to za basen? Jakiś plastik badziewny jak ten niebieski plac zabaw. To obrazuje ta kadencję najlepiej... Dziadostwo.

Speed112 | 2018-05-23 14:07:37 napisał(a):

A widzielście jak remontują kościelna. Jeszcze nie skończona a kostka już się kruszy.

ala | 2018-05-23 15:54:39 napisał(a):

Baseny dla zabawy, ale grunty miejskie się sprzedało ( tereny targowicy miejskiej ). Dyskutować nie można, jedna osoba ma zawsze racje.Pracownicy Wodociągów wykonują prace nie związane z wodą np.kopanie grobów. Jest to świetna inwestycja, bo śmiertelność wzrosła, po zamknięciu klinik polsko - amerykańskich i takiej dobrej opiece w szpitalu. Zgroza!!!

nasze piękne miasto... | 2018-05-23 21:30:58 napisał(a):

spacer po mieście... piękna wizytówka centrum miasta...i tak już od dwóch tygodni buteleczek przybywa. Zapraszam do odwiedzenia linku:
https://www.easypaste.org/file/AavOpC8F/20180523.134820.jpg?lang=pl