Trwa remont wałów w Brodach

3281.nsmed

W Brodach, poniżej tamy na rz. Kamiennej, naprawiany jest 90 metrowy fragment wałów przeciwpowodziowych. W czasie zeszłorocznej powodzi, osłony te groziły rozmyciem i zostały tymczasowo załatane przez strażaków. Teraz przyszedł czas na poważniejszą naprawę. Jak potwierdzają badania geologiczne, cały odcinek obwałowań wymaga remontu. Na to jednak zarządca obiektu obecnie nie ma pieniędzy. 

Jeszcze w czerwcu, Stanisław Wójtowicz - Kierownik Zarządu Zlewni Kamiennej i Radomki w Ostrowcu Świętokrzyskim wypowiadał się w Brodach, że wykonane są badania stanu technicznego wałów poniżej jazu. Wynika z nich, że 40 letnie obwałowania są za niskie i słabo zagęszczone.

Wybudowanie nowych kosztować może ok. 1,5 mln zł, natomiast remont najbardziej zniszczonego odcinka - kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak informuje Stanisław Zbierada, kierownik nadzoru wodnego zespołu zbiorników wodnych Brody i Wióry, modernizacja całej długości wałów zostanie wykonana w przyszłym roku o ile znajdą się na to środki w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Nadesłane

Dodane: 07.08.11

Komentarze użytkowników

! | 2011-08-07 08:50:05 napisał(a):

wspaniała sprawa podziekowania tym którch
działanie do tego doprowadziło

? | 2011-08-07 18:59:32 napisał(a):

wały to są ale w spółkach robione czyż nie ?
pytam bo nie wiem

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie