Trwają remonty i inwestycje na osiedlu Majówka

8888.nsmed

Ruszyła przebudowa drogi pomiędzy garażami w rejonie ulic: Majówka, 8 Maja i Lipowej. - Jest to największe zadanie jakie wykonujemy w tym roku na osiedlu Majówka, dodatkowo trwają prace przy realizacji mniejszych przedsięwzięć takich jak budowa chodników i miejsc parkingowych, o które wnioskowali radni i mieszkańcy w tej części miasta.

Przebudowa drogi pomiędzy garażami w rejonie ulic: Majówka, 8 Maja i Lipowa obejmuje przebudowę istniejącej drogi wraz z odwodnieniem i budową miejsc postojowych na oś. Majówka pomiędzy ulicą Lipową i drogą przy przedszkolu łączącą ul. 8 Maja z ul.                                                                                              Majówka.

- Wykonawca rozpoczął prace od budowy kanalizacji deszczowej. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej, powstaną nowe miejsca postojowe z płyt ażurowych. Przedsięwzięcie realizuje Starachowicki Zakład Usług Wodnych i Komunalnych. Koszt to 527 tys. zł. Prace powinny zakończyć się w grudniu.

Zakończył się remont ciągu pieszego przy budynkach wielorodzinnych Staszica 9, Majówka 26 B oraz Majówka 26 C”. To realizacja wniosku złożonego w ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Koszt ok 37 tys. zł.

Prezydent Miasta Marek Materek podziękował radnemu Rady Miejskiej Mariuszowi Zaborskiemu oraz autorce wniosku pani Annie Zaborskiej oraz mieszkańcom ulic Majówka i Staszica za wkład i zaangażowanie w realizację inwestycji.

Reklama

Ruszyła budowa chodników przy pawilonie handlowym przy ul. Lipowej, nowy chodnik powstanie także przy Alei Starów.

-Łącznie na tym terenie powstanie około 300 m.kw. chodnika. Prace pochłoną 37 tys. zł i wykonuje je firma Drogmar. - informuje prezydent. - Do listy inwestycji prowadzonych na osiedlu Majówka dodać należy Przedszkole Miejskie nr 2, gdzie jeszcze w tym roku powinna zacząć się kompleksowa termomodernizacja budynku. Przetarg na wybór wykonawcy powinniśmy ogłosić na przełomie września i października.

Na realizacji III etapu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej Gmina Starachowice pozyskała środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W ramach tej inwestycji termomodernizowany będzie także budynek Szkoły Podstawowej nr 9. Prace powinny ruszyć w przyszłym roku.

- Do tego wszystkiego warto dodać państwową inwestycję. Sąd Rejonowy już w nowym budynku. Oficjalne otwarcie nowej siedziby we wrześniu. - mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Obok parkingu przy Sądzie jest działka Skarbu Państwa, podjąłem kroki aby ją skomunalizować w celu budowy miejsc postojowych. W tym rejonie bardzo potrzebnych. Przypomnę, że to właśnie na Majówce zaczęliśmy sezon na Pikniki Osiedlowe. Tu ukłony dla prezes Liliany Jabłko ze Stowarzyszenia Otwarte Starachowice. I podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację Majówki na Majówce!

Autor: Iwona Ogrodowska, UM Starachowice

Dodane: 10.08.17

Komentarze użytkowników

PIP | 2017-08-14 12:33:27 napisał(a):

Gdzie pracownicy mają sprzęt ochrony indywidualnej?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie