Trzech mieszkańców Starachowic z zarzutami po kradzieży samochodu

14292.nsmed

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej komendy zatrzymali w tym tygodniu 3 mężczyzn. Podejrzani są o szereg przestępstw dotyczących kradzieży i usiłowania kradzieży dwóch pojazdów. Do zdarzenia doszło tydzień temu na terenie gminy Mirzec. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe historia miała swój początek 21 stycznia, gdzie kierujący pojazdem Ford doprowadził do kolizji na odcinku leśnym pomiędzy Tychowem a Starachowicami. Sprawca zdarzenia porzucił pojazd. W trakcie czynności okazało się, że Ford został skradziony z prywatnej posesji w gminie Mirzec. Właściciel pojazdu złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży Forda oraz usiłowania kradzieży Volkswagena. Sprawca najwyraźniej nie poradził sobie z zaborem tego drugiego auta. Wartość samochodów pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę 21 000 złotych.

Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności, które doprowadziły do zatrzymania trzech osób. W miniony poniedziałek został zatrzymany 20-latek, następnego dnia 24 i 31-latek – wszyscy są mieszkańcami Starachowic. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Najmłodszy z nich będzie odpowiadał za usiłowanie i dokonanie kradzieży, 24-latek za nakłanianie, usiłowanie i dokonanie kradzieży, a najstarszy z nich za nakłanianie do omawianego przestępstwa.

Teraz cała trójka będzie odpowiadała przed sadem za popełnione przestępstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Dodane: 28.01.21 | Odsłony: 2405 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

poniżej | 2021-01-29 11:00:51 napisał(a):

i tak nie poniosą konsekwencji z uwagi na niską szkodliwość czynu

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie