Trzech na „podwójnym gazie”

10063.nsmed

Wczoraj 18 czerwca br. podczas prowadzonej akcji pn. „Trzeźwy Poranek” starachowiccy policjanci zatrzymali trzech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Teraz wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. 

Starachowiccy policjanci dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drodze przeprowadzili wczoraj wzmożone działania pn. „Trzeźwy Poranek”, które mają na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środka działającego do niego podobnie. W trakcie przeprowadzanej akcji mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich około godziny 8:00 na leśnym odcinku drogi między Starachowicami, a miejscowością Lipie, 62-latek mający w organizmie ponad pół promila alkoholu poruszał się motorowerem i przewoził pasażera, który również był nietrzeźwy. Teraz wszyscy kierujący odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.   

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku podczas kierowania pojazdami. Przypominamy, że w każdej komendzie Policji jest możliwość bezpłatnego sprawdzenia swojego stanu trzeźwości. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.   

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowice

Dodane: 19.06.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie